Що страхового стажу

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Що страхового стажу

Брусенцова Яна » 14 квітня 2015, 09:05

На офіційному сайті Пенсійного фонду України розміщено відповідь на запитання щодо зарахування до страхового стажу часу перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та часу догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (10.04.2015 р.)

Запитання: У період з жовтня 2012 по листопад 2014 я отримувала допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а до цього часу була у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами. Чи буде зараховано мені ці періоди до страхового стажу?



Відповідь: Відповідно до статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон), страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до пункту 13 статті 11 Закону (в редакції, що діяла до 01.07.2013), особи, які відповідно до законів отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.

У реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування є відомості про те, що Ви підлягали загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, як особа, яка відповідно до законодавства отримувала допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у період з жовтня 2012 по листопад 2014 року.

Враховуючи викладене, зазначений період буде зараховано до Вашого страхового стажу.

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії" (№ 231 – VІІ від 14.05.2013) внесені зміни до пункту 15 статті 11 Закону. Ними передбачено, що особи, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.

Ці зміни набули чинності з 01.07.2013. Отже, період перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами підлягає зарахуванню до страхового стажу починаючи з 01.07.2013.

Оскільки Ви перебували у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами у період до 01.07.2013, підстав для зарахування цього періоду до страхового стажу немає.

(За матеріалами офіційного сайту Пенсійного фонду України: http://www.pfu.gov.ua/pfu/control/uk/pu ... _id=201513)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Харків



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей