Щодо відкритості реєстрів майнових прав

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Щодо відкритості реєстрів майнових прав

Брусенцова Яна » 08 вересня 2014, 08:35

Державні реєстри майнових прав мають бути відкритими, - Павло Петренко

Міністерство юстиції та Уряд однозначно виступають за відкриття даних майнових реєстрів. Про це під час круглого столу в рамках першого державного хакатону «Держ-хак 2014» повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Мін’юст і Уряд мають спільну і однозначну позицію з цього питання – реєстри мають бути відкритими. Переконаний, що й наступний склад Парламенту матиме таку ж позицію. Тому в мене немає сумнівів, що відповідний закон буде прийнятий», – наголосив очільник Мін’юсту.

За його словами, наразі завданням Мін’юсту є забезпечення публічності реєстрів та захист системи від внесення неправдивої інформації.

«Будь-який громадянин має отримати змогу дізнатися про об’єкт нерухомості, про бізнес, про підприємства з публічного реєстру. Тільки так можна дати поштовх до залучення інвестицій в українську економіку та притягнути до відповідальності тих, хто має неправомірні доходи», – підкреслив Міністр юстиції.

На переконання Міністра юстиції, противниками відкриття реєстрів є лише особи, які приховують своє реальне майнове становище та свої реальні доходи.

«Після відкриття реєстрів цього зробити не вдасться. Українське суспільство вимагає відкритості, щоб за закритими реєстрами не ховалися держслужбовці, які за декларацією бідніші церковної миші, а живуть у будинках вартістю в кілька мільйонів доларів», – зазначив Павло Петренко.

Він також зауважив, що закритість реєстрів породила чорний ринок, на якому можна придбати будь-які дані.

(За матеріалами офіційного сайта Кабінету Міністрів України http://www.kmu.gov.ua)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей