оплата праці бюджетних організацій

оплата праці бюджетних організацій

Vika » 03 березня 2014, 15:05

Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів бюджетна організація, оплата праці здійснюється згідно з ПКМУ від 30 серпня 2002 р. № 1298.
У звя'зку зі зміною мінімальної зарплати з 01 грудня 2013 р. згідно з ЗУ "Про Державний бюджет на 2013 рік" прошу надати роз'яснення, яким чином здійснювати підвищення соціальних стандартів, шляхом:
- виплати доплати до діючого посадового окладу працівників 1 - 5 тарифних розрядів згідно з штатним розписом, введеним з 01.01.2013?
чи
- затвердження нового штатного розпису з посадовими окладами працівників 1 - 5 тарифних розрядів на рівні мінімальної зарплати у розмірі 1218 грн.?
Враховуючи лист Мінсоцполітики від 11.01.2014 № 101/0/10-14/13, як правильно тлумачити "з урахуванням норм статті 3 Закону України "Про оплату праці"?
Крім того, яким чином повинна здійснюватися диференціація заробітної плати працівникам 1 - 5 тарифних розрядів, у яких посадовий оклад однаковий і дорівнює мінімальній зарплаті?
На підставі якого нормативного документу з оплати праці ми повинні виконувати ці дії, пов'язані з підвищенням соціальних стандартів?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 21
З нами з: 03 березня 2014, 11:35
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: оплата праці бюджетних організацій

Трохименко Людмила » 04 березня 2014, 11:15

Установлення посадових окладів за ЄТС для бюджетників з 1 січня 2014 року
 
До прийняття відповідного рішення Кабінету Міністрів України посадові оклади працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери з 1 грудня 2013 року установлюються відповідно до постанови КМУ від 27.03.2013 р. № 197 (виходячи з посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки — 852 грн.) з урахуванням норм ст. 3 Закону України «Про оплату праці» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (див. лист Мінсоцполітики від 11.01.2014 р. № 101/0/10-14/13).
У зв’язку з цим з 1 січня 2014 року слід застосовувати розміри посадових окладів (тарифних ставок), які діяли у грудні 2013 року. При цьому для працівників 1 — 5-го тарифних розрядів розміри посадових окладів (тарифних ставок) встановлюються на рівні мінімальної заробітної плати — 1218 грн.
З 1 грудня 2013 року для працівників 6 — 25-го
тарифних розрядів посадові оклади (тарифні ставки) розраховувалися шляхом множення посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду ЄТС — 852 грн., на відповідний тарифний коефіцієнт. Такий механізм визначення посадових окладів (тарифних ставок) залишиться для вказаних категорій працівників і з 1 січня 2014 року.
Розміри посадових окладів (тарифних ставок) працівників 1 — 25-го тарифних розрядів, які повинні бути встановлені в штатних розписах бюджетних установ, організацій з 1 січня 2014 року див. в газеті "Оплата праці", 2014, № 4, с. 31.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 226
З нами з: 03 лютого 2014, 07:54
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: оплата праці бюджетних організацій

Vika » 04 березня 2014, 13:22

Я все це знаю.
Мене цікавить як у листі Мінсоцполітики від 11.01.2014 № 101/0/10-14/13, на який Ви теж посилаєтеся, правильно тлумачити "з урахуванням норм статті 3 Закону України "Про оплату праці"?
Крім того, яким чином повинна здійснюватися диференціація заробітної плати працівникам 1 - 5 тарифних розрядів, у яких посадовий оклад однаковий і дорівнює мінімальній зарплаті?
На підставі якого нормативного документу з оплати праці ми повинні виконувати ці дії, пов'язані з підвищенням соціальних стандартів?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 21
З нами з: 03 березня 2014, 11:35
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: оплата праці бюджетних організацій

Трохименко Людмила » 11 березня 2014, 14:52

Нормами ст. 3 Закону України "Про оплату праці" забезпечується державна гарантія щодо не допущення встановлення посадових окладів працівників менше розміру мінімальної заробітної плати.
За наявності коштів фонду оплати праці диференціацію заробітної плати для працівників 1-5 тарифних розрядів можна забезпечити, як варіант, шляхом виплати премії.
Підвищення розмірів соціальних стандартів для працівників здійснюється на підставі наказу по підприємству, установі, організації (щодо введення нового штатного розпису або змін до існуючого штатного розпису).
Розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатної особи на 2014 рік визначено ст. 8 і 7 Закону про Держбюджет на 2014 рік.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 226
З нами з: 03 лютого 2014, 07:54
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: оплата праці бюджетних організацій

Vika » 11 березня 2014, 14:57

Де в ст. 3 ЗУ "Про оплату праці" написано "посадовий оклад"? Там йдеться про "Заробітну плату". В якому документі написано, що посадовий оклад повинен дорівнювати мінімальній зарплаті?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 21
З нами з: 03 березня 2014, 11:35
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: оплата праці бюджетних організацій

Трохименко Людмила » 12 березня 2014, 10:16

Цей висновок слідує із частини другої ст. 3 Закону України "Про оплату праці":
"До мінімальної заробітної плати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати."
Отже, залишається тільки основна заробітна плата: виплати за окладами, тарифними ставками, за відрядними розцінками.
Востаннє редагувалось Трохименко Людмила в 12 березня 2014, 13:54, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 226
З нами з: 03 лютого 2014, 07:54
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: оплата праці бюджетних організацій

Vika » 12 березня 2014, 10:52

Так, цей висновок ми робимо самі, прямим текстом "посадовий оклад" не прописано. Але ж дотриматися ст. 3 ЗУ можна і через доплату до мінімальної зарплати: працівник отримає оклад у сумі мінімальної зарплати, але ж не буде надлишково витрачених коштів через виплату доплат і надбавок не від старого посадового окладу, а від окладу у розмірі мінімальної (який ми самі встановимо всупереч ПКМУ по наших висновках).
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 21
З нами з: 03 березня 2014, 11:35
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: оплата праці бюджетних організацій

Трохименко Людмила » 25 квітня 2017, 09:28

З 1 січня 2006 року, з дати набуття чинності останньої редакції ст. 3 Закону України "Про оплату праці" поняття "доплати до розміру мінімальної заробітної плати" не існує.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 226
З нами з: 03 лютого 2014, 07:54
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: оплата праці бюджетних організацій

TaniaVashchuk » 26 травня 2017, 13:58

Добрий день, підкажіть будь ласка. Я працюю спеціалістом ІІ категорії в сільській раді (Бухгалтер) я в цьому році проходжу атестацію і з додатка 54 до постанови «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268., я напевно мала б отримати спеціаліста І категорії, але навпроти нього не зазначено розмір окладу. Як це розуміти, він залишається на рівні спеціаліста 2 категорії, чи атестуватись потрібно на головного бухгалтера????
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 10
З нами з: 06 грудня 2015, 18:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Львовская область

Re: оплата праці бюджетних організацій

Alisa17 » 30 травня 2017, 10:07

Добрий день! Скажіть будь ласка, надбавка секретарю сільської ради згідно  постанови 353 від 24.05.17 та №268  призначається рішенням сесії чи розпорядженням сільського голови?
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 124
З нами з: 18 січня 2017, 13:03
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 6 раз.
Регіон: Николаевская область

Re: оплата праці бюджетних організацій

zachselrada@ukr.net » 30 травня 2017, 10:22

Рішення сесії
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 39
З нами з: 17 січня 2017, 17:01
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: оплата праці бюджетних організацій

Alisa17 » 30 травня 2017, 10:24

zachselrada@ukr.net написав:Рішення сесії

Дякую
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 124
З нами з: 18 січня 2017, 13:03
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 6 раз.
Регіон: Николаевская область

Re: оплата праці бюджетних організацій

Светлана1736 » 21 липня 2017, 13:07

Добрий день! На період проведення поточного ремонту працівникам встановлена оплата з розрахунку двох третин ставки. Як в такому випадку оплачувати шкідливі? доплату до мін.зарплати проводити?
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 210
З нами з: 04 січня 2013, 11:06
Дякував (а): 2 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Херсонская Область

Re: оплата праці бюджетних організацій

Надєєва » 25 липня 2017, 07:24

Светлана1736 написав:Добрий день! На період проведення поточного ремонту працівникам встановлена оплата з розрахунку двох третин ставки. Як в такому випадку оплачувати шкідливі? доплату до мін.зарплати проводити?

Шкідливі на період простою не нараховуються, доплата до мінімальної по моєму також не повина нараховуватись
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 354
З нами з: 29 травня 2014, 07:02
Дякував (а): 2 раз.
Подякували: 2 раз.

Re: оплата праці бюджетних організацій

Светлана1736 » 25 липня 2017, 07:35

Надєєва написав:
Светлана1736 написав:Добрий день! На період проведення поточного ремонту працівникам встановлена оплата з розрахунку двох третин ставки. Як в такому випадку оплачувати шкідливі? доплату до мін.зарплати проводити?

Шкідливі на період простою не нараховуються, доплата до мінімальної по моєму також не повина нараховуватись

 Ремонт працівники виконують самі , тобто кухар на період простою  (всього відпрацьовано в липні 15 р.д.) фарбує, білить і т.п. (не виконує прямі обовязки по приготуванню їжі), доплата до мін.зарплати все одно не нараховується? Де можна прочитати?  Їй нарахувати ((1888/21*15)/3)*2=899,05 і більше нічого?
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 210
З нами з: 04 січня 2013, 11:06
Дякував (а): 2 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Херсонская Область

Re: оплата праці бюджетних організацій

panyutinorada » 25 липня 2017, 09:22

Ремонт працівники виконують самі , тобто кухар на період простою  (всього відпрацьовано в липні 15 р.д.) фарбує, білить і т.п. (не виконує прямі обовязки по приготуванню їжі), доплата до мін.зарплати все одно не нараховується? Де можна прочитати?  Їй нарахувати ((1888/21*15)/3)*2=899,05 і більше нічого?


Прочитати консультацію щодо оплати простою у ДНЗ кухарям і прачкам  можна в газеті  " Бухгалтерія: Бюджет" № 28 за 2017 рік.
Щкідливість кухарям тільки за період фактичної роботи, тобто нема роботи по приготуванню їжі біля печі - нема доплати.
Доплати до 3200 не проводити, оплата простою - виплата за невідпрацьований час.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1098
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 2 раз.

Re: оплата праці бюджетних організацій

Светлана1736 » 25 липня 2017, 09:54

panyutinorada написав:
Прочитати консультацію щодо оплати простою у ДНЗ кухарям і прачкам  можна в газеті  " Бухгалтерія: Бюджет" № 28 за 2017 рік.

Щкідливість кухарям тільки за період фактичної роботи, тобто нема роботи по приготуванню їжі біля печі - нема доплати.
Доплати до 3200 не проводити, оплата простою - виплата за невідпрацьований час.

panyutinorada  ! Я не маю такої газети, Ви не отскануєте, будь ласка! А взагалі Вам щиро дякую за допомогу!!!
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 210
З нами з: 04 січня 2013, 11:06
Дякував (а): 2 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Херсонская Область

Re: оплата праці бюджетних організацій

mezz07 » 13 жовтня 2017, 08:55

Підкажіть, буді ласка, якщо співробітник у відпустці , чи маємо йому платити за керівництво аспірантом?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 76
З нами з: 09 жовтня 2014, 13:33
Звідки: Киев
Дякував (а): 2 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киев



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей