Індексація

Re: Індексація

Никитин Сергей » 02 вересня 2015, 14:06

Шановні колеги, прошу вашої фахової допомоги!
Протягом 2014 р.-1 півріччя 2015 р. працівники отримували надбавку за високі досягнення у праці в розмірі 50% посадового окладу. В липні-серпні 2015 р. надбавка становила 40%. З вересня 2015 р. всім піднімають оклади на певну суму. Питання: для встановлення нових сум індексації (фіксованої) потрібно проводити порівняння "нові оклади + 50% надбавка" чи "нові оклади + 40% надбавка"?
Мандрівник
Мандрівник

Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

uly » 03 вересня 2015, 12:02

Підкажіть будь ласка така ситуація: Працівниця медична сестра була в декр.відпусці. До декрета була вища категорія, зарплата в декреті підвищувалась разом з мінімалкою остання 1551грн.ост.базовий місяціь по посаді січень 2013року. Поки була в декреті втратила вищу категорію медсестри з березня 2013р. ( закінчевся строк дії) Вийшла з 01.12.2014року на роботу медичною сестрою Без категорії 1312,00грн. ( базовий місяць залишився січень 2013р.) .Працювала два місяця медсестрою без категорії і з 01.02.2015 знов пішла в декрет.Також в лютому 2015р ( в декреті) атестувалась та отримала знов вищу категорію. З 01.03.2015 вийшла з декретної відп. медсестрою вищої категорії 1551,00грн.. Як бути з базовим місяцем для індексації? Продовжувати січень 2013р. чи ставимо лютий 2015р.?? ДОПОМОЖІТЬ
Мандрівник
Мандрівник

Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Днепропетровская Область

Kolya911 » 06 вересня 2015, 18:02

panyutinorada написав:
У человека есть фиксированная индексация 221.57 грн., текущая была бы 488,42 грн., но в августе повысилась з/п на 63,65 грн.
Что это будет?

Буде нова фіксована : ( 221,57 + 488,42) - 63,65 = 646,34 грн.
Якщо підвищення не з першого числа місяця, не забувайте про пропорційність виплати.

А если фиксированная индексация 63,65 грн. текущая 488,42 грн, но в сентябре повысилась з/п на 221.57 грн.? Что тогда?
Мандрівник
Мандрівник

panyutinorada » 07 вересня 2015, 08:08

А если фиксированная индексация 63,65 грн. текущая 488,42 грн, но в сентябре повысилась з/п на 221.57 грн.? Что тогда?

Визначимо нову фіксовану суму індексації: ( 63,65 + 488,42 ) - 221,57 = 330,50 грн.
Коронована особа
Коронована особа

Подякували: 4 раз.

Никитин Сергей » 08 вересня 2015, 09:27

Шановні колеги, прошу вашої фахової допомоги!
Протягом 2014 р.-1 півріччя 2015 р. працівники отримували надбавку за високі досягнення у праці в розмірі 50% посадового окладу. В липні-серпні 2015 р. надбавка становила 40%. З вересня 2015 р. всім піднімають оклади на певну суму. Питання: для встановлення нових сум індексації (фіксованої) потрібно проводити порівняння "нові оклади + 50% надбавка" чи "нові оклади + 40% надбавка"?
Мандрівник
Мандрівник

Никитин Сергей » 08 вересня 2015, 09:42

eMelya написав:
Кушнір Сергій написав:Доброго дня, шановні колеги!
Прошу вашої допомоги в такому питанні.
Секретаря із зарплатою 2 796 грн.. (в т.ч. оклад 1243 грн., постійна надбавка за високі досягнення у праці 621 грн. (50%), постійна премія 932 грн. (50%)) в липні 2015 р. переводять на декретне місце інспектора з кадрів із зарплатою 3489 грн.(в т.ч. оклад 1551 грн., постійна надбавка за високі досягнення у праці 775 грн. (50%), постійна премія 1163грн. (50%)). Тобто зарплата працівника зросла на 693 грн. Фіксована індексація працівника становила 94 грн., поточна індексація за липень 2015 р. 574 грн.

Питання: 1) чи змінюється базовий місяць при переведенні на декретне місце?
2) яка буде сума індексації в липні?

Тут працює пункт 10-2 порядку 1078. Місяць базовий, тому, що підвищення доходу, індексація відсутся тому, що сума підвищення доходу більша за суму індексації.

Звернувся з даним питанням до Мінсоцполітики, отримав відповідь: "для працівника, який був тимчасово переведений на іншу посаду на період непрацездатності, базовий місяць при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації не змінюється" (можу приложити сам лист). Тому беремо на озборєння даний лист і базовий місяць не змінюємо
Мандрівник
Мандрівник

alechka » 08 вересня 2015, 10:30

Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, чи враховується при порівняннях для визначення фіксованої суми індексації надбавка за ведення військового обліку?
Новачок
Новачок

Регіон: Черновицкая Область

Лена Сова » 09 вересня 2015, 09:06

Підскажіть ніхто не зустрічав проекту нового порядку проведення індекасції, що вони там хоть планують? Вже й так людям не виплачуємо другий місяць індескації, не хватає кошторисних призначень, можливо нас жде "пакращення" . :15:
Мандрівник
Мандрівник

Дякував (а): 11 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Киевская область

Tolik » 09 вересня 2015, 09:12

Конкретно важный вопрос, для самого главного специалиста и помощника по индексации, Емели. Ршил его задать всё же на форуме. Вопрос уже задавался давно, но ответ я не понял, а сейчас опять возникла его актуальность. Вопрос теперь с конкретным примером
Всем известно что тренер-преподаватель по спорту или учитель в школе, т.е. у тех у кого педнагрузка могут работать в одном и том же учебном заведении с нагрузкой более чем ставка. Например, 1,5 ставки учителя физкультуры, или 1,5 ставки тренера по футболу. Конечно, я помню пункт про расчёт индексации исходя из ставки, а выплата исходя из факт отработанного. Но вопрос в другом.
Как в случае работы учителя или педработника на 1,5 ставки будет расчитываться фикисрованная индексация при повышении зарплаты. Вернее, какой доход брать при вычислении разницы повышения. Допустим, зп на 1,5 ставки составляет 1 500 грн., а если бы работал на ставку, то 800 грн. Повышение дохода в первом случае равно 300 грн., а если бы работал на ставку, то 200 грн. Так вот какую разницу повышения нам сравнивать с индексацией - фактическую, которую работник получает при работе на 1,5 ставки или же теоретическую если бы работал на ставку?
Спрашиваю, т.к. везде в Порядке фигурирует "грошовий дохід"
Квартирант
Квартирант

veta3699 » 09 вересня 2015, 09:50

Так вот какую разницу повышения нам сравнивать с индексацией - фактическую, которую работник получает при работе на 1,5 ставки или же теоретическую если бы работал на ставку?

У меня педработники - воспитатели ДНЗ, работают на 0,5; 1,2; 1,3; 1,5 ставки.
В определении фиксированной индексации, учитываю рекомендации Ж.Лаврентьевой - расчет исходя из 1,00 ставки.
http://buhbudget.com.ua/ru/journal/buhbudget/article/1976
Мешканець
Мешканець

Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: Одесская Область

Tolik » 09 вересня 2015, 10:19

veta3699 написав:У меня педработники - воспитатели ДНЗ, работают на 0,5; 1,2; 1,3; 1,5 ставки.
В определении фиксированной индексации, учитываю рекомендации Ж.Лаврентьевой - расчет исходя из 1,00 ставки.
http://buhbudget.com.ua/ru/journal/buhbudget/article/1976

А на чём основывается её рекомендация? На аналогии по принципу индексации в рамзерах прожичтоного минимума значит сравнительный расчёт тоже? В Порядке это совсем не описано такие случаи. Если бы были какие-то письма...
Квартирант
Квартирант

avraha » 09 вересня 2015, 11:32

Конкретно важный вопрос, для самого главного специалиста и помощника по индексации, Емели. Ршил его задать всё же на форуме. Вопрос уже задавался давно, но ответ я не понял, а сейчас опять возникла его актуальность. Вопрос теперь с конкретным примером
Всем известно что тренер-преподаватель по спорту или учитель в школе, т.е. у тех у кого педнагрузка могут работать в одном и том же учебном заведении с нагрузкой более чем ставка. Например, 1,5 ставки учителя физкультуры, или 1,5 ставки тренера по футболу. Конечно, я помню пункт про расчёт индексации исходя из ставки, а выплата исходя из факт отработанного. Но вопрос в другом.
Как в случае работы учителя или педработника на 1,5 ставки будет расчитываться фикисрованная индексация при повышении зарплаты. Вернее, какой доход брать при вычислении разницы повышения. Допустим, зп на 1,5 ставки составляет 1 500 грн., а если бы работал на ставку, то 800 грн. Повышение дохода в первом случае равно 300 грн., а если бы работал на ставку, то 200 грн. Так вот какую разницу повышения нам сравнивать с индексацией - фактическую, которую работник получает при работе на 1,5 ставки или же теоретическую если бы работал на ставку?

Я тоже жду более конкретного ответа на этот вопрос
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Днепропетровская область

ІринаАнатолівна » 10 вересня 2015, 10:23

Ступка написав: Вже й так людям не виплачуємо другий місяць індескації, не хватає кошторисних призначень, можливо нас жде "пакращення" . :15:

Підкажіть будь ласка керюючись чим ви її не виплачуєте? Якщо наказом - то що Ви там прописали?
Мандрівник
Мандрівник

Natasha » 11 вересня 2015, 09:59

Доброго дня! Підкажіть будь ласка чи буде базовим місяць підвищення надбавки п. 268, якщо надбавка встановлюється не на квартал а на рік і більше?
Мандрівник
Мандрівник

Алексей_ІТ » 11 вересня 2015, 13:31

alechka написав:Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, чи враховується при порівняннях для визначення фіксованої суми індексації надбавка за ведення військового обліку?

Доброго дня, так, враховується.
Не враховується тільки те що ось в цьому абзаці постанови № 1078
...
Місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів працівників у зв’язку із розширенням зони обслуговування, збільшенням обсягу робіт, суміщенням професій (посад), виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника, оплатою за роботу за сумісництвом на одному підприємстві, в установі, організації, а також за рахунок збільшення розміру премії, не вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації (у разі, коли не відбувається підвищення тарифної ставки (окладу)...
ІС-ПРО - програма для Вашої бухгалтерії. Досвід роботи понад 9 років
Демонстрація по телефону 044-221-98-92 чи на пошту fopgorbatko@ukr.net
Квартирант
Квартирант

Алексей_ІТ » 11 вересня 2015, 13:36

avraha написав:Конкретно важный вопрос, для самого главного специалиста и помощника по индексации, Емели. Ршил его задать всё же на форуме. Вопрос уже задавался давно, но ответ я не понял, а сейчас опять возникла его актуальность. Вопрос теперь с конкретным примером

Я тоже жду более конкретного ответа на этот вопрос

Добрый день, я, конечно, не Емеля но попробую Вам ответить. Вопрос для меня показался размытый.
Я увидел : фактический или "теоретический" доход учитывается при повышении.

Ответ- фактический.
Насколько я понял сотрудник имеет право на индексацию грубо говоря 1 ставки и 0,5 отдельно.
Вот исходя из такого разделения (грубо) можно высчитать. Можно, как бы, этого сотрудника разделить и посчитать отдельно. Везде факт (исходя из планового рабочего врмени). Было несколько писем в 2014 - 2015 годах, что на каждую ставку (совместителю внутреннему) отдельно считать индексацию.
Но то, что доход фактический, это не обсуждается.
Квартирант
Квартирант

Tolik » 11 вересня 2015, 14:51

Алексей_ІТ написав:Было несколько писем в 2014 - 2015 годах, что на каждую ставку (совместителю внутреннему) отдельно считать индексацию.
Но то, что доход фактический, это не обсуждается.

В этих письмах всегда была речь что работник имеет разные должности. А тут должность одна
Квартирант
Квартирант

Алексей_ІТ » 11 вересня 2015, 16:03

Tolik написав:
B этих письмах всегда была речь что работник имеет разные должности. А тут должность одна

Согласен, но, я думаю, сути это не меняет. Аналогично можно применить расчет
Квартирант
Квартирант

вишня » 13 вересня 2015, 07:54

Доброго ранку всім бухгалтерам! Допоможіть нарахувати індексацію за вересень.З 01.09.15.підвищується зарплата освітянам. Скинули нову тарифну сітку для всіх розрядів. Я зробила тарифікацію на 1 вересня по старим ставкам і по новим ставкам.Як тепер порахувати індексацію ? Яку мінзарплату брати 1218 чи 1378?Порівнюючи зарплату по старим і новим ставкам я встановила що вона зросла на меншу суму чим індексація. А далі..... Буду фіксована індексація чи не буде взагалі????СТУПОР!!!У мене.....
Квартирант
Квартирант

Дякував (а): 7 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Харьковская Область

Tolik » 13 вересня 2015, 15:36

вишня написав:Доброго ранку всім бухгалтерам! Допоможіть нарахувати індексацію за вересень.З 01.09.15.підвищується зарплата освітянам. Скинули нову тарифну сітку для всіх розрядів. Я зробила тарифікацію на 1 вересня по старим ставкам і по новим ставкам.Як тепер порахувати індексацію ? Яку мінзарплату брати 1218 чи 1378?Порівнюючи зарплату по старим і новим ставкам я встановила що вона зросла на меншу суму чим індексація. А далі..... Буду фіксована індексація чи не буде взагалі????СТУПОР!!!У мене.....

Ну что вы, всё просто, будет тогда индексация фиксированная если после повышения доход увеличился на сумму меньшая чем индексация, при этом меняется базовый месяц на сентябрь и от него начинается исчисление текущей индексации. Тут вопрос в том, какой доход брать если учитель биологии работает 1,25 ставки...
Квартирант
Квартирант

Поперед.Далі

Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей