Індексація при переведенні на іншу посаду

Індексація при переведенні на іншу посаду

Гаркач » 26 квітня 2016, 08:04

Добрий день.Підскажіть будьласка у мене на підприємстві працівник працює трактористом але в середині місяця переводять його на іншу посаду(водієм),як виплачувати фіксовану індексацію?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 26 квітня 2016, 07:48
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Кировоградская область

Re: Індексація при переведенні на іншу посаду

EVGENIY » 27 квітня 2016, 09:51

102. Для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість та у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи, для новоприйнятих працівників, а також для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник.
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 8388
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 84 раз.
Подякували: 923 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Індексація при переведенні на іншу посаду

eMelya » 27 квітня 2016, 10:11

Гаркач написав:Добрий день.Підскажіть будьласка у мене на підприємстві працівник працює трактористом але в середині місяця переводять його на іншу посаду(водієм),як виплачувати фіксовану індексацію?

Додам до слів EVGENIY, що поняття "фіксована" індексація в порядку 1078 не передбачено, тому вона не переходить разом з працівником на нову посаду. По посаді тракториста виплачуєте індексацію пропорційно відпрацьованому часу.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1955
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 13 раз.
Подякували: 52 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: Індексація при переведенні на іншу посаду

Залізничник » 14 травня 2016, 19:14

Я перевелся на другую специальность(профессию)в этом же предприятии в апреле месяце. Оклад на новой специальности последний раз повышали в октябре 2015, была убрана фиксированная и изменён базовый месяц исчисления ИПЦ на май 2016 года (хотя на мое мнение должен был месяц послепоследнего повышения зарплаты на новом месте работы-ноябрь 2015). Изменения базового месяца аргументируют, тем что на прошлой работе оклад был меньше, чем на новой(хотя это две разные должности). Кто прав? Есть какие нибудь официальные разъяснения о правильной трактовке пункта 10*2 постановления 1078?
Аватар користувача
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 5
З нами з: 13 травня 2016, 19:14
Звідки: Харківська область
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Індексація при переведенні на іншу посаду

eMelya » 03 червня 2016, 09:13

Залізничник написав:Я перевелся на другую специальность(профессию)в этом же предприятии в апреле месяце. Оклад на новой специальности последний раз повышали в октябре 2015, была убрана фиксированная и изменён базовый месяц исчисления ИПЦ на май 2016 года (хотя на мое мнение должен был месяц послепоследнего повышения зарплаты на новом месте работы-ноябрь 2015). Изменения базового месяца аргументируют, тем что на прошлой работе оклад был меньше, чем на новой(хотя это две разные должности). Кто прав? Есть какие нибудь официальные разъяснения о правильной трактовке пункта 10*2 постановления 1078?

"Базовый" месяц должен быть месяц последнего повышения оклада по новой должности (без всяких других вариантов), а фиксированная индексация при переводе аннулируется.
Про iндексацiю заробiтної плати при переведенні
КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ

Департамент стратегiчного планування та аналiзу

Про iндексацiю заробiтної плати


Чи втрачають право на iндексацiю в розмiрi рiзницi мiж сумою iндексацiї i сумою пiдвищення зарплати (яка ранiше називалася фiксованою сумою) працiвники госпрозрахункового пiдприємства пiсля переведення їх на iншу посаду, а також виходу на роботу пiсля вiдпустки для догляду за дитиною до трьох або до шести рокiв?

Пунктом 5 Порядку проведення iндексацiї грошових доходiв населення, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17.07.2003 р. № 1078 (зокрема iз змiнами, внесеними постановою вiд 09.12.2015 р. № 1013, далi - Порядок), визначено: в разi пiдвищення тарифних ставок (окладiв) значення iндексу споживчих цiн у мiсяцi, в якому вiдбувається пiдвищення, береться за 1,0 або 100%. Обчислюють iндекс споживчих цiн для проведення подальшої iндексацiї з мiсяця, наступного за мiсяцем пiдвищення тарифних ставок (окладiв).

Згiдно з п. 10-2 Порядку для працiвникiв, яких
  • переведено на iншу роботу на тому самому пiдприємствi. в установi, органiзацiї,

  • а також переведено на роботу на iнше пiдприємство, в установу, органiзацiю

  • або iншу мiсцевiсть,

  • та у зв'язку iз змiнами в органiзацiї виробництва i працi в разi продовження такими працiвниками роботи,

  • для новоприйнятих працiвникiв,

  • а також для працiвникiв, якi використали вiдпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку

  • та вiдпустку без збереження заробiтної плати, передбаченi законодавством про вiдпустки, обчислюють iндекс споживчих цiн для проведення iндексацiї з мiсяця, наступного за мiсяцем пiдвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку обiймає працiвник.


Отже, для працiвникiв, яких переведено на iншi посади на одному пiдприємствi, та для працiвника, який використав вiдпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного (шестирiчного) вiку та став до роботи, обчислюють iндекс споживчих цiн з мiсяця, наступного за мiсяцем пiдвищення тарифної ставки (окладу), за посадами, якi обiймають працiвники.

Щодо фiксованої iндексацiї, яку працiвники одержували за попереднiм мiсцем роботи, то вiдповiдно до положень Порядку з грудня 2015 р. збереження фiксованої суми iндексацiї не передбачено.

Пунктом 5 Порядку визначено, що працiвникам пiдприємств й органiзацiй, якi перебувають на госпрозрахунку, пiдвищення заробiтної плати у зв'язку iз зростанням рiвня iнфляцiї провадиться в порядку, визначеному у колективних договорах, але не нижче вiд норм, визначених Законом України «Про iндексацiю грошових доходiв населення», та положень цього Порядку.

Тобто госпрозрахунковим пiдприємствам та органiзацiям надано право визначати умови проведення iндексацiї в колективних договорах з урахуванням норм чинного законодавства.

Микола СТЕПАНЮК, головний спецiалiст
Iрина IВАНИЦЬКА, головний спецiалiст

"Праця i зарплата" N 13 (977), 06 квiтня 2016 р.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1955
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 13 раз.
Подякували: 52 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: Індексація при переведенні на іншу посаду

Дахович Ольга » 28 вересня 2016, 11:34

працівника переведено на іншу посаду з нижчим окладом, як нараховувати фіксовану індексацію.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 28 вересня 2016, 11:14
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Індексація при переведенні на іншу посаду

EVGENIY » 28 вересня 2016, 12:11

Дахович Ольга написав:працівника переведено на іншу посаду з нижчим окладом, як нараховувати фіксовану індексацію.

Ответ над вашим сообщением!
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 8388
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 84 раз.
Подякували: 923 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Індексація при переведенні на іншу посаду

Стефанка » 07 липня 2019, 16:13

Добрий день,  скажіть будь ласка, ми Бюджетна установа, під час реорганізації працівники переведені в новостворену установу з 2 липня 2019р., як нараховувати індексацію???? Дякую.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 21
З нами з: 04 квітня 2014, 14:55
Звідки: Рівне
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Ровенская область

Re: Індексація при переведенні на іншу посаду

EVGENIY » 11 липня 2019, 09:44

Стефанка написав:Добрий день,  скажіть будь ласка, ми Бюджетна установа, під час реорганізації працівники переведені в новостворену установу з 2 липня 2019р., як нараховувати індексацію???? Дякую.

Нова посада в ОМС: нюанси індексації зарплати
https://i.factor.ua/ukr/journals/ot/201 ... 31859.html
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 8388
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 84 раз.
Подякували: 923 раз.
Регіон: Харьковская область




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей