Возврат излишне полученной зарплаты прошлых лет в бюджет

Возврат излишне полученной зарплаты прошлых лет в бюджет

Гатченко Лена » 27 лютого 2014, 11:53

Здравствуйте!Прошу дать разъяснения по возврату излишне полученной зарплаты прошлых лет в бюджет, на примере статьи ''Бухгалтер тоже может ошибиться",опубликованной в журнале Бюджетная бухгалтерия №17 от 7 мая 2012г. стр.16-21:
1.Работник вносит излишне полученные средства в кассу Д-Т 301 К-т 661 799,68
2.Откорректирован НДФЛ(метод сторно) Д-т 661 К-т 641 141,12
3.Откорректирован ЕСВ в части отчислений Д-т 661 К-т 656 19,20
4.Откорректирован ЕСВ в части начислений Д-т 802 К-т 656 318,72
5.Отражено обязательство перед бюджетом Д-т 661,656 К-т 642 1278,72
6.Перечислено в доход бюджета Д-т 642 К-т 321 1278,72
Т.е.,сумма, которую работник внесет на расчетный счет предприятия 799,68 грн.- она поступит на КЕКВ 0000 и предприятие платежным поручением с КЕКВ 0000 без восстановления кассовых расходов перечислит ее в общий доход бюджета Код 240603000 ''Прочие поступления''.Объясните, пожалуйста, как и каким образом налоги удержанные из зарплаты(141,12;19,20;) и сумму ЕСВ в части начислений(318,72) перечислить в доход бюджета.Это будут платежки с КЕКВ 2111(141,12;19,20) и с КЕКВ 2120(318,72) со взятием юридических и финансовых обязательств перед бюджетом?Т.е. предприятие за счет своих средств, которые профинансирует вышестоящая организация из местного бюджета (в нашем случае-мы распорядители 2 степени,вышестоящая-Управление труда),путем уменьшения сметы за счет взятия юридических,финансовых обязательств перед бюджетом-платежкой перечислит в доход бюджета?Какое назначение платежа будет в платежке?Может, я не правильно понимаю,разъясните пожалуйста!!!
И еще, в журнале Баланс-бюджет №18-19 от 03.05.2010г.статья "Исправляем ошибки в расчете по зарплате" стр.23-27 используют проводку:отражено обязательство перед бюджетом Д-т 431,432 К-т 642?
Заранее благодарна за ответ.
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 456
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Звідки: Бердянск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 9 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Возврат излишне полученной зарплаты прошлых лет в бюджет

Крот Юлия » 06 березня 2014, 17:06

Доброго дня! Відповідаючи на Ваше питання, насамперед звертаємо увагу, що Типовою кореспонденцією субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов'язаннями бюджетних установ, затвердженою наказом Мінфіну від 26.06.2013 р. № 611, порядок відображення на рахунках бухгалтерського обліку повернення зайво виплаченої зарплати за попередні роки не передбачено. Тому такі господарські операції слід відображати в обліку виходячи з їх економічної сутності (ст. 4 Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р. № 996-XIV).
Нагадаємо, що порядок виправлення помилок в первинних документах та облікових регістрах визначений в Положенні про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженому наказом Мінфіну від 25.05.95 р. № 88. Відтак за загальним правилом, виправлення помилок минулих років проводять методом сторно. Водночас можливий варіант і занесення помилкових записів оберненими проводками. Причому останній спосіб є досить поширеним на практиці.
Отже, обидва варіанти виправлення помилок при розрахунку заробітної плати: і запропонований консультантом газети „Бюджетна бухгалтерія” (№ 17, 2012), і наведений в журналі „Баланс-бюджет” (№ 18-19, 2010),  мають право на існування.
Зауважимо, що виправленню помилки в розрахунку заробітної плати, способом описаним на сторінках „Бюджетної бухгалтерії”, обов’язково має передувати сторнування дебету субрахунку 802 і кредиту 661 на суму 960 грн. (на суму помилково нарахованої заробітної плати або лікарняних). Крім того, суму коштів, повернених працівником до каси установи, слід зарахувати на реєстраційний рахунок (Д-т 321, К-т 301 – 799,68 грн.). Формування цих проводок є закономірним і очевидним, тому немає потреби це пояснювати.
Що до застосування КЕКВ, то в платіжному дорученні слід указувати ті КЕКВ, за якими спочатку були проведені відповідні видатки. Покриття цих видатків здійснюють за рахунок винної особи – бухгалтера, який допустив помилку, відповідно до ст. 136 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. Звичайно, працівник, який отримав зайво виплачені кошти, може добровільно внести цю суму до каси установи або на рахунок. Однак покриття збитків завданих бюджету, у зв’язку з допущенням помилки, за рахунок коштів, передбачених кошторисом для здійснення основної діяльності установи, не допускається. Після виявлення та виправлення помилки кошти спрямовуються в дохід бюджету. Призначення платежу, яке слід зазначати у платіжному дорученні, краще додатково уточнити у місцевому органі Держказначейської служби.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 04 березня 2014, 10:19
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Возврат излишне полученной зарплаты прошлых лет в бюджет

Гатченко Лена » 26 серпня 2014, 09:37

Добрый день! При возврате денег в бюджет за прошлый 2013г. как поступить с профсоюзными взносами? Их тоже вернуть в бюджет как подоходный, единый взнос удерж. и начисленный ? Заранее благодарна за ответ!!!
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 456
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Звідки: Бердянск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 9 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Возврат излишне полученной зарплаты прошлых лет в бюджет

Golka » 20 грудня 2016, 22:31

Доброго здоров"я всім! Прощу термінової домомоги. Повернуті кошти за 2015 рік( допущено помилку при розрахунку днів компенсації відпустки). Кошти відразу повернуто в бюджет. А що робити з податками? Як в бюджет повернути їх? Це ж неможливо зробити сторнувавши,адже з якої суми повератимуться податки, тим більше що утримання ЄСВ вже нема. Питання надзвичайно нагальне
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 39
З нами з: 06 квітня 2014, 18:42
Звідки: Луцк
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Волынская Область

Re: Возврат излишне полученной зарплаты прошлых лет в бюджет

felixG_ubr » 21 грудня 2016, 09:37

Особа, яка допустила помилку при розрахунку днів компенсації відпустки, відшкодовує збитки по податках і повертаєте ці кошти до бюджету.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 5
З нами з: 11 серпня 2011, 07:38
Звідки: Смела
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черкасская Область

Re: Возврат излишне полученной зарплаты прошлых лет в бюджет

Golka » 22 грудня 2016, 17:28

Справа в тому,що це кадри допустили помилку) Виходить,що слід виправити помилку,а при перевірці хай наказують кадри? А от при сторнуванні зарплати зайво нарахованої,що робити з минулорічним утриманням ЄСВ? Його вже ніяк не перекрити
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 39
З нами з: 06 квітня 2014, 18:42
Звідки: Луцк
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Волынская Область

Re: Возврат излишне полученной зарплаты прошлых лет в бюджет

LaNaSa » 26 січня 2017, 17:55

Добрый день!Помогите,пожалуйста, разобраться в нестандартной ситуации. Получила письмо с прошлого места работы с просьбой вернуть неправильно начисленные выплаты за 2015 год.С этого предприятия я уволилась в 2016, а письмо о возврате средств пришло в 2017 году. Обязана ли я возвращать деньги?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 26 січня 2017, 17:49
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Донецкая область



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей