Пенсійна система потребує серйозного реформування

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Пенсійна система потребує серйозного реформування

Брусенцова Яна » 01 квітня 2015, 09:45

Пенсійна система потребує серйозного реформування (31.03.15 р.).

Проблеми, пов’язані з розбалансування пенсійної системи сьогодні не приховується і озвучуються для того щоб виправити ситуацію. Саме про це говорив Олексій Зарудний під час представлення звіту про виконання бюджету Пенсійного фонду України за 2014 рік.

За оцінками фахівців Фонду головна проблема – це «тіньова» зайнятість. За експертними оцінками до 200 млрд. грн. на рік заробітних плат виплачується в тіні, через це Пенсійний фонд втрачає щорічно понад 60 млрд. грн.

Друга проблема – фінансування з Пенсійного фонду різних не властивих йому витрат: доплат та надбавок до пенсій які не пов’язані страховими принципами і є формами соціальної підтримки, від так вони мали б фінансуватись з інших джерел. Тільки на «дотягування» до рівня прожиткового мінімуму розмірів пенсій щорічно витрачається понад 33,2 млрд. грн. коштів Пенсійного фонду.

Третя проблема - пільги та привілеї у пенсійному забезпеченні, зокрема, достроковий вихід на пенсію, скорочення необхідного для призначення пенсій трудового стажу, «спеціальних» пенсій тощо. Такими пільгами користується кожний четвертий пенсіонер. Щорічно це коштує пенсійному фонду понад 48,7 млрд. грн.

Щоб вирішити ці та інші існуючі проблеми урядом за останні кілька місяців вже вжито низку непростих але реальних та рішучих заходів – обмежено з 90 до 60 відсотків заробітної плати, розміри «спеціальних» пенсій, оптимізовано умови отримання пільгових пенсій та пенсій за вислугу років, розпочато зниження ставки єдиного спеціального внеску що дасть можливість вивести частину заробітної плати із тіні. На стадії розробки законопроект що дозволить відмовитись від пільг та привілеїв окремим категоріям громадян. Відповідно до норм цього законопроекту призначення пенсій буде здійснюватись за єдиним принципом, Пенсійний фонд буде звільнено від невластивих йому виплат, упорядкується процедура обчислення пенсій тощо.

(За матеріалами офіційного сайту Пенсійного фонду України http://www.pfu.gov.ua/pfu/control/uk/pu ... _id=227062)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість