Отримання висновків при встановленні тарифів ОМС

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Отримання висновків при встановленні тарифів ОМС

Брусенцова Яна » 25 липня 2014, 09:25

24.07.14 р. набула чинності постанова КМУ від 17 липня 2014 р. № 269 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України".

Цією постановою вносяться зміни до низки постанов Кабінету міністрів України, які стосуються механізму встановлення тарифів на житлоово-комунальні послуги. Нижче наводимо додаток до цієї постанови.

"ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України

1. Розділ IV Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2006 р. № 1010 (Офіційний вісник України, 2006 р., № 30, ст. 2137; 2007 р., № 16, ст. 586; 2013 р., № 11, ст. 412, № 68, ст. 2467), виключити.

2. У постанові Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869 “Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги” (Офіційний вісник України, 2011 р., № 62, ст. 2472; 2013 р., № 1, ст. 15, № 11, ст. 412, № 68, ст. 2467):

1) у Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженому зазначеною постановою, розділ “Надання висновку щодо розрахунків економічно обґрунтованих планованих витрат, пов’язаних з виробництвом теплової енергії, її транспортуванням та постачанням, а також наданням послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води” виключити;

2) у Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженому зазначеною постановою, розділ “Надання висновку щодо розрахунків економічно обґрунтованих планованих витрат, пов’язаних з централізованим водопостачанням та водовідведенням” виключити;

3) у Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженому зазначеною постановою, розділ “Надання висновку щодо розрахунків економічно обґрунтованих планованих витрат на надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій” виключити.

3. Пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2013 р. № 602 “Деякі питання формування та встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги” (Офіційний вісник України, 2013 р., № 68, ст. 2467) виключити."


Отже, як вже раніше ми вам і повідомляли, Уряд скасував вимогу щодо отримання висновків Держцінінспекції щодо розрахунків економічної обґрунтованості тарифів на житлово-комунальні послуги. Нагадаємо, зазаначена вимога була передбачена у порядках формування тарифів на житлово-комунальні послуги, щодо отримання висновків Держцінінспекції щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат.
Таким чином місцева влада отримала право тарифи на житловов-комунальні послуги формувати без погодження з Держцінінспекцією. Це, на думку фахівців, створить умови для належного та своєчасного виконання органами місцевого самоврядування повноважень у сфері житлово-комунальних послуг.
До вчорашнього дня перегляд тарифів на послуги органами місцевого самоврядування були можливі лише за умови висновку Державної інспекції з контролю за цінами щодо економічної обґрунтованості витрат, пов'язаних з виробництвом, транспортуванням, постачанням теплової енергії, наданням послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а також вивезення побутових відходів. В той же час відсутність територіальних органів Держцінінспекції ускладнювала отримання таких висновків. Відтепер ситуація змінилася.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей