Реформа системи реєстрації прав на нерухомість

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Реформа системи реєстрації прав на нерухомість

Брусенцова Яна » 29 січня 2015, 12:10

28.01.15 р. в Укрдержреєстрі обговорили з громадськістю Концепцію реформи системи реєстрації прав на нерухомість.

27 січня 2015 року у приміщенні Державної реєстраційної служби України відбулася зустріч Першого заступника Голови Укрдержреєстру Артема Янчука, фахівців служби, грузинського експерта Джаби Ебаноїдзе з представниками громадськості, на якій було представлено Концепцію реформи системи реєстрації прав на нерухомість.

Серед учасників обговорення – засновник та Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко; адвокат, член правління Всеукраїнської Громадської організації «Асоціація правників України» Микола Очкольда; приватний нотаріус, член Нотаріальної палати України Валентина Якименко; Голова Громадської організації «Кримська діаспора» Анатолій Засоба; адвокат, представник Асоціації адвокатів України Зоя Ярош та інші.

Відповідно до презентованої Концепції, основні фактори ефективності функціонування нової системи – це орієнтація на потреби громадян, публічність та доступність інформації про зареєстровані права на нерухоме майно, спрощення та прозорість процедур реєстрації, максимальне залучення приватного сектору до процесу реєстрації, зокрема, в якості фронт-офісів.

«Однією з пріоритетних функцій реєстраційної служби, повинно стати створення дієвої системи контролю за якістю прийнятих рішень у сфері реєстрації», – зазначив Джаба Ебаноїдзе.

Засновник та Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко навів аргументи щодо необхідності максимального залучення до процесу реєстрації речових прав на нерухоме майно центрів надання адміністративних послуг та нотаріусів, а також зазаначив, що система повинна бути прозорою та доступною для громадянина – користувача адміністративними послугами.

У свою чергу Голова Громадської організації «Кримська діаспора» Анатолій Засоба наголосив на необхідності врахування інтересів внутрішньо переміщених громадян з АР Крим, Донецької та Луганської областей при реформуванні системи реєстрації прав на нерухомість, та, при можливості, безкоштовного отримання ними інформації з державного реєстру прав.

Представник Нотаріальної палати України Валентина Якименко виступила з пропозицією максимально розширити повноваження нотаріусів у сфері реєстрації нерухомого майна. «Кращих спеціалістів ніж нотаріуси не існує, а всі справи повинні робитись професіоналами, спеціально навченими людьми», – зазначила вона. Також приватний нотаріус виступила проти скасування такого документу як свідоцтво про реєстрацію.

Пропозиції щодо реформи у сфері державної реєстрації прав надали також адвокати – член правління Всеукраїнської Громадської організації «Асоціація правників України» Микола Очкольда та представник Асоціації адвокатів України Зоя Ярош.

За результатами зустрічі присутні дійшли згоди щодо можливості презентації Концепції реформи системи реєстрації прав на нерухоме майно у Міністерстві юстиції України та необхідності обговорення з представниками громадськості заходів реформування у сферах державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та реєстрації актів цивільного стану.

(За матеріалами офіційного сайту Укрджерреєстру http://www.drsu.gov.ua/show/14135)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей

cron