Щодо встановлення індивідувального опалення

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Щодо встановлення індивідувального опалення

Брусенцова Яна » 03 вересня 2014, 10:21

Інформація щодо умов встановлення індивідуального опалення та гарячого водопостачання у багатоквартирних будинках (18.08.14 р.)

Міненерговугілля повідомляє.

Подорожчання природного газу та не завжди надійна робота централізованого гарячого водопостачання та теплопостачання все більше змушує споживачів до покращення свого побуту шляхом використання індивідуальних електричних нагрівачів води (бойлерів).

Однак, необхідно зазначити, що переведення багатоквартирного будинку на індивідуальне електричне опалення та гаряче водопостачання потребує повної реконструкції як зовнішніх мереж електропостачання, так і внутрішньобудинкових мереж, оскільки при проектуванні будинку з централізованим теплопостачанням такі електричні навантаження не враховувались і пропускна спроможність мереж недостатня для забезпечення необхідної електричної потужності споживачів.

Також, на сьогоднішній день, практика встановлення індивідуального опалення в багатоквартирних будинках показала неможливість його широкого застосування. Майже в кожному будинку є певна кількість малозабезпечених мешканців, які не можуть дозволити собі витрати, пов’язані з встановленням індивідуального опалення.

При відключенні частини квартир мешканців від системи централізованого теплопостачання та за відсутності поквартирного обліку споживання теплової енергії, оплата за отриману на потреби будинку теплову енергію буде розділена пропорційно між тими мешканцями, які не встановили індивідуальне опалення. Внаслідок цього вартість теплової енергії для цих малозабезпечених споживачів зросте у багато разів, що негативно позначиться на їх матеріальному стані. Крім того подавати теплову енергію тепловими мережами на будинок, в якому опалюється близько 10 відсотків квартир технічно та економічно не обґрунтовано, що призведе до необхідності зупинки джерела теплової енергії через неможливість подальшої експлуатації в умовах критично низьких навантажень. А соціально незахищені верстви населення, які не мають змоги встановити автономну систему опалення, залишаться взагалі без опалення.

Саме з метою захисту прав усіх мешканців, до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 внесено принципові зміни (постанова Кабінету Міністрів України від 31.10.2007 № 1268) з уточненням, що відключення можливе лише цілого будинку за умови згоди усіх його мешканців, та тільки у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про теплопостачання" схемою теплопостачання, оскільки після відключення від системи централізованого теплопостачання кількох будинків також може виникнути необхідність зупинки джерела теплової енергії із зазначених вище причин.

Отже, вирішення питання має здійснюватися на підставі впровадження енергоощадних технологій в системах енергозабезпечення, передбачених у програмах розвитку населених пунктів або адміністративних територіальних одиниць України за умови забезпечення відповідних джерел фінансування.

Окремо інформуємо, що встановлення тарифу на електроенергію для населення, яке проживає у житлових будинках обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (або електроопалювальними установками та кухонними електроплитами) регулюється постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики від 23.04.2012 № 498, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 23.04.2012 за № 599/20912. Зазначені у пункті 2.1.2 Порядку тарифи застосовуються тільки для населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання.

(За матеріалами офіційного сайта Міністерства енергетики та вугільної промисловості України http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/u ... =244930831)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей