Щодо зарахування до страхововго стажу періодів роботи

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Щодо зарахування до страхововго стажу періодів роботи

Брусенцова Яна » 24 жовтня 2014, 09:17

На офіційному сайті пенсійного фонду України розміщено відповідь на запитання щодо зарахування до страхового стажу періодів роботи в закладах швидкої медичної допомоги для виплати грошової допомоги.

Чи зараховується до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги згідно із пунктом 7-1 розділу ХV Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон), період роботи особи у 1984-2001 роках на посаді фармацевта в міській лікарні швидкої медичної допомоги та міській станції швидкої медичної допомоги?



Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплату (далі – Порядок), затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1191. Порядком передбачено зарахування до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, періодів роботи в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, що передбачені, зокрема, Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 (далі – Перелік).

Розділом “2. Охорона здоров’я” Переліку передбачено право на пенсію за вислугу років лікарів та середнього медичного персоналу (незалежно від найменування посад), які працюють, зокрема, в лікарняних закладах, в закладах швидкої та невідкладної медичної допомоги. Згідно із Переліком закладів охорони здоров’я, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.10.2002 № 385, до лікарняних закладів належить, зокрема, міська лікарня швидкої медичної допомоги, а до закладів швидкої та невідкладної медичної допомоги – станція швидкої медичної допомоги.

Згідно із розділом ІV Переліку вищих і середніх спеціальних навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною та фармацевтичною діяльністю, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.12.1992 № 195, посаду фармацевта віднесено до посад середнього фармацевтичного персоналу.

Оскільки розділом “2. Охорона здоров’я” Переліку в лікарняних закладах та закладах швидкої та невідкладної медичної допомоги не передбачені посади фармацевтичних працівників, для зарахування до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги згідно із пунктом 7-1 розділу ХV Закону, періодів роботи особи у 1984-2001 роках на посаді фармацевта в міській лікарні швидкої медичної допомоги та в міській станції швидкої медичної допомоги підстав немає.

(За матеріалами офіційного сайта Пенсійного фонду України http://www.pfu.gov.ua)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Харків


Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей