Зміни до Закону "Про судовий збір"

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Зміни до Закону "Про судовий збір"

Брусенцова Яна » 10 грудня 2014, 10:20

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону України «Про внесення доповнень до Закону України «Про судовий збір» щодо звільнення від сплати судового збору учасників антитерористичних операцій та членів сімей загиблих» (№ 1329 від 09.12.2014 р.)


Актуальність прийняття законопроекту обумовлена потребою звільнити від сплати судового збору учасників антитерористичних операцій та членів сімей загиблих. Обов’язок держави полягає в тому, щоб сприяти у встановленні факту смерті особи та надання відповідного правового статусу учасникам антитерористичних операцій, оскільки факт участі особи в антитерористичних операціях та факт смерті особи в районах проведення воєнних дій або антитерористичних операцій – є результатом дій держави, котра не змогла забезпечити мирне життя своїх громадян.

Законопроект розроблено з метою звільнити від сплати судового збору учасників антитерористичних операцій та членів сімей загиблих. Причому звільнення від сплати судового збору за подання заяви про встановлення факту смерті особи, яка загинула або пропала безвісти в районах проведення воєнних дій або антитерористичних операцій стосується не лише загиблих учасників антитерористичних операцій, а й мирних жителів, які загинули або пропали безвісти в районах проведення воєнних дій або антитерористичних операцій.

Законопроект спрямований на внесення доповнень до частини другої статті 3 та частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір».
У разі якщо законопроект буде ухвалений, то члени сімей загиблих не будуть сплачувати судовий збір за подання заяви про встановлення факту смерті особи, яка загинула або пропала безвісти в районах проведення воєнних дій або антитерористичних операцій. Від сплати судового збору будуть також звільнені учасники антитерористичних операцій за подання позовів щодо спорів, пов’язаних з наданням статусу учасника бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Ухвалення зазначеного законопроекту призведе до звільнення від сплати судового збору учасників антитерористичних операцій та членів сімей загиблих, а також сприятиме реалізації державою свого обов’язку щодо правового та соціального захисту своїх громадян.

(За матеріалами офіційного сайта Верховної Ради України http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webp ... 3511=52793)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість