Щодо неприбуткового статусу ОСББ

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Щодо неприбуткового статусу ОСББ

Брусенцова Яна » 05 березня 2015, 09:22

Асоціація міст України звернулася до Голови Верховної Ради України та народних депутатів щодо нагальної необхідності прийняття законопроекту № 1892, який поверне неприбутковий статус ОСББ та ЖБК (04.03.15 р.).

Асоціація вважає, що від цього залежить успіх реформування відносин у сфері житлово-комунального господарства, а також енергозбереження у багатоквартирному житловому фонді.

Змінами до Податкового кодексу України, які набули чинності з 1 січня 2015 року, змінено, у тому числі, й правила оподаткування для неприбуткових організацій. На жаль, внаслідок таких змін з переліку неприбуткових організацій чомусь “зникли” об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) і житлово-будівельні кооперативи (ЖБК).

Хочеться вірити, що це є лише прикрим непорозумінням, а не свідомою дискримінаційною політикою Уряду і Верховної Ради України щодо співвласників багатоквартирних будинків, які проявили ініціативу і взяли на себе відповідальність за стан свого житла. Адже позбавлення ОСББ і ЖБК статусу неприбуткових організацій призведе не лише до оподаткування внесків співвласників до ремонтного фонду, з якого останні фінансують капремонт і енергоефективні заходи, але й до поширення на ОСББ і ЖБК абсолютно нової для них системи обліку та звітності, яка абсолютно не враховує особливостей їхньої діяльності як дійсно неприбуткових членських організацій. Фактично, діяльність ОСББ і ЖБК після 31 березня 2015 року (кінець звітного періоду) виявиться паралізованою.

Законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій" (№1892) передбачає вирішення проблеми через повернення ОСББ і ЖБК до переліку неприбуткових організацій, і не втручається в інші питання оподаткування.

АМУ вважає, що саме такий простий підхід і потрібен в умовах обмеженого часу - адже до 31 березня лишилося менше місяця, а за цей час законопроект повинен бути розглянутий у двох читаннях, підписаний Президентом і оприлюднений. Часу на тривалі дискусії і обговорення просто немає.

Асоціація міст України звертається до Голови Верховної Ради та народних депутатів з переконливим проханням забезпечити термінове прийняття законопроекту 1892 з тим, щоб до 31 березня він міг бути вже підписаний Президентом і опублікований!

(За матеріалами офіційного сайту АМУ http://www.auc.org.ua/news/asotsiatsiya ... -deputativ)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей