Увага! Обговорення порядку доступу до реєстру речових прав

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Увага! Обговорення порядку доступу до реєстру речових прав

Брусенцова Яна » 09 грудня 2014, 09:47

Міністерство юстиції України запрошує громадськість до обговорення проекту постанови про відкриття майнових реєстрів.

Міністерство юстиції запрошує юридичну спільноту та громадськість долучитися до обговорення тексту Постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію статті 28 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Постановою планується затвердити порядок доступу посадових осіб, зокрема органів державної влади та місцевого самоврядування, судів, працівників МВС, прокуратури, СБУ, нотаріусів і адвокатів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Також документ установить правила надання таких даних фізичним та юридичним особам.

Нагадаємо, 14 жовтня цього року Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів», який набрав чинності 25 листопада.

Новації, внесені до законодавства, дають змогу змінити режим доступу до відомостей Державного реєстру прав і зробити їх відкритими та загальнодоступними.

Для фізичних та юридичних осіб інформація з реєстру надаватиметься за об’єктом нерухомого майна. При цьому отримати такі дані можна буде в електронній формі через офіційний веб-сайт Укрдержреєстру, або в паперовій – подавши відповідну заяву до органів державної реєстрації прав чи нотаріусу.

Спрощується також і порядок отримання відповідної інформації держструктурами, адвокатами та нотаріусами. Вони отримуватимуть інформацію як за суб’єктом, так і за об’єктом нерухомого майна. Важливою новацією є те, що дані надаватимуться в електронній формі шляхом безпосереднього доступу до держреєстру за допомогою електронного цифрового підпису.

Порядок такого доступу, згідно з частиною третьою статті 28 Закону, має затвердити Кабінет Міністрів України.

Обговорення проекту відповідної Постанови КМУ відбудеться 12 грудня у Міністерстві юстиції. Час та адреса проведення заходу будуть окремо розміщені на сайті Міністерства юстиції.

Ознайомитися з текстом проекту можна на офіційному сайті Міністерства юстиції України http://www.minjust.gov.ua/news/46458), де розміщені такі проекти:

ПОРЯДОК доступу посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, судів, органів внутрішніх справ, органів прокуратури, органів Служби безпеки України, нотаріусів, адвокатів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

ПОРЯДОК надання фізичним та юридичним особам інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

ПОСТАНОВА Про реалізацію статті 28 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»

ПОСТАНОВА Про реалізацію статті 28 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: BrantreBy і 3 гостей