Оплата за класність водію

Оплата за класність водію

МАНДАРИНКA » 03 лютого 2014, 15:07

У грудні 2013 р. на посаду водія шкільного автобуса прийнято працівника, у якого у трудовій книжці є запис про присвоєння йому у 2005 р. класності водія 1класу. Чи правомірним буде нарахування йому доплати за класність?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 03 лютого 2014, 15:02

Re: Оплата за класність водію

Трохименко Людмила » 03 лютого 2014, 15:09

Перш за звернемо Вашу увагу на те, що кваліфікаційні характеристики за посадою водія автотранспортних засобів передбачено п. 4 «Водій автотранспортних засобів» розд. II Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск № 69 «Автомобільний транспорт», затвердженого наказом Мінтрансу від 14.02.2006 р. № 136 (далі — Довідник № 136).
З урахуванням змін, внесених наказом Мінінфраструктури від 06.07.2012 р. № 374 приміткою до п. 4 «Водій автотранспортних засобів» розд. II Довідника № 136 встановлено таке:
«1. У процесі роботи суб’єкт господарювання може присвоїти водію кваліфікацію II або I класу.
Для присвоєння II класу в посвідченні водія має бути дозвіл на управління транспортними засобами категорій «В», «ВЕ», «С», «СЕ» або «DE» («D»), а також безперервний стаж роботи водієм III класу в цього суб’єкта господарювання — не менше трьох років.
Для присвоєння I класу має бути дозвіл на управління транспортними засобами категорій «В», «ВЕ», «С», «СЕ», «D», «DE», а також безперервний стаж роботи водієм II класу в цього суб’єкта господарювання — не менше двох років.
2. Введення цих змін не впливає на раніше присвоєні класності суб’єктами господарювання».

Тепер щодо збереження класності водію, присвоєної на попередньому місці роботи.
Конкретний порядок присвоєння та підтвердження класів водіям автотранспортних засобів на сьогодні не затверджено. Крім того, чинними нормативно-правовими актами України не передбачено правової норми зі збереження класності водіям, присвоєної роботодавцем на попередньому місці роботи.
Враховуючи ці обставини, в разі прийняття на роботу до нового роботодавця водія підтвердження чи непідтвердження вже наявного класу не буде порушенням чинного законодавства. Вирішення цього питання належить виключно до компетенції нового роботодавця. Це підтверджує і Мінсоцполітики (див. лист від 07.09.2012 р. № 197/10/137-12).
Тобото роботодавець, ураховуючи дотримання вимог для присвоєння І класу (наявність у водійському посвідченні відміток на право управління відповідними категоріями транспортних засобів та необхідний стаж роботи) може прийняти рішення про збереження (підтвердження) класності водію, присвоєної роботодавцем на попередньому місці роботи. Для цього водій має написати відповідну заяву про збереження (підтвердження) класу, присвоєного на попередньому місці роботи. У цьому випадку після закінчення випробувального терміну, під час якого перевіряються знання та навички водія, комісія оцінює водія на відповідність цій кваліфікації. За результатами роботи комісії керівник установи приймає остаточне рішення про збереження (підтвердження) класу.
Водночас керівник може прийняти рішення не зберігати (не підтверджувати) класність водію, присвоєну на попередньому місці роботи.
Рішення кваліфікаційної комісії (підвищення або пониження класу кваліфікації) затверджується наказом (розпорядженням) роботодавця про встановлення кваліфікації певного класу з унесенням запису до трудової книжки.
Отже, рішення про збереження 1-го класу кваліфікації приймаєте самостійно. Якщо таке рішення (про збереження 1-го класу) прийняте, то на підставі наказу маєте право на встановлення доплати за 1-й клас водію автотранспортного засобу.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 226
З нами з: 03 лютого 2014, 07:54
Регіон: Харків




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей