Лікарняний під час відпустки за власний рахунок

Лікарняний під час відпустки за власний рахунок

kuhmenko » 04 листопада 2014, 10:56

Добрий день. Працівниця захворіла під час відпустки без збереження заробітної плати. Відпустка закінчується 04.10.2014р., лікарняний - з 02.10.2014р. Дні з 02 по 04 жовтня не оплачуються. А як рахувати перші п'ять днів: починаючи з 02.10 чи з 05.10.2014? Лікарняний закінчується 27.10.2014р. Дякую.
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 85
З нами з: 22 липня 2014, 09:16
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Лікарняний під час відпустки за власний рахунок

panyutinorada » 04 листопада 2014, 11:14

Відлік календарних днів лікарняного розпочинають з дня відкриття листка тимчасової непрацездатності.
З 02.10.2014 року по 06.10.2014 року - перші п'ять календарних дні за рахунок РД, починаючи з 07.10.2014 року - за рахунок СС.
06.10.14 - підлягає оплаті від РД, решта від ФССзТВП.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Лікарняний під час відпустки за власний рахунок

ANNA6724 » 11 листопада 2014, 15:54

Лист виконавчої дирекції київського міського відділення ФСС з ТВП від 21.05.2012 р. №1772-07 «Щодо оплати листка непрацездатності у період відпустки без збереження заробітної плати»
Виконавча дирекція київського міського відділення ФСС з ТВП нагадала, що ст. 4 Закону України «Про відпустки» передбачений перелік відпусток, що можуть надаватися працівникам, а саме: щорічні відпустки, додаткові відпустки у зв’язку з навчанням, творчі відпустки, соціальні відпустки та відпустки без збереження заробітної плати.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 36 Закону від 18.01.2001 р. №2240 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» допомога з тимчасової непрацездатності, яка виплачується з шостого дня непрацездатності за рахунок коштів ФСС з ТВП, не виплачується за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження зарплати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням.
Отже, листки непрацездатності, видані застрахованим особам під час перебування у відпустці без збереження зарплати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням, не підлягають оплаті.

Підскажіть будь-ласка, як в такому випадку оплачувати чи не оплачувати перші п"ять днів за рахунок підприємства?
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 114
З нами з: 19 вересня 2014, 10:32
Звідки: Сумы
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Сумская область

Re: Лікарняний під час відпустки за власний рахунок

panyutinorada » 11 листопада 2014, 16:31

Злийко Анна написав:Підскажіть будь-ласка, як в такому випадку оплачувати чи не оплачувати перші п"ять днів за рахунок підприємства?


Не оплачувати. На підставі п.4 Порядку № 439 від 06.05.2001 року.
Звісно, ФССзТВП переймається долею тільки тих коштів, які їй доведеться відшкодовувати страхувальникам.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Лікарняний під час відпустки за власний рахунок

ANNA6724 » 11 листопада 2014, 16:32

а хіба Постава 439 чинна?
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 114
З нами з: 19 вересня 2014, 10:32
Звідки: Сумы
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Сумская область

Re: Лікарняний під час відпустки за власний рахунок

panyutinorada » 11 листопада 2014, 16:34

Наразі так, чинна.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Лікарняний під час відпустки за власний рахунок

студентка » 13 листопада 2014, 10:23

Працівниця хворіла з 21.10.2014 по 03.11.2014, курси підвищення кваліфікації розпочалися з 03.11.2014р. Підскажіть як бути з оплатою 03.11.14р., адже курси це не відпустка?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 17 липня 2013, 19:27
Звідки: Сумы
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Сумская Область

Re: Лікарняний під час відпустки за власний рахунок

panyutinorada » 18 листопада 2014, 10:56

Лисёнок написав:Працівниця хворіла з 21.10.2014 по 03.11.2014, курси підвищення кваліфікації розпочалися з 03.11.2014р. Підскажіть як бути з оплатою 03.11.14р., адже курси це не відпустка?


Згідно Інструкції № 59 п.1.9, якщо тимчасова непрацездатність засвідчена в установленому порядку, тобто працівнику виданий листок непрацездатності, то виплачується лікарняний на загальних підставах.
З іншого боку, ст.36 Закону № 2240 містить вичерпний перелік підстав, при яких допомога по тимчасовій непрацездатності не надається. Але серед цих підстав нема ані перебування працівника на курсах підвищення кваліфікації, ані у відрядженні.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Лікарняний під час відпустки за власний рахунок

Olga_K » 18 листопада 2014, 11:02

повністю згодна. оплата 03.11 по лікарняному, а з 04.11 оплачуєте курси
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 980
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Лікарняний під час відпустки за власний рахунок

panyutinorada » 18 листопада 2014, 11:31

Доброго дня, Olga_K, Ви небайдужий і компетентний бухгалтер, з Вами цікаво спілкуватись на професійні теми, тому я хочу дізнатися Вашої думки щодо листа Виконавчої дирекції ФССзТВП № 04-29-3062 від 08.11.2013 року, який тлумачить вищезгадану ситуацію зовсім по-іншому.
То чому вірити пересічному бухгалтеру листу ФССзТВП ( не зареєстрованому в Мінюсті, та ще й адресованому не страхувальникам, а Міністерству соціальної політики) чи ставити під сумніви Закон України № 2240 і Інструкцію № 59, затверджену наказом Мінфіну.
Буду вдячна, якщо у Вас не забракне часу поділитись своїми міркуваннями щодо цього питання.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Лікарняний під час відпустки за власний рахунок

Olga_K » 18 листопада 2014, 11:51

рекомендації наших"законотворців" не завжди збігається з логікою. як можна бути присутнім у на прийомі у лікаря, щоб , так би мовити, закрити лікарняний і в цей же час знаходитись у відрядженні? логічна подія- працівник "закриває" лікарняний, надає його особі, відповідальній за табелювання, і відбуває у відрядження. як наслідок-оплачуємо лікарняний повністю, як перша подія, а потім оплачуємо курси, як наступна подія
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 980
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Лікарняний під час відпустки за власний рахунок

ANNA6724 » 28 квітня 2016, 10:28

Доброго дня, підскажіть будь-ласка, працівник перебував на лікарняному по 12.03.2016, продовжив лікарняний з 13.03.2016 до 12.04.2016, але 16.03.2016 всіх працівників в установі попередели наказом про відпустку без збереження заробітної плати з 01.04.2016 по 30.04.2016, включаючи і цього працівника під підпис, як оплачувати лікарняний?
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 114
З нами з: 19 вересня 2014, 10:32
Звідки: Сумы
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Сумская область

Re: Лікарняний під час відпустки за власний рахунок

EVGENIY » 29 квітня 2016, 16:18

ANNA6724 написав:Доброго дня, підскажіть будь-ласка, працівник перебував на лікарняному по 12.03.2016, продовжив лікарняний з 13.03.2016 до 12.04.2016, але 16.03.2016 всіх працівників в установі попередели наказом про відпустку без збереження заробітної плати з 01.04.2016 по 30.04.2016, включаючи і цього працівника під підпис, як оплачувати лікарняний?

Я не знаю чи мало ви право працівника на лікарняному відправляти в відпустку! Але:
За час знаходження в інших відпустках, у т.ч. навчальних, творчих, без збереження зар, лікарняні не оплачують (п. 6 ч. 1 ст. 36 Закону № 2240).
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 6937
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 8 раз.
Подякували: 64 раз.
Регіон: Харьковская область



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 2 гостей