Зміни щодо діяльності органів опіки та піклування

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Зміни щодо діяльності органів опіки та піклування

Брусенцова Яна » 23 листопада 2014, 15:13

Постановою КМУ від 22 жовтня 2014 р. № 624 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866" були внесені зміни до постанови КМУ "Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини”.

Зокрема, Порядок провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затверджений зазначеною постановою, був доповнений розділом “Соціальний захист дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах".
В п. 3-1 цього розділу зазначається, що з метою створення належних умов для забезпечення реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї, підтримки сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та захисту прав дітей у таких сім’ях служби у справах дітей взаємодіють із суб’єктами соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю (далі - суб’єкти соціальної роботи).

Так, суб’єкти соціальної роботи надсилають до служб у справах дітей повідомлення за формою, встановленою Мінсоцполітики, про:

сім’ї з дітьми, в яких батьки у зв’язку з тривалою хворобою не можуть виконувати належним чином свої батьківські обов’язки;

сім’ї, де триває процес розлучення батьків та вирішується спір між матір’ю та батьком щодо місця проживання дітей, участі в їх вихованні;

сім’ї з дітьми, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків;

сім’ї, діти з яких перебувають в інтернатних закладах (крім спеціальних та спеціалізованих) або де є ризик влаштування дітей до таких інтернатних закладів за заявою батьків у зв’язку з неспроможністю задовольнити потреби дітей;

сім’ї, в яких було скоєне фізичне, психологічне, сексуальне, економічне насильство над дітьми, жорстоке поводження з ними або існує реальна загроза його вчинення;

сім’ї, в яких діти систематично самовільно залишають місце постійного проживання;

сім’ї, діти шкільного віку з яких не зараховані для навчання до загальноосвітніх навчальних закладів або систематично без поважних причин пропускають навчальні заняття.

В свою чергу в п. 3-2 цього ж розділу визначено, що розгляд повідомлень про сім’ї, в яких було скоєне фізичне, психологічне, сексуальне, економічне насильство над дітьми, жорстоке поводження з ними або існує реальна загроза його вчинення, здійснюється у встановленому Мінсоцполітики, МВС, МОН та МОЗ порядку.

У разі отримання від суб’єктів соціальної роботи повідомлення про одну із сімей, визначених у пункті 3-1 цього Порядку, крім сімей, в яких було скоєне фізичне, психологічне, сексуальне, економічне насильство над дітьми, жорстоке поводження з ними або існує реальна загроза його вчинення, служба у справах дітей протягом трьох робочих днів залучає центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та у разі необхідності - інших суб’єктів соціальної роботи для проведення перевірки зазначеної у повідомленні інформації та забезпечення у разі потреби соціальної підтримки сім’ї, захисту прав дітей у такій сім’ї.

В свою чергу центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та у разі залучення інші суб’єкти соціальної роботи протягом семи робочих днів повідомляють службу у справах дітей про проведену роботу за формою, встановленою Мінсоцполітики.

У разі ж підтвердження інформації про складні життєві обставини сім’ї, в якій виховується дитина (діти), центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді готує і подає на розгляд комісії з питань захисту прав дитини матеріали про стан сім’ї, перелік яких затверджується Мінсоцполітики, а також надає сім’ї соціальні послуги відповідно до потреб.

На підставі інформації, отриманої від центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та інших суб’єктів соціальної роботи, служба у справах дітей забезпечує взяття дитини (дітей) з такої сім’ї на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у встановленому Мінсоцполітики порядку.

В той же час відповідно до п. 3-3 нового розділу для організації соціального захисту дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах, надання їй та її батькам (або особам, які їх замінюють) комплексу соціальних послуг на підставі матеріалів, підготовлених центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та іншими суб’єктами соціальної роботи, служба у справах дітей у разі необхідності направляє дитину до закладу соціального захисту дітей.

З повним текстом постанови можна ознайомитися на сайті Верховної Ради України за посиланням http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/624-2014-%D0%BF.

Станом на 23.11.14 р. постанова не набула чинності.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей