Програма діяльності Уряду в сфері соціальної політики

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Програма діяльності Уряду в сфері соціальної політики

Брусенцова Яна » 11 грудня 2014, 10:04

Кабінет Міністрів України визначив, що програма діяльності має виглядати як конкретний документ, який передбачає стислі терміни виконання зазначених у ньому пунктів. Про це Міністр соціальної політики Павло Розенко повідомив під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.
На засіданні, у якому взяли участь члени Комітету, представники Пенсійного фонду України, Державного центру зайнятості, Федерації профспілок України, громадськості, Міністр розповів про програму діяльності Уряду в сфері соціальної політики.
Павло Розенко зазначив, що у програмі виділено блок щодо соціального забезпечення військовослужбовців та інших учасників антитерористичної операції. За його словами стявляться завдання максимально захистити і людей, які беруть безпосередню участь в АТО, і тих, хто вимушений покидати свої домівки та переселятися до інших місць проживання. Це визначається як пріоритет Кабінету Міністрів України.
Окрім того, він повідомив, що необхідно доводити ціни на природний газ та електроенергію до відповідних ринкових цін із одночасним запровадженням і вдосконаленням механізму компенсації для малозабезпечених родин. Цей процес триватиме до 2017 року.
Також Міністр детально зупинився на розділі «Нова соціальна політика» у програмі діяльності Уряду.
Передбачається поступовий перехід до єдиних принципів нарахування та обрахунків пенсії. В Україні не повинно бути двох-трьох десятків різноманітних пенсійних систем. З точки зору соціальної справедливості та довіри до пенсійної системи - це дуже потужний крок.
Крім того опрацьовується напрям розвитку пенсійного страхування. Йдеться і про створення умов для запровадження другого рівня накопичувальної системи, і про розвиток та підтримку недержавного пенсійного страхування.
За словами Міністра зараз необхідно спрямовувати молодь на те, що солідарна система в майбутньому буде забезпечувати приблизно єдиний рівень нарахування пенсії. Все інше обраховуватиметься в умовах накопичувальної системи та недержавного пенсійного страхування.
Такж Міністр нраголосив на на новій редакції Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», в якому будуть враховані всі зазначені норми.
Передбачається і реформування системи пільг, виділено три конкретні напрями.
Перший напрям – ліквідація неефективних пільг.
Другий напрям - це посилення адресності пільг.
Тертій напрям – монетизація пільг.
Окрім того, Міністр повідомив, що було прийнято рішення про об’єднання двох фондів соціального страхування – з тимчасової втрати працездатності і нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Залишаться принципи тристороннього управління, формування наглядової ради, а з іншого боку, буде посилено фінансову дисципліну за витратою коштів та ухваленням бюджету.

(За матеріалами офіційного сайта Кабінету Міністрів України http://www.kmu.gov.ua/)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: In@ і 2 гостей