Індексація при встановленні постійної премії

Індексація при встановленні постійної премії

Кушнір Сергій » 26 лютого 2015, 09:19

Шановні колеги, прошу допомогти в питанні проведення індексації при встановленні премії постійного характеру. Інженера прийняли на роботу в серпні 2014 року. У вересні 2014 року йому наказом встановили премію в розмірі 50%. У нас в організації вона виплачується регулярно і без зміни розміру. Чи змінюється базовий місяць в даного інженера із серпня на вересень? Чим це регламентується?
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 22
З нами з: 26 лютого 2015, 09:15
Звідки: Україна, Кировоград
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Індексація при встановленні постійної премії

panyutinorada » 26 лютого 2015, 09:29

Щомісячна премія - обєкт індексації, тому місяць її встановлення вперше стає базовим, регламентується це Порядком № 1078.
Як для новоприйнятого у серпні 2014 року, базовим був липень 2014 року, а після встановлення вперше саме конкретному працівнику щомісячної премії базовим став вересень 2014 року.
Подальші коливання розміру відсотку щомісячної премії не впливатимуть на базовий.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Індексація при встановленні постійної премії

Кушнір Сергій » 26 лютого 2015, 09:35

panyutinorada написав:Щомісячна премія - обєкт індексації, тому місяць її встановлення вперше стає базовим, регламентується це Порядком № 1078.
Як для новоприйнятого у серпні 2014 року, базовим був липень 2014 року, а після встановлення вперше саме конкретному працівнику щомісячної премії базовим став вересень 2014 року.
Подальші коливання розміру відсотку щомісячної премії не впливатимуть на базовий.


В плані премії я з Вами погоджуюсь, так і вчинили. Але чому для працівника, що прийнятий в серпні 2014 р. базовим є липень 2014 р.?
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 22
З нами з: 26 лютого 2015, 09:15
Звідки: Україна, Кировоград
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Індексація при встановленні постійної премії

panyutinorada » 26 лютого 2015, 09:49

Я не помилилась, ця норма діє з 21.06.2012 року, п.10.1 Порядку № 1078.
Якщо цей нюанс Вас зацікавив, поточню, липень - не зовсім " базовий", просто для проведення індексації новоприйнятих працівників потрібно орієнтуватись на індекси липня 2014 року.
Бухгалтера це розуміють і спрощують таким чином ситуацію. По спрвжньому базовим вважається тільки місяць підвищення доходу на постійній основі.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Індексація при встановленні постійної премії

Кушнір Сергій » 26 лютого 2015, 09:56

panyutinorada написав:Я не помилилась, ця норма діє з 21.06.2012 року, п.10.1 Порядку № 1078.
Якщо цей нюанс Вас зацікавив, поточню, липень - не зовсім " базовий", просто для проведення індексації новоприйнятих працівників потрібно орієнтуватись на індекси липня 2014 року.
Бухгалтера це розуміють і спрощують таким чином ситуацію. По спрвжньому базовим вважається тільки місяць підвищення доходу на постійній основі.


Згідно п.10.1 Порядку № 1078, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників здійснюється з місяця прийняття працівника на роботу. Тобто в нашій ситуації - з серпня 2014 р. Я не розумію Вас...
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 22
З нами з: 26 лютого 2015, 09:15
Звідки: Україна, Кировоград
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Індексація при встановленні постійної премії

panyutinorada » 26 лютого 2015, 10:11

Кушнір Сергій написав:Згідно п.10.1 Порядку № 1078, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників здійснюється з місяця прийняття працівника на роботу.


Ви абсолютно вірно процитували автентичний текст Порядку № 1078.
Ця теза означає, що розрахунок індексу наростаючим підсумком починають з урахуванням індексу інфляції, який припадає на місяць прийняття.
Раніше, поки постанова КМУ № 526 21.06.2012 року не внесла зміни до Порядку № 1078, базовим вважався місяць прийняття на роботу, і із наступного за базовим місяця наростаючим підсумком розраховували індекс для проведення подальшої індексації.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Індексація при встановленні постійної премії

Кушнір Сергій » 26 лютого 2015, 10:16

panyutinorada написав:Ви абсолютно вірно процитували автентичний текст Порядку № 1078.
Ця теза означає, що розрахунок індексу наростаючим підсумком починають з урахуванням індексу інфляції, який припадає на місяць прийняття.
Раніше, поки постанова КМУ № 526 21.06.2012 року не внесла зміни до Порядку № 1078, базовим вважався місяць прийняття на роботу, і із наступного за базовим місяця наростаючим підсумком розраховували індекс для проведення подальшої індексації.

Не розумію, чому тоді базовий липень, а не серпень???
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 22
З нами з: 26 лютого 2015, 09:15
Звідки: Україна, Кировоград
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Індексація при встановленні постійної премії

panyutinorada » 26 лютого 2015, 10:29

Кушнір Сергій написав:Не розумію, чому тоді базовий липень, а не серпень???


А як ще можна при індексації заробітної плати новоприйнятим працівникам врахувати індекс інфляції, що припадає на місяць прийняття на роботу?
Така норма Порядку № 1078. При визначенні індексу для проведення індексації новоприйнятим потрібно орієнтуватись на місяць, що передує місяцю прийняття на роботу.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Індексація при встановленні постійної премії

Кушнір Сергій » 26 лютого 2015, 10:49

panyutinorada написав:А як ще можна при індексації заробітної плати новоприйнятим працівникам врахувати індекс інфляції, що припадає на місяць прийняття на роботу?
Така норма Порядку № 1078. При визначенні індексу для проведення індексації новоприйнятим потрібно орієнтуватись на місяць, що передує місяцю прийняття на роботу.

На це питання дають відповідь зміни до Постанови №1078 від 29 січня 2014 р. № 36 , а саме: 1) доповнити абзац перший новим другим реченням такого змісту: “У базовому місяці значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків.”
Тому сьогодні (так як і в серпні 2014 р.) не виникає формальної потреби "посувати" початок розрахунку ІСЦ на місяць назад.
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 22
З нами з: 26 лютого 2015, 09:15
Звідки: Україна, Кировоград
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Індексація при встановленні постійної премії

panyutinorada » 26 лютого 2015, 13:10

Кушнір Сергій написав:Тому сьогодні (так як і в серпні 2014 р.) не виникає формальної потреби "посувати" початок розрахунку ІСЦ на місяць назад.


Не припускайтесь помилок у роботі, читайте роз'яснення фахівця Мінсоцполітики у " Бюджетній бухгалтерії " № 44 від 24.11.2014 року у статті " Новоприйнятий працівник: як визначити базовий місяць ".
Свою точку зору на зазначену проблему не завжди доречно застосовувати при індексації зарплати працівникам. Всі коментарі по застосування Порядку № 1078 надає Мінсоцполітики ( п.14 Порядку № 1078).
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Індексація при встановленні постійної премії

Кушнір Сергій » 26 лютого 2015, 14:19

У нас з цього питання йде "гаряча" дискусія
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 22
З нами з: 26 лютого 2015, 09:15
Звідки: Україна, Кировоград
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Індексація при встановленні постійної премії

vostok » 03 березня 2015, 14:18

Підскажіть будь ласка, в нас в колдоговорі прописано про преміювання працівників і є положення але премію на протязі року щомісячно не платимо немає коштів. Але на протязі 2014 року в 1 місяці виплатили премію в розмірі 15% від окладу трьом працівникам у жовтні 2014 більше премію не платили чи буде жовтень базовим по цих трьох працівникам.
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 24
З нами з: 13 квітня 2011, 10:40
Звідки: Днепропетровск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская Область

Re: Індексація при встановленні постійної премії

Кушнір Сергій » 03 березня 2015, 14:30

qazwsx написав:Підскажіть будь ласка, в нас в колдоговорі прописано про преміювання працівників і є положення але премію на протязі року щомісячно не платимо немає коштів. Але на протязі 2014 року в 1 місяці виплатили премію в розмірі 15% від окладу трьом працівникам у жовтні 2014 більше премію не платили чи буде жовтень базовим по цих трьох працівникам.

Згідно листа Мінпраці від 12.10.2012 р. N 385/10/136-12, згідно з пунктом 2 Порядку премія є об'єктом індексації і у разі, якщо відбувається підвищення грошового доходу з урахуванням постійних виплат, які входять до його складу, і одночасно збільшується розмір премії, то при порівнянні суми підвищення грошового доходу і суми індексації премія має враховуватися. На нашу думку, якщо розмір премії не має постійного характеру виплати, при визначенні базового місяця для проведення індексації розмір премії може не враховуватися. Тобто, у вашому випадку премія не має постійного характеру, а тому не впливає на встановлення базового місяця.
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 22
З нами з: 26 лютого 2015, 09:15
Звідки: Україна, Кировоград
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Індексація при встановленні постійної премії

KSENIJA » 04 березня 2015, 13:51

Постановою КМУ №36 від 13.02.2014р. внесені зміни до Порядку №1078 - премія не впливає на індексацію
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 61
З нами з: 29 травня 2014, 07:23
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: filipova007 і 3 гостей