Пропозиції щодо прав громадян в боротьбі з корупцією

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Пропозиції щодо прав громадян в боротьбі з корупцією

Брусенцова Яна » 11 березня 2015, 12:39

11.03.15 р. Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект закону про внесення змін до чинного законодавства України щодо прав громадян в боротьбі з корупцією та зловживанням владою.

Під час засідання Комітету зазначалося, що законопроектом (реєстр. №1165) передбачається впровадити в кримінальне процесуальне право України інститут приватного кримінального переслідування корупційних діянь із метою одержання державою реальної допомоги громадянського суспільства в протидії корупції.

Для цього пропонується внести зміни до Кримінального процесуального та Кримінального кодексів і Закону "Про судовий збір".

Так, у Кримінальному процесуальному кодексі пропонується ввести поняття "приватний обвинувач" (кодекс доповнюється новими статтями 41-1, 41-2), "кримінальний позов", "обвинувальна заява" (статті 293-1 та 293-2).

У новій статті 41-3 Кримінального процесуального кодексу наводиться перелік злочинів, за вчинення яких допускається приватне кримінальне переслідування. Це, насамперед, за вчинення зловживання владою, службовим становищем, службове підроблення, провокація підкупу тощо.

Змінами також пропонується наділити приватного обвинувача правом звернутися до суду із клопотанням про відсторонення особи від посади; звернутися до слідчого судді або суду з клопотанням про арешт майна; з клопотанням про проведення обшуку тощо.

Новою редакцією статті 359 Кримінального кодексу, а також відповідними змінами до статті 87 Кримінального процесуального кодексу пропонується запровадити спеціальний вид звільнення від кримінальної відповідальності за злочин, передбачений у цій статті, за умови, що отримана в результаті передбачених цією статтею діянь інформація:

1) може бути використана в кримінальному провадженні як доказ обвинувачення чи захисту щодо злочину, вказаного в статті 41-3 Кримінального процесуального кодексу України, та

2) буде добровільно передана правоохоронним органам або суду в порядку приватного кримінального переслідування винною особою безпосередньо або через приватного обвинувача до повідомлення такій особі про підозру у вчиненні злочину.

Зміни до Закону "Про судовий збір" зумовлені необхідністю врегулювання питання судового збору при зверненні до суду приватними особами з позовами нового виду - кримінальними. Ставка такого збору становитиме 0,5 розміру мінімальної заробітної плати.

Члени Комітету підтримали законопроект, прийняття якого сприятиме протидії корупції, а також посиленню громадянського суспільства в Україні, дозволить продовжити роботу над розширенням сфери дії інституту приватного обвинувачення в Україні.

(За матеріалами офіційного сайту Верховної Ради України http://www.rada.gov.ua/news/Novyny/105501.html)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість