Щодо отримання субсидій

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Щодо отримання субсидій

Брусенцова Яна » 27 січня 2015, 13:52

Мінсоцполітики звертається до людей: Прийдіть і отримайте субсидію вже сьогодні!


Чим більше людей прийде оформляти субсидії сьогодні, тим менше їх прийде, коли відбудеться підвищення тарифів. Адже якщо людина звернеться один раз за отриманням субсидії, надалі їй не потрібно буде приходити до органів соціального захисту населення для її продовження. На цьому наголосив заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін на брифінгу в Будинку Уряду 27 січня 2015 року.

«Звертаюся до всіх громадян: важливо зверталися за призначенням субсидій уже сьогодні. Це забезпечує громадянам соціальний захист. Крім того, у разі чергової зміни тарифів це дасть можливість не звертатися до управлінь соціального захисту - платежі будуть перераховані в автоматичному режимі перерахувати і людина зможе сплачувати сталий розмір відсотку від своїх доходів за комунальні платежі», - заявив заступник Міністра.

Він наголосив, що головним механізмом забезпечення соцзахисту громадян при оплаті житлово-комунальних послуг є Програма житлових субсидій, яка гарантує незахищеним верстам населення стабільність витрат на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від зміни вартості послуг. «Для кожної соціальної групи у нас передбачені певні пільги при оплаті комунальних послуг, які диференціюються від 100% до 25%», - підкреслив чиновник.

За словами Віталія Мущиніна, сьогодні близько 4,7 млн. сімей користуються у тій чи іншій мірі відповідними знижками при оплаті житлово-комунальних послуг.

Так, для підтримки сімей із низькими доходами при оплаті житлово-комунальних послуг у зв'язку з підвищенням цін і тарифів Урядом прийнято рішення щодо удосконалення порядку призначення житлових субсидій, який передбачає новий механізм розрахунку обов'язкового відсотка платежу (розраховується індивідуально для кожної сім'ї і залежить виключно від доходів). Також встановлено соціальну норму житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, що дозволить громадянам сплачувати за послуги відповідно до фактичних обсягів споживання кожного виду послуг, а державі, відповідно, забезпечувати соціальну підтримку на оплату реальних обсягів споживання цих послуг.

Новий механізм визначення обов'язкового відсотка платежу сім'ї за житлово-комунальні послуги передбачає його розрахунок для кожної сім'ї індивідуально (залежить виключно від доходів сім'ї), і не має фіксованого розміру.

Віталій Мущинін нагадав, що для обрахунку обов'язкового відсотка платежу необхідно визначити середньомісячний дохід сім'ї на одного члена за попередні 6 місяців, розрахувати обов'язковий відсоток платежу за встановленою формулою та визначити розмір обов'язкового платежу шляхом множення середньомісячного сукупного доходу сім'ї за 6 місяців на обов'язковий відсоток платежу. Розмір субсидії розраховується як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги за соціальними нормативами та розміром обов'язкового платежу.

Для призначення субсидії громадянам необхідно надати органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заяву, декларацію про доходи та майновий стан та довідки про доходи. Зазначені документи можуть бути надіслані поштою органу соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника. Інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації, які надають ці послуги, на запит органів праці та соціального захисту населення.

Заступник Міністра також зазначив, що оскільки субсидія призначатиметься, виходячи із соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, перерахунок її розміру за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюватиметься.

Це значно спрощує процедуру призначення житлової субсидії. Крім цього, такий підхід стимулюватиме отримувачів субсидій до енергозбереження, оскільки сума субсидії (виходячи із розміру соціальних нормативів), яку органами соціального захисту населення перераховано на рахунки надавачів комунальних послуг, внаслідок економного споживання послуг (менше нормативів) зараховуватиметься як плата за послуги на наступний розрахунковий період.

«У грудні 2014 року субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримувало 1,095 млн. сімей. При цьому середній розмір призначених у грудні 2014 року субсидій становив 335,3 гривень», - повідомив Віталій Мущинін та додав, що в опалювальний період 2013/2014 років субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримувало майже 1,3 млн. сімей (7,5% загальної кількості сімей в Україні). Середній розмір призначених у грудні 2013 року субсидій становив 206,9 гривні.

У міністерстві соціальної політики очікують, що у зв'язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги кількість сімей, що отримують субсидії, зросте.

Крім того, підкреслив заступник Міністра, з 1 липня 2014 року діє програма компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг у зв'язку з підвищення цін і тарифів. За попередніми розрахунками, право на отримання компенсації має понад 3 млн. сімей (25% загальної чисельності сімей в Україні).

Проте, за оперативною інформацією станом на 16 січня до органів соцзахисту населення за призначення компенсації звернулося майже 16,9 тис. сімей. «Ми розраховували, що у нас буде дуже багато таких звернень за призначенням компенсацій, але станом на зараз компенсацію отримує майже 12 тис. сімей. А ми розраховували на два порядки більше таких звернень», - підкреслив Віталій Мущинін.

При цьому, слід врахувати зміни у порядку призначення житлових субсидій, які передбачають зменшення відсотку платежу за послуги саме для сімей із низькими доходами (якщо раніше сім'ї з непрацездатних осіб сплачували за послуги на рівні 10% доходів, то на сьогодні залежно від розміру доходів цей показник може становити 3-5% і навіть менше).

Враховуючи зазначене, значна чисельність сімей, які за рівнем доходів мають право на компенсацію, звертаються щодо отримання житлової субсидії, яка при цьому, на відміну від компенсації, надається на весь набір житлово-комунальних послуг (компенсація надається лише на 3 види послуг - централізоване опалення, гаряче водопостачання та газопостачання).

(За матеріалами офіційного сайта Кабінету Міністрів України http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publis ... =244276429)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей