Щодо місця відкриття спадщини

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Щодо місця відкриття спадщини

Брусенцова Яна » 03 лютого 2015, 12:09

03.02.15 р. Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо місця відкриття спадщини.


Законопроектом пропонується забезпечити реалізацію прав громадян, у тому числі тих, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та місті Севастополь Російською Федерацією, зоні антитерористичної операції або переселилися з зазначених територій щодо реалізації їх майнових та немайнових прав, зокрема, стосовно оформлення спадкових прав.

Проектом передбачається встановити, що місцем відкриття спадщини має бути визнано "місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні цього майна, або вимоги кредиторів", що дає змогу нотаріусу завести спадкову справу, яка підлягатиме державній реєстрації у Спадковому реєстрі, замість відкриття спадщини за останнім місцем проживання спадкодавця, як це передбачено чинною редакцією статті 1221 цього Кодексу.

Крім цього, орган місцевого самоврядування буде зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою за місцезнаходженням нерухомого майна, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходженням основної частини рухомого майна, замість подання такої заяви за місцем відкриття спадщини, як це передбачено чинною редакцією частин першої та третьої статті 1277 ЦК України.

Відповідні зміни пропонується внести зміни до статей 1221 та 1277 Цивільного кодексу України.

Законопроект зареєстровано за №1534.

(За матеріалами офіційного сайту Верховної Ради України http://www.rada.gov.ua/news/Novyny/Povi ... 02864.html)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей