Щодо відкритості у діяльності Верховної Ради

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Щодо відкритості у діяльності Верховної Ради

Брусенцова Яна » 06 лютого 2015, 10:45

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики підтримує законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення відкритості та доступу до інформації про діяльність Верховної Ради України, її комітетів та народних депутатів України.

Проектом (реєстр. № 1591), зокрема, передбачено викласти статтю 9 чинного Закону " Про комітети Верховної Ради України " в такій редакції:

"Стаття 9. Висвітлення діяльності комітетів

1. Комітети інформують громадськість про свою діяльність. На засіданнях комітетів мають право бути присутніми представники засобів масової інформації, журналісти, крім випадків, коли за рішенням комітету проводиться закрите засідання.

2. Комітети зобов’язані інформувати про свою діяльність шляхом розміщення на своїх веб-сторінках на офіційному веб-сайті Верховної Ради України такої інформації (документів) та в такі строки:

1) розклад (план) засідань комітету та зміни до нього - упродовж одного робочого дня після складення розкладу (плану) або внесення до нього змін, але не пізніше ніж за дванадцять годин до початку засідання;

2) протокол засідання комітету і матеріали, що до нього додаються (у тому числі стенограма засідання в разі її виготовлення), а також аудіозапис засідання - упродовж трьох робочих днів з дня підписання протоколу (для стенограми засідання - упродовж трьох робочих днів з дня її виготовлення);

3) прийнятий комітетом акт - упродовж трьох робочих днів з дня підписання такого акта;

4) протокол та, у разі її виготовлення, стенограма слухання в комітеті - упродовж тридцяти днів з дня проведення слухання.

Оприлюднення зазначеної інформації (документів) забезпечує Апарат Верховної Ради України.

3. Комітети мають право поширювати у встановленому порядку інформацію про свою діяльність у газеті “Голос України”, на парламентському телеканалі “Рада” та через інші засоби масової інформації.

4. Комітети мають право за допомогою відповідних структурних підрозділів Апарату Верховної Ради України проводити прес-конференції з питань, віднесених до предметів їх відання.".

Законопроектом передбачено також, що засідання комітетів проводяться відкрито і гласно, крім випадків, коли за рішенням комітету проводиться закрите засідання. На відкритих засіданнях комітету представники засобів масової інформації, журналісти мають право здійснювати звукозапис, кіно- і відеозйомку, трансляцію засідання по радіо і телебаченню, в мережі Інтернет. Про здійснення звукозапису, кіно- і відеозйомки, трансляції засідання по радіо і телебаченню, в мережі Інтернет оголошується головуючим перед розглядом питання порядку денного засідання.

Документ також містить норму, відповідно до якої кошторис Верховної Ради на наступний рік має затверджуватися Верховною Радою під час прийняття проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік у другому читанні за висновками комітетів, до предмета відання яких належать питання регламенту і бюджету, та оприлюднюватися Апаратом Верховної Ради упродовж трьох днів з дня його затвердження на офіційному веб-сайті Верховної Ради.

(За матеріалами офіційного сайту Верховної Ради України http://www.rada.gov.ua/news/Novyny/Povi ... 03318.html)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей