Щодо забезпечення діяльності НАБ

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Щодо забезпечення діяльності НАБ

Брусенцова Яна » 06 лютого 2015, 11:57

Комітет з питань запобігання і протидії корупції рекомендує парламенту прийняти у другому читанні та в цілому доопрацьований законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України.


Як зазначалося на засіданні Комітету, під час доопрацювання документа (реєстр. № 1660-д) було враховано положення законопроектів з аналогічною назвою за реєстр. №№ 1660, 1660-1, та проекту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення їх окремих положень з питань запобігання і протидії корупції та легалізації (відмиванню) доходів (реєстр. № 1406).

Доопрацьованим проектом, зокрема, конкретизується конкурсна процедура з відбору Директора національного антикорупційного бюро (НАБ): визначено кваліфікаційні вимоги до кандидатів на цю посаду; конкурсній комісії з відбору Директора пропонується надати право проводити інтерв’ю з будь-якою кількістю відібраних претендентів, внаслідок чого комісія має шляхом відкритого голосування відібрати двох або трьох кандидатів, з яких Президент України визначатиме кандидата, що призначається на посаду Директора.

Пропонується також встановити, що особа не може бути прийнята на службу до НАБ у разі, якщо у її фінансовій декларації будуть виявлені недостовірні відомості, які розходяться з реальними даними більш ніж на 50 мінімальних заробітних плат.

Планується також унормувати питання взаємодії Національного антикорупційного бюро з органами внутрішніх справ, Службою безпеки України, іншими правоохоронними та державними органами. Відповідно до положень коаліційної угоди, передбачається також внесення змін, які "прив’язують" посадові оклади працівників Національного бюро до розміру мінімальної заробітної плати. Також передбачено, що на службу до бюро не можуть бути прийняті особи, які протягом останніх п’яти років до набрання чинності Законом про НАБ працювали у спеціально уповноважених підрозділах по боротьбі з корупцією в існуючих органах правопорядку.

Планується також встановити, що всередині НАБ функції слідчих та оперативних співробітників поєднуватимуться через створення інституту детективів.

Пропоновані законопроектом зміни до Кримінального процесуального кодексу також спрямовані на запровадження в НАБ інституту детективів, які б поєднували в собі функції слідчих та оперативних співробітників. Крім того, пропонується також уточнити підслідність бюро, додавши до переліку посадових осіб, щодо яких воно може вести досудове розслідування, Президента України, повноваження якого припинено. Також, щодо злочинів, які розслідуються Національним антикорупційним бюро, пропонується дозволити укладання угод зі слідством незалежно від ступеню тяжкості вчиненого злочину. Передбачається, що з метою розкриття правопорушень, які відносяться до підслідності НАБ, його детективи за рішенням Директора НАБ та відповідним погодженням прокурора можуть також розслідувати кримінальні правопорушення, які віднесені до підслідності слідчих інших органів.

(За матеріалами офіційного сайту Верховної Ради України http://iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/ ... 03333.html)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей