Про достроковий вихід на пенсію

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Про достроковий вихід на пенсію

Брусенцова Яна » 08 грудня 2014, 10:11

На офіційному сайті Пенсійного фонду України (http://www.pfu.gov.ua/pfu/control/uk/pu ... _id=201513) розміщено відповідь на запитання відносно дострокового виходу на пенсію

Запитання. 23 квітня 2014 року мені виповнилось 55 років, страхового стажу маю 37 років, працюю. Чи маю я право на достроковий вихід на пенсію, у разі якщо мене буде звільнено з роботи у зв’язку з скороченням чисельності або штату працівників та чи буде в даному випадку розмір пенсії зменшуватись на 0,5 % за кожний місяць дострокового виходу на пенсію?

Відповідь. Відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне забезпечення" (далі – Закон), жінки, які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року, мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 58 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Згідно із статтею 49 Закону України “Про зайнятість населення”, працівникам, трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, і військовослужбовцям, звільненим з військової служби у зв'язку із скороченням чисельності або штату без права на пенсію, за умови їх реєстрації в службі зайнятості протягом семи календарних днів після звільнення як таких, що шукають роботу, гарантується право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону, у разі якщо до визнання такої особи безробітною для неї неможливо було підібрати підходящу роботу та якщо вона має страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбачений абзацом першим частини першої статті 28 Закону (для жінок - 30 років).

Згідно із Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, до заяви про призначення пенсії за віком, відповідно до статті 49 Закону України “Про зайнятість населення”, додається клопотання (направлення) відповідного центру зайнятості про достроковий вихід на пенсію.

При цьому, звертаємо Вашу увагу, що на момент розірвання з Вами трудового договору з вказаних вище причин Ви маєте досягти передпенсійного віку (56 років 6 місяців), що є однією з необхідних умов для дострокового призначення пенсії.

Крім цього, згідно із пунктом 7 Прикінцевих положень Закону, достроково призначена пенсія за віком з урахуванням Закону України “Про зайнятість населення”, у період до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 цього Закону (у Вашому випадку – 58 років), працюючим пенсіонерам не виплачується.

У цьому випадку зменшення розміру пенсії, обчисленого відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію, чинним законодавством не передбачено.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість