Щодо виконання держадміністраціями функцій ОМС

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Щодо виконання держадміністраціями функцій ОМС

Брусенцова Яна » 22 жовтня 2014, 09:34

На сайті Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва розміщено Роз'яснення вимог законодавства про державну регуляторну політику щодо виконання місцевими державними адміністраціями функцій розробника проектів регуляторних актів органів місцевого самоврядування.

У зв'язку з надходженням в порядку реалізації статей 21 та 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від місцевих державних адміністрацій до Держпідприємництва України проектів регуляторних актів органів місцевого самоврядування, щодо яких місцеві державні адміністрації иконують функції розробника. Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва інформує про наступне.

Згідно із статтею 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Зазначене право територіальних громад гарантовано також статтею 7 Конституції України.

При цьому, згідно із статтею 71 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи виконавчої влади, їх посадові особи не мають права втручатися в законну діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Таким чином, подання місцевими державними адміністраціями на погодження до Держпідприємництва України проектів регуляторних актів органів місцевого самоврядування, щодо яких місцеві державні адміністрації виконують функції розробника, створює інституційшіи конфлікт регуляторних повноважень.

Враховуючи наведене, з урахуванням положень статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», реалізація регуляторних процедур, в частині опрацювання Держпідприємництвом України проектів регуляторних актів місцевого самоврядування, передбачає подання цих проектів для підготовки пропозицій щодо їх удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики та забезпечується виключно відповідальними постійними комісіями рад і лише щодо тих проектів регуляторних актів, які підлягають внесенню на розгляд відповідної ради.

(За матеріалами офіційного сайта Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва http://www.dkrp.gov.ua)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість