Індексація з/п при призначенні пенсії

Індексація з/п при призначенні пенсії

Кушнір Сергій » 26 лютого 2015, 09:26

Шановні колеги,
прошу допомогти в питанні індексації з/п при призначенні пенсії.
В організації працівникові призначили пенсію за інвалідністю. Зг. п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, "...у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулось підвищення, вважається базовим". Як на мене, сам факт призначення пенсії уже свідчить про зростання гр. доходу конкретного працівника, а отже, і базовий місяць має змінитися. Я помиляюся?
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 22
З нами з: 26 лютого 2015, 09:15
Звідки: Україна, Кировоград
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Індексація з/п при призначенні пенсії

panyutinorada » 26 лютого 2015, 09:39

Кушнір Сергій написав:В організації працівникові призначили пенсію за інвалідністю. Зг. п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, "...у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулось підвищення, вважається базовим".


Що за організація має право призначати пенсію ???
Така функція тільки у Пенсійного фонду України.
Установи подають щомісячно до ПФУ інформацію щодо проіндексованого доходу працюючих пенсіонерів і суми індексації, адже передусім індексується заробітна плата а не пенсія.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Індексація з/п при призначенні пенсії

Кушнір Сергій » 26 лютого 2015, 09:43

Кушнір Сергій написав:Що за організація має право призначати пенсію ???
Така функція тільки у Пенсійного фонду України.
Установи подають щомісячно до ПФУ інформацію щодо проіндексованого доходу працюючих пенсіонерів і суми індексації, адже передусім індексується заробітна плата а не пенсія.


Мається на увазі призначення пенсії звичайно ж Пенсійним фондом. Питання в тому, чи змінюється базовий місяць для розрахунку з/п при призначенні працівникові пенсії (адже це теж зростання гр. доходів)?
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 22
З нами з: 26 лютого 2015, 09:15
Звідки: Україна, Кировоград
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Індексація з/п при призначенні пенсії

panyutinorada » 26 лютого 2015, 09:56

Кушнір Сергій написав:Питання в тому, чи змінюється базовий місяць для розрахунку з/п при призначенні працівникові пенсії (адже це теж зростання гр. доходів)?


Ні, на заробітну плату працівника ніяким чином не впливає призначена йому пенсія. Перш за все індексації підлягає заробітна плата, тому і інформація до ПФУ щодо індексації заробітної плати працюючих пенсіонерів щомісячна надається.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Індексація з/п при призначенні пенсії

Кушнір Сергій » 26 лютого 2015, 10:00

panyutinorada написав:
Кушнір Сергій написав:Питання в тому, чи змінюється базовий місяць для розрахунку з/п при призначенні працівникові пенсії (адже це теж зростання гр. доходів)?


Ні, на заробітну плату працівника ніяким чином не впливає призначена йому пенсія. Перш за все індексації підлягає заробітна плата, тому і інформація до ПФУ щодо індексації заробітної плати працюючих пенсіонерів щомісячна надається.


Дякую! Проте до мого приходу в організацію діяло правило зміни базового місяця при призначенні пенсії. Проведена перевірка фін.інспекцією не виявила порушення в цьому питанні. Тому такий принцим застосовується і зараз. Хоч я не зовсім з цим погоджуюсь.
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 22
З нами з: 26 лютого 2015, 09:15
Звідки: Україна, Кировоград
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Індексація з/п при призначенні пенсії

panyutinorada » 26 лютого 2015, 10:17

Кушнір Сергій написав:діяло правило зміни базового місяця при призначенні пенсії. Проведена перевірка фін.інспекцією не виявила порушення в цьому питанні.


Це не вірно, Вашій бухгалтерії поталанило при перевірці.
А от коли пенсіонер влаштовується на роботу, то при індексації його пенсії базовий змінюється. Але таке відбувається у ПФУ, а не в установі, де працює особа.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
cron