Індексація

Індексація

valic » 07 серпня 2012, 15:00

Буду очень благодарен за ответ на мой вопрос!
Из этой же статьи цитирую:"заработная плата (должностной оклад) работника 10-го тарифного разряда с 01.07.12 г. повысилась на 15 грн. (1 460 грн. - 1 445 грн.)" а если работник работает на 0,9 ставки и у него еще 30% надбавка за выслугу + надбавка за престижность 20%, получается что з.плата повысилась на 0,9* (1 460 грн. - 1 445 грн.)+ 0,5(надбавка)*0,9* (1 460 грн. - 1 445 грн.)=20,25 грн. или сумму повышения считать 15грн*0,9ставки грн, не учитывая надбавок?
Квартирант
Квартирант

Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Одесская Область

Індексація

orif » 07 серпня 2012, 15:35

если надбавки носят постоянный характер, то, я думаю. их надо учитывать для вывода фиксированной суммы индексации
Мешканець
Мешканець

Дякував (а): 0 раз.
Регіон: Луганская Область

Індексація

mulberry » 09 серпня 2012, 10:18

Шановні форумчани, допоможить розрахувати індексацію за липень.Базовий місяць для нарахування індексації-лютий 2008 року.В червні-серпні 2012 року( в час дії нових правил нарахування індексації) заробітна плата цього працівника не підвищувалась. В червні індексації не нараховувалось( працівник цілий місяць був у відпустці). В липні відпрацьовано 20 роб. днів із 23 днів по графіку установи ( 3 дні відрядження нараховувались по середньому заробітку). Індексацію нараховано в розмірі 553,20 (1102*50,2%=553,20). Чи потрібно цю суму було виводити пропорційно, тобто:553,20/23*20 ?
В серпні така ж картина, працівник відпрацює неповний місяць( відрядження + відпустка ).Як нараховувати цю індексацію? Буду дуже вдячна за обгрунтовані відповіді.
Пропорційний розмір індексації випливає із статті Ж.Лаврентьєвої, спеціаліста Мінсоцполітики, журнал Баланс-бюджет, № 32, стор.31. Раніше в журналі Все про бухоблік було роз"яснено, що фіксована сума індексації платиться працівнику незалежно від того, чи всі дні місяця відпрацьовані повністю( за винятком повного місяця перебування працівника у відпустці)

мене цікавить ситуація із днями відряджень , коли ці дні розраховуються по середньому заробітку (в моєму випадку- по більшій величині порівняно із заробітною платою за умовами трудового договору). Чи виключати в цьому випадку дні відряджень із розрахунку пропорційної індексації ? В моєму випадку- в червні- 3 дні відрядження із 23 робочих днів. За ці 3 дні нараховано зарплату по середньому заробітку( за два останні місяці, в які вже автоматично ввійшла індексація) .То в цьому випадку нараховувати всю належну фіксовану суму за липень, чи брати її пропорційно: фіксована сума індексації х 20/23 ? Думаю, що на багатьох підприємствах працівники були у відрядженнях в липні, чому ніхто не ділиться думками? Дякую.
Чому так все запутано в цьому порядку нарахування індексації?
Місцевий
Місцевий

Подякували: 1 раз.
Регіон: Cortés

Індексація

Dashunя » 09 серпня 2012, 11:10

однозначно учитываются изменения в размерах всех постоянных выплат. У вас поднялся оклад, от него (вместе с рангом) поднялась и надбавка и выслуга. Таким образом, вы имеете общую сумму повышения так скажем фонда оплаты труда вашего сотрудника. На эту сумму повышения вы и уменьшаете сумму индексации, не учитываете в это повышение только увеличение премии, если, конечно, размер ее колеблется из месяца в месяц, т.е.если это текущее колебание размера премии. А на счет пропорционального начисления фиксированной суммы в месяце повышения тоже сомневаюсь: у меня сотруднику оклад повышен в июле, в июле она же была в отпуске. В июле я ей вывожу фиксированную сумму, которую собираюсь начислять до момента "Ч". Специалисты Минтруда пишут, что надо фиксированную сумму брать пропорционально отработанному времени в месяце. Мои программисты из интеллект сервиса утверждают, что были на семинаре у Подлужной и поняли ее так, что в месяце повышения это еще не фиксированная сумма, а просто сумма индексации, уменьшенная на сумму повышения и надо платить ее полностью. Я с ними не согласна, пока еще веду дебаты, считаю, что если я начислила индексацию, уменьшила ее на сумму повышения, то у меня уже в июле фиксированная сумма появилась и должна я ее выплатить за фактически отработанное время.
Новачок
Новачок

Регіон: Донецкая Область

Індексація

mulberry » 09 серпня 2012, 11:55

Dashunя , якщо Ви відповідали мені, то мене не це цікавило. Відносно пропорційного нарахування фіксованої індексації є вже роз"яснення в Балансі-бюджеті та Бюджетній бухгалтерії, хоча остання якраз місяць тому писала цілком протилежне. Але мене цікавить саме дні відряджень в місяці нарахування фіксованої суми індексації, коли за ці дні нараховується заробітна плата по середньому заробітку.Чи виключати їх із числа відпрацьованих днів для виведення пропорційної суми індексації.
Місцевий
Місцевий

Індексація

Dashunя » 09 серпня 2012, 12:24

нет, я не вам отвечала. о командировках сама не знаю еще
Новачок
Новачок

Регіон: Донецкая Область

Індексація

EVGENIY » 09 серпня 2012, 18:39

mulberry написав: В липні відпрацьовано 20 роб. днів із 23 днів по графіку установи ( 3 дні відрядження нараховувались по середньому заробітку). Індексацію нараховано в розмірі 553,20 (1102*50,2%=553,20)Чи потрібно цю суму було виводити пропорційно, тобто:553,20/23*20 ?
однозначно не потрібно, індексувати треба в межах 1102 грн як і раніше, адже у працівника базовий місяць не змнився і індексація не стала фіксованою сумою!!!!!
mulberry написав:В серпні така ж картина, працівник відпрацює неповний місяць( відрядження + відпустка ).Як нараховувати цю індексацію? Буду дуже вдячна за обгрунтовані відповіді.
отже якщо в серпні теж не буде підвищення то так само в межах 1102 грн.
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики

Дякував (а): 54 раз.
Подякували: 521 раз.
Регіон: Харьковская область

Індексація

mulberry » 10 серпня 2012, 07:51

EVGENIY , дякую! Отже, продовжуємо індексувати по- старому для тих працівників, у яких не було підвищення зарплатні? Наче все логічно та лежить на поверхні, але ж все так запутано, що , мабуть, мізки мені сплавились. Ну із цим працівником зрозуміло. А як бути із рештою загалу, яким в липні підвищили зарплатню до рівня мінімалки, а вони теж були у відрядженні? Зарплата за дні відрядження також нараховувалась по середньому заробітку. Чи потрібно в цьому випадку брати пропорційний результат індексації( виключаючи із розрахунку дні, які припадають на відрядження) - по аналогії із першим прикладом?
Місцевий
Місцевий

Індексація

Юляша31 » 10 серпня 2012, 13:06

Поможіть будь-ласка. У червні 2010 року було переведено з одної бюджетної установи в іншу. З посади головного спеціаліста на посаду головного спеціаліста (підвищення доходу не відбулося) Порядком 1078 не регулювалось зберігається чи ні індексація при переведенні. Право на індексацію було втрачено (в розпорядженні не було прописано) і індексація почалася заново. Від червня 2012 після внесення змін до порядку 1078 чітко вказано що при переведенні за працівником індексація зберігається. Чи можна тепер з червня чи липня при нарахуванні індексації повернутися до базового місяця лютий 2008р (для держслужбовців) і що для цього потрібно. Дякую за відповідь.
Новачок
Новачок

Регіон: Львовская Область

Індексація

EVGENIY » 13 серпня 2012, 19:31

mulberry написав:А як бути із рештою загалу, яким в липні підвищили зарплатню до рівня мінімалки, а вони теж були у відрядженні? Зарплата за дні відрядження також нараховувалась по середньому заробітку. Чи потрібно в цьому випадку брати пропорційний результат індексації( виключаючи із розрахунку дні, які припадають на відрядження) - по аналогії із першим прикладом?
ну судя по последним розьяснениям то да нужно брать пропорционально отработаному времени!
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики

Індексація

EVGENIY » 13 серпня 2012, 19:33

Юляша31 написав:Чи можна тепер з червня чи липня при нарахуванні індексації повернутися до базового місяця лютий 2008р (для держслужбовців) і що для цього потрібно. Дякую за відповідь.
закон обратной силы не имеет, конечно уже так нельзя! Нужно было сразу при переводи просить чтоб в приказе указали базовый месяц, а сейчас уже поздно!
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики

Індексація

Интересующаяся » 14 серпня 2012, 14:46

"Буду очень благодарен за ответ на мой вопрос!
Из этой же статьи цитирую:"заработная плата (должностной оклад) работника 10-го тарифного разряда с 01.07.12 г. повысилась на 15 грн. (1 460 грн. - 1 445 грн.)" а если работник работает на 0,9 ставки и у него еще 30% надбавка за выслугу + надбавка за престижность 20%, получается что з.плата повысилась на 0,9* (1 460 грн. - 1 445 грн.)+ 0,5(надбавка)*0,9* (1 460 грн. - 1 445 грн.)=20,25 грн. или сумму повышения считать 15грн*0,9ставки грн, не учитывая надбавок?"

А какую статью Вы имеете в ввиду. Очень интересует фиксированная разница индексация в случае работы на 0,75 ставки.
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Полтавская Область

Індексація

sveta29 » 15 серпня 2012, 14:31

Допоможіть будь-ласка!!! Працівниця (спеціаліст 1 категорії) вишла з декретної відпустки 1 серпня 2012 року. Базовий місяць індексації був серпень 2008 р. як тепер розрахувати індексацію? вона буде фіксованою чи рахувати індексацію виходячі з базового місяця серпень 2008 року??????????
Новачок
Новачок

Регіон: Черниговская Область

Індексація

EVGENIY » 15 серпня 2012, 22:00

Интересующаяся, учитывается только надбавка за выслугу лет, за престижность вроде устанавливается ежегодно (вобщем не считается постоянной выплатой)
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики

Індексація

EVGENIY » 15 серпня 2012, 22:02

sveta29, по моему мнению базовый у неё теперь будет июль 2012 и нужно расчитать фиксированую суму индексации исходя из предыдущего базового августа 2008! А с августа 2012 уже будет фиксированая сума!
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики

Індексація

Интересующаяся » 16 серпня 2012, 15:40

EVGENIY
У меня чуть другой вопрос.
Сотрудник работает на 0,75 ставки (базовый месяц для индексации - октябрь 2008 г.) ( Оклад - 1223, выслуга 10%=122,30)*0,75=1008,98 С 01.07.2012 оклад - (1235+10%)*0,75 ст =1018,88. Вопрос в том как рассчитать фиксированную сумму индексации.
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Полтавская Область

Індексація

magnatal » 17 серпня 2012, 10:41

Підскажіть, будь-ласка, як нарахувати працівнику індексацію з/п, якщо ним відпрацьовано половину липня місяця (з 01 по 17 число та 30, 31) та взято відпустку на 10 календарних днів (з 18 по 27). Базовий місяць - жовтень 2008 року. Зар. плата за відпрацьований час (14 роб. дн.) - 2200,00 грн. Фіксована сума індексації за липень повинна становити 345,19 грн. Чи потрібно суму індексації 345,19 грн. ділити на кількість робочих днів в місяці - 22 дн. та множити на кількість фактично відпрацьованих - 14 дн. (345,19:22*14=219,67 грн.) чи платити всю суму індексації 345,19 грн. повністю. Дякую за допомогу.
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Житомирская Область

Індексація

zf_irina » 17 серпня 2012, 12:13

я так поняла, что пропорционально и разъяснение было в бюджетной бухгалтерии № 29. Хотя за июль я начислила полную сумму фиксированной,опять таки благодаря бюджетной бухгалтерии № 27. А в августе пересчитала и новым посчитала пропорционально

Добавлено (17.08.2012, 13:13)
---------------------------------------------
а меня волнует вопрос по индексации стипендии. Эта инструкция распространяется на тех,кто поступает на учебу после принятия инструкции или на всех? Имеется ввиду, что если была прекращена выплата стиппендий, а потом возобновилась. Так как в газетах разъяснение с примерами по стипендии со студентами вновь поступившими, которым назначена стипендия с сентября. А если студенту по итогам сессии положена вновь стипендия с июля, то положена ли студенту индексация? Подскажите, а то зашиваемся. И никто толком ничего не говорит. Обращались в отдел труда-они сами толком не разобрались. Министерство тоже толкового ничего не подсказало. А дети -то страдают уже два месяца. Так как мы пока им не начисляем индексацию. Доплатить всегда успеется. И это лучше,чем потом снимать.
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Сумская Область

Індексація

Юляша_ubr » 23 серпня 2012, 14:23

Подскажите пожалуйста по такому моменту. Статья Жанны Лаврентьевой в ББ № 34, ПРИМЕР 1. В нем рассматривается повышение оклада работника в июле, определяется фиксированная сумма индексации в размере 367,19. С 1 августа у работника установлена надбавка за выслугу лет в сумме 131,50 грн. Но фиксированную сумму не уменьшают на сумму повышения зарплаты, а плюсуют оклад + надбавку (131,50) и фикс.индексацию (367,19). Я бы по инструкции фиксированную сумму уменьшила на сумму повышения зарплаты. В чем подвох?
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Николаевская Область

Індексація

EVGENIY » 27 серпня 2012, 19:08

Юляша, а уже есть 34 номер?? Я ещё не читал но индексация не перестаёт удивлять smile
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики

Поперед.Далі

Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей