Утримана ЗП за минулий рік, кому повертати?

Утримана ЗП за минулий рік, кому повертати?

Софія Ткачук » 31 липня 2014, 15:28

В грудні 2013 року працівнику було виплачена заробітна плата за цілий місяць, в січні 2014 року він здав лікарняний листок, про те що хворів з 17.12 по 27.12.2013р. В січні утримуємо зайво нарховану ЗП згідно уточнюючого табеля. КРУ наполягає на тому, що ці суми мали були поверненні до бюджету так як економія коштів.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 25
З нами з: 04 березня 2014, 09:10
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Утримана ЗП за минулий рік, кому повертати?

1247 » 01 серпня 2014, 20:00

Вовзвращенные дененжные средства по смете прошлого года подлежат сдаче в доход бюджета
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 294
З нами з: 14 січня 2012, 11:11
Звідки: Одесса
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Одесская область

Re: Утримана ЗП за минулий рік, кому повертати?

Софія Ткачук » 04 серпня 2014, 08:45

а згідно яких нормативиних документів? а якщо доплачуються? Нарахована ЗП буде утримуватись, а лікарняні за перші 5 днів тимчасової непрацездатності треба доплатити
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 25
З нами з: 04 березня 2014, 09:10
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Утримана ЗП за минулий рік, кому повертати?

panyutinorada » 04 серпня 2014, 14:43

Добрий день, Софія.
Ситуація Ваша не унікальна. Бюджетники розрахунки з заробітної плати завершують до закінчення звітного податкового місяця ( грудень 2013 року - не виключення), а потім трапляються випадки непрацездатності працівника після подання табеля, або навпаки, виходу працівника на роботу після хвороби в останні дні місяця. Тоді бухгалтер згідно уточнюючого табелю робить перерахунок зарплати.
За рахунок ФССзТВП оплачено п'ять робочих днів лікарняного листа, ця сума відшкодована фондом у січні 2014 року, економить ФОП грудня 2013 року. Нічого нового, такі випадки непоодинокі.
Під час перевірки фахівці Дерфініспекції визнали Ваші дії як порушення ? А на підставі чого?
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Утримана ЗП за минулий рік, кому повертати?

Софія Ткачук » 04 серпня 2014, 14:48

КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНЕ УПРАВЛІННЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 24.10.2011 р. N 25-18/85
Про розгляд листа
<...>
Утримання зайво нарахованої працівникам заробітної плати відповідно до їх заяв здійснюється шляхом сторнуючих проведень у відомості нарахування заробітної плати та утримань з неї.
При цьому необхідно врахувати, що відповідно до статті 3 Бюджетного кодексу України для всіх бюджетів бюджетний період становить 1 календарний рік з 1 січня по 31 грудня, а тому право бюджетних установ на витрачання бюджетних асигнувань, передбачених у кошторисах поточного року, припиняється 31 грудня.
Відповідно до роз'яснень Державного казначейства України від 09.03.2006 р. N 3.4-22/498-2143 та від 12.02.2008 р. N 7.1-10/744 якщо з початком нового бюджетного періоду здійснюється повернення зайво виплачених в минулих бюджетних періодах коштів, то зазначені кошти не можуть бути відображені як відновлення касових видатків, а повинні бути перераховані до загального фонду бюджету (код доходів 24060300 "Інші надходження"). Це також стосується і щомісячних стягнень із заробітної плати винних осіб за шкоду, заподіяну державі, які мають спрямовуватись в дохід загального фонду бюджету.
<...>
При цьому перерахуванню до бюджету підлягає як сума безпідставно нарахованої заробітної плати, так і сума нарахувань на неї.

Перший заступник Голови
В. Костюшко
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 25
З нами з: 04 березня 2014, 09:10
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Утримана ЗП за минулий рік, кому повертати?

panyutinorada » 05 серпня 2014, 10:38

У листі КРУ йдеться про утримання зайво нарахованої заробітної плати працівникам, відповідно до їх заяв . Утримання по особистій заяві відбувається в разі , коли зайво виплачена зарплата спричинена лічильною помилкою. Згідно постанови Пленуму ВСУ від 24.12.1999 року № 13 " Про практику застосування судами законодавства про оплату праці " до лічильних помилок належать неправильності в обчисленнях, дворазове нарахування заробітної плати за один і той самий період.
Ваша ситуація ніяк не може бути віднесена до лічильної помилки. Звичайна історія для бюджетної установи, яка бере фінансові зобов'язання з зарплати до закінчення звітного місяця , щоб унеможливити винекнення кредиторської заборгованості, тим більш з захищенної статті - зарплати, тим більш в кінці року.
Такі коригування передбачені і у щомісячному звіті з ЄСВ за формою № Д4.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Утримана ЗП за минулий рік, кому повертати?

kuhmenko » 30 грудня 2014, 12:53

Добрий день. В бюджетній організації працівник звільняється 26 грудня 2014р. Заробітна плата за грудень на цей момент була виплачена і йому був оплачений цілий місяць. При звільненні працівнику належить виплатити компенсацію за невикористану відпустку. Фонд оплати праці за 2014 рік використаний повністю, тому розрахунки можна провести лише в січні 2015р. Чи вірними будуть дії: працівник внесе в січні 2015 року зайво отриману суму заробітної плати в касу, її перерахуємо в бюджет, за рахунок економії фонду виплачуємо компенсацію за невикористану відпустку. Як бути з відрахуваннями із зайво нарахованої суми зарплати?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 85
З нами з: 22 липня 2014, 09:16
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість