Щодо забезпечення енергоефективності в житловому секторі

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Щодо забезпечення енергоефективності в житловому секторі

Брусенцова Яна » 19 листопада 2014, 16:08

Мінрегіон працює над розробкою механізмів забезпечення енергоефективності в житловому секторі.

Для термомодернізації та підвищення енергоефективності житлового фонду Україні потрібно чималі кошти і ефективне їх використання. Про це зазначив директор департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону Сергій Кушнір під час міжнародного круглого столу.
За його словами сьогодні у нас нема того, хто міг би освоїти кошти і провести необхідні заходи з термомодернізації та підвищення енергоефективності будівель. Це є найбільшою проблемою.
Він підкреслив, що для стимулювання співвласників багатоквартирного житла ефективно розпоряджатися ним, необхідно зробити відповідні зміни у законодавстві.
Нагадаємо, що Мінрегіоном розроблено два законопроекти «Про особливості права власності в багатоквартирному житловому будинку» та нову редакцію «Про житлово-комунальні послуги». Вони вже схвалені Урядом, включені до коаліційної угоди і мають бути одними з перших розглянуті новим парламентом. Це також підтвердив і Сергій Кушнір.
За його словами, ці законопроекти покликані змінити механізми, які діють в сфері обслуговування, утримання та управління житловим фондом. Вони, в першу чергу, мають надати мешканцям багатоповерхівок чітку систему управління власним житлом, а також дати право приймати рішення, впливати на якість послуг, на розвиток свого будинку, в тому числі – на його енергетичні характеристики.
Як зазначив Сергій Кушнір, створивши ефективного власника, потрібно забезпечити прозорі та якісні механізми інвестування у багатоквартирні будинки. Необхідно також передбачити механізми державної допомоги, в тому числі - часткової компенсації затрат мешканців на підвищення енергоефективності житла.
За його словами, Мінрегіон активно розробляє відповідні механізми, спираючись на досвід розвинених країн.


(За матеріалами офіційного сайта Кабінету Міністрів України).
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей