Акивним громадам пропонуватимуть допомогу

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Акивним громадам пропонуватимуть допомогу

Брусенцова Яна » 19 січня 2015, 09:59

Активним громадам держава допоможе розробити доступні лізингові або кредитні держпрограми, які дозволять людям і будувати, і купувати житло, - Г. Зубко

Усі кроки у реформуванні житлово-комунального господарства та будівельної галузі прямо пов'язані з децентралізацією. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в інтерв’ю тижневику «Дзеркало тижня. Україна».

За його словами, громадам необхідно дати інструменти, які дозволять їм самотужки заробляти кошти на розвиток своїх територій. Частина таких інструментів передбачена у проектах законів, які Мінрегіон направив на розгляд Верховної Ради. Геннадій Зубко навів приклад законопроектів про енергосервісні компанії, про житлово-комунальні послуги, про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, прийнятого вже у першому читанні, як і законопроект про децентралізацію повноважень держархбудконтролю.

Він наголосив, що економіку може запустити тільки будівництво.

«Ми мусимо дати поштовх процесу. Тим паче в такій екстремальній ситуації. Тут кілька напрямів. З одного боку, у нас є компанії, які можуть виходити на міжнародний ринок. Ми серйозно розглядаємо пропозиції, які надійшли з Казахстану. З іншого, ми будуватимемо житло в Україні. Але кардинально переглянувши концепцію і підходи стосовно доступного житла. Наприкінці лютого ми презентуємо свою концепцію», - додав урядовець.

Геннадій Зубко підкреслив, що держава опиратиметься на сильні, активні громади.

«Де є активний мер, рада, є вміння та бажання залучати інвестиції, де створюють нові робочі місця, там першочергове завдання держави допомогти процесу, дати поштовх, розробити доступні лізингові або кредитні державні програми, які дозволять людям і будувати, і купувати житло. У нас поруч Польща. Там з 1991 року йдуть цим шляхом. Подивіться на їхні гміни — охайні енергоефективні будинки, чисті вулиці, працюючі культурні центри... Дивимося і робимо. Тим паче що ця держава сьогодні так широко відчинила для нас двері співробітництва».

(За матеріалами офіційного сайта Мінрегіона http://www.minregion.gov.ua/news/aktivn ... -i-807618/)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей