Щодо проекту бюджету на 2015 р.

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Щодо проекту бюджету на 2015 р.

Брусенцова Яна » 24 грудня 2014, 08:14

23.12.14 р. Міністр фінансів Наталія Яресько представила у Парламенті проект державного бюджету на 2015 рік та частину реформаторського пакету законодавства.


За словами Міністра фінансів, пакет реформаторського законодавства, який сьогодні було представлено у Парламенті, направлений на досягнення трьох цілей: бюджетна та фіскальна децентралізація; спрощення оподаткування та детінізація економіки; встановлення рівних правил гри для всіх.

Представляючи Бюджетний кодекс, Міністр наголосила на тому, що він закладає нову систему міжбюджетних відносин і перші паростки децентралізації.

За її словами дається більший ресурс місцевим бюджетам, в той же час збільшується їх відповідальність щодо видатків та вводимо м’яке стимулювання до створення ефективних громад. Так, зокрема, передається 100% плати за адмінпослуги та державне мито, новий збір на роздрібний продаж підакцизних товарів, податок на нерухоме майно та до 80% екологічного податку. Це все дасть місцевим бюджетам в 2015 році 22 млрд. додаткового ресурсу. Водночас переспрямовується в державний бюджет частина ПДФО, але більшість його все ж залишається на місцевих рівнях.

За словами Наталії Яресько, на заміну системи балансування доходів та видатків пропонується принципово нова система вирівнювання податкоспроможності території.

Говорячи про Податковий кодекс, Міністр фінансів підкреслила, що його основна мета - скорочення податків з 22 до 9 шляхом їх часткового скасування та трансформації.


За словами Міністра, Уряд поглиблює прогресивну шкалу податку на доходи фізичних осіб до 20% на категорію доходу понад 10 мінімальних заробітних плат, піднімає податок на пасивні доходи до 20% та податок на виграші до 30%.

Міністр фінансів України також наголосила, що Уряд запроваджує податок на великі авто та на ювелірні вироби.

Також Міністр наголосила , що суттєвим кроком на шляху до детінізації економіки є запровадження електронного адміністрування ПДВ, яке дасть змогу державі боротися з «податковими ямами» і суттєво наповнити бюджет, а платникам податку - спростити ведення бізнесу і уникати тиску на бізнес.

Наталія Яресько також заявила, що запроваджується пониження ЄСВ в цьому році з 41% середньозваженої ставки до 25% на суму перевищення місячного доходу понад дві мінімальні заробітні плати. А протягом 2 років понизити цей податок до 15%.


Міністр фінансів України також заявила, що Уряду вдалося зберегти соціальну підтримку для найбільш вразливих верст населення, а саме: зберегти державну підтримку для 2,9 мільйонів сімей; зберегти в 2015 році систему пільг з оплати комунальних послуг для 5,5 мільйонів осіб, зберегти стипендії; зберегти навантаження для вчителів та норми наповнюваності класів; зберегти допомогу малозабезпеченим сім’ям на кожну дитину.

(За матеріалами офіційного сайта Кабінету Міністрів України http://www.kmu.gov.ua/)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість