Завдання коаліції на наступний рік

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Завдання коаліції на наступний рік

Брусенцова Яна » 14 листопада 2014, 16:52

Арсеній Яценюк оголосив основні завдання, які стоять перед майбутньою коаліцією і Урядом.


На наступний рік, за словами Глави Уряду, повинні бути реалізовані п’ять основних завдань.

Завдання перше. Стосується національної безпеки й оборони: «Реформа українських Збройних Сил і оборонно-промислового комплексу. Нове озброєння, нова система управління Збройними Силами, нова логістика. І побудова української армії, яка здатна зупинити російську військову агресію й захистити українських громадян, - зараз це завдання номер один».

Друге завдання. Реформа юстиції та правоохоронної системи. Арсеній Яценюк нагадав, що Уряд підготував зміни до закону про судоустрій, «який передбачає нову якість суддівської системи і передачу повноважень до Верховного суду України». Окрім того, Кабінет Міністрів вніс концепцію реформування правоохоронної системи в цілому і Міністерства внутрішніх справ.
Третє завдання. Економічний блок. Вбачається за необхідне термінове ухвалення новим складом Парламенту закону про державний бюджет.
Крім того, Урядом підготовлені та внесені до Парламенту проекти податкової і бюджетної реформ: «Податкова реформа передбачає скорочення кількості податків, зменшення ставок оподаткування, в першу чергу по єдиному соціальному внеску. Через зменшення ставок і кількості податків бюджет буде ще більш напружений, але ми йдемо на цей ризик, щоб детінізувати економіку, дати можливість бізнесу легше дихати, в надії на те, що це стане передумовою для подальшого економічного зростання».
Арсеній Яценюк наголосив, що Уряд вбачає можливість для економічного зростання не раніше за 2016 рік.
Проект закону про бюджетну децентралізацію, нагадав він, «передбачає можливість територіальних громад в отриманні додаткового ресурсу, але при цьому збільшує відповідальність для територіальних громад».

Четверте завдання. Стосується децентралізації влади загалом: «Уряд активно працює над цим питанням, і в Парламенті знаходиться низка законопроектів - починаючи від закону про основи регіональної політики і закінчуючи законом про об'єднання територіальних громад».

Глава Уряду окремо наголосив, що Кабінет Міністрів не вважає доцільним відкладати питання підвищення ролі місцевого самоврядування до моменту ухвалення нової Конституції. Так, зокрема, було зазначено, що підвищення ролі територіальних громад і зміна якості такого інституту, як керівники обласних державних адміністрацій, можливе через ухвалення нової редакції закону України про місцеві державні адміністрації і закону про місцеве самоврядування. Повноваження від обласних адміністрацій повинні перейти територіальним громадам. Це можна зробити за законом, і це повинно бути реалізовано протягом наступного року.

П'яте завдання. Реформа системи державного управління. Вона, за словами Арсенія Яценюка, складається з декількох блоків, перший із яких - антикорупційна політика. Він нагадав, що п’ять ключових антикорупційних законів, внесені Урядом та Президентом, вже ухвалені Парламентом.
Арсеній Яценюк також наголосив на необхідності зміни функцій міністерств, центральних органів державної влади, місцевих органів. Він нагадав, що чинний Уряд удвічі скоротив кількість контролюючих органів і кількість їх функцій.

(За матеріалами офіційного сайта Кабінету Мінстрів України http://www.kmu.gov.ua)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей