Пропозиції від комітета з питань протидії корупції

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Пропозиції від комітета з питань протидії корупції

Брусенцова Яна » 25 грудня 2014, 09:41

Комітет з питань запобігання і протидії корупції рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення їх окремих положень з питань запобігання і протидії корупції та легалізації (відмиванню) доходів


Проектом (реєстр. № 1406) пропонується уточнити положення низки чинних законодавчих актів.

Зокрема, пропонується внести зміни до Закону "Про Національне антикорупційне бюро України", а саме, конкретизувати положення щодо проведення конкурсу на зайняття вакантних посад у Бюро, підстави для притягнення працівників Бюро до дисциплінарної відповідальності. Також пропонується надати Директору бюро можливість створювати додаткові територіальні управління в межах визначеної законом штатної чисельності, а також на власний розсуд створювати підрозділи внутрішнього контролю у складі територіальних управлінь.

Також планується унормувати питання взаємодії Національного антикорупційного бюро з органами внутрішніх справ, Службою безпеки України, іншими правоохоронними та державними органами.

Пропонується також уточнити підслідність Бюро, додавши до переліку посадових осіб, щодо яких воно може вести досудове розслідування, Президента України, повноваження якого припинено.

Законопроект містить також зміни до Господарського кодексу, Кодексу про адміністративні правопорушення та Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" з метою узгодження термінів, які вживаються у цих законодавчих актах, з термінологією, яка була запроваджена Законом "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення". Зокрема, термін "кінцевий вигодоодержувач підприємства" пропонується замінити на термін "бенефіціарний власник (контролер)".

Запропоновані законопроектом норми також спрямовані на удосконалення положень Закону "Про запобігання корупції". Зокрема, проект містить пропозиції щодо визначення спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, уточнення обмеження щодо одержання подарунків, приведення у відповідність з реальним станом справ назви деяких центральних органів виконавчої влади, уточнення переліку інформації, яка подається у щорічних деклараціях особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Також пропонується уточнити, що антикорупційні програми в обов’язковому порядку мають затверджувати лише ті учасники процедури державних закупівель, які беруть участь у конкурсі на закупівлі товарів і послуг вартістю більш ніж 1 млн. грн., а робіт – більш ніж 5 млн. грн.

(За матеріалами офіційного сайта Верховної Ради України http://www.rada.gov.ua/news/Novyny/Povi ... 00728.html)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей