Щодо змін у сфері освіти

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Щодо змін у сфері освіти

Брусенцова Яна » 05 вересня 2014, 08:26

За результатами подання Уповноваженого внесено зміни до нормативно-правових актів у сфері освіти

Постановою Кабінету Міністрів України внесено зміни до Положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти і науки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року. Зокрема, вилучено положення стосовно обов’язковості отримання згоди на обробку персональних даних в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, яка є джерелом даних, що використовуються для виготовлення документів про освіту державного зразка, отримання звання та наукових ступенів, учнівських квитків тощо.

Зазначені зміни ухвалено на виконання подання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Міністру освіти і науки України, у якому пропонувалося внести зміни до нормативно-правових актів у сфері освіти. Підставою для цього стали численні звернення громадян України, які через ненадання ними згоди на обробку персональних даних, як правило, внаслідок своїх релігійних переконань, не могли реалізувати своє конституційне право на освіту. Такі громадяни не могли отримати документи про освіту, подати заяву та документи для участі у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів, а також професійно-технічних навчальних закладів тощо.

Водночас, ні Конституція України, якою визначено право на освіту, ні закони України у сфері освіти не містять жодних норм, які б передбачали необхідність отримання згоди особи на обробку персональних даних як передумови надання освітніх послуг чи видачі документів про освіту. Закон України «Про захист персональних даних» також не містить жодних вимог такого змісту.

При цьому Законом України «Про захист персональних даних» (ст. 6, 11) передбачено право на обробку персональних даних не лише на підставі згоди суб’єкта персональних даних, а й у випадках, визначених законами України, в порядку, встановленому законодавством. Подання особою заяви про вступ до вищих навчальних закладів, видачу диплома, а також необхідних для цього документів автоматично зумовлює обробку необхідних для цього персональних даних в порядку, визначеному відповідними законодавчими актами, що дає право здійснювати обробку персональних даних на підставі закону без окремої письмової згоди суб’єктів персональних даних.

(За матеріалами офіційного сайта Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини http://www.ombudsman.gov.ua)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей