Оплата лікарняного за новим законодавством

Оплата лікарняного за новим законодавством

Nana » 09 січня 2015, 14:14

Лікарняний лист виданий 22 грудня 2014 року, а закритий 8 січня 2015 року. Стаж роботи станом на 01.01.2015 року становить 6 років. За яким страховим стажем (процент середньоденної заробітної плати) оплачувати лікарняний лист?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 6
З нами з: 29 травня 2014, 10:17
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Оплата лікарняного за новим законодавством

UCHENIK » 12 січня 2015, 13:34

Я бы оплатила из расчета 70% от сред. ЗП ВЕСЬ период, т.к. оплачиваю в месяце, когда действует новый закон. Лучше заплатить меньше, а потом доплатить, чем сделать переплату. ;)
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 29
З нами з: 12 листопада 2013, 13:29
Звідки: Донецк
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Донецкая Область

Re: Оплата лікарняного за новим законодавством

Olga_K » 13 січня 2015, 10:25

згодна з таким підходом. а вчора наше відділення ФСС теж рекомендувало нам саме так вирішувати питання % оплати до офіційного роз"яснення
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 980
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Оплата лікарняного за новим законодавством

UCHENIK » 13 січня 2015, 10:56

Я сегодня еще пересмотрела инфу на этом форуме и нашла розъяснения от спецов Factor. В примере рассматривался б/л с 25.12.14 по 5.01.15. Рекомендации специалиста: до 30.12.14 оплачивать по старому законодательству, а далее платить по- новому. У меня вопрос: почему до 30.12.14, если Закон вступил в силу с 01.01.15г.?Т.ч не буду торопиться с исполнением, благо, что и больничные у нас сейчас не выписывают, т.к. обещанных бланков до сих пор нет.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 29
З нами з: 12 листопада 2013, 13:29
Звідки: Донецк
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Донецкая Область

Re: Оплата лікарняного за новим законодавством

panyutinorada » 13 січня 2015, 14:12

До цього року за загальними правилами відсоток і оплату визначають - на момент настання страхового випадку, тобто на 22.12.2014 року.
Наразі будь-яких офіційних і роз'яснень від Мінсоцполітики щодо цього питання ще нема.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Оплата лікарняного за новим законодавством

UCHENIK » 14 січня 2015, 08:35

Закон Украины "Об общеобязательном гос. страх. на случай временной потери трудоспособности" с изменениями от 28.12.14г., в частности, р.4, ст.24, вступил в силу с 01.01.15г. и опубликован на официальном правительственном сайте.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 29
З нами з: 12 листопада 2013, 13:29
Звідки: Донецк
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Донецкая Область

Re: Оплата лікарняного за новим законодавством

Olga_K » 14 січня 2015, 10:19

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2240-14 згідно того, що цей закон втратив чинність з 01.01.2015, то всі лікарняні з 01.01.2015 розраховуємо за новими правилами, особливо розділ 4 ст.19п.4, ст.24 та ст.26
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 980
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Оплата лікарняного за новим законодавством

UCHENIK » 14 січня 2015, 12:05

СОЛИДАРНА
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 29
З нами з: 12 листопада 2013, 13:29
Звідки: Донецк
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Донецкая Область

Re: Оплата лікарняного за новим законодавством

Lana1000 » 15 січня 2015, 14:25

Сегодня звонила в ФСС, там ответили, что разъяснений нет, порекомендовали считать по старому, а когда будут разъяснения сделать перерасчет (касается только периода с 01.01.15). Я думаю, а если кто-то уволится или еще что-то приключится.
Думаю, правильней советуют здесь - с 01.01.15 считать по новым процентам, а если вдруг отменят - доплатить.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 46
З нами з: 05 червня 2013, 12:56
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Одесская область

Re: Оплата лікарняного за новим законодавством

Lana1000 » 15 січня 2015, 14:26

Ева написав:Я сегодня еще пересмотрела инфу на этом форуме и нашла розъяснения от спецов Factor. В примере рассматривался б/л с 25.12.14 по 5.01.15. Рекомендации специалиста: до 30.12.14 оплачивать по старому законодательству, а далее платить по- новому. У меня вопрос: почему до 30.12.14, если Закон вступил в силу с 01.01.15г.?Т.ч не буду торопиться с исполнением, благо, что и больничные у нас сейчас не выписывают, т.к. обещанных бланков до сих пор нет.

Дайте, пожалуйста, ссылку на разъяснения.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 46
З нами з: 05 червня 2013, 12:56
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Одесская область

Re: Оплата лікарняного за новим законодавством

UCHENIK » 15 січня 2015, 15:02

Увы, не скопировала ссылку, помню, что меня заинтересовала тема которая звучала приблизительно так "рассчитываем больничные по-новому"
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 29
З нами з: 12 листопада 2013, 13:29
Звідки: Донецк
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Донецкая Область

Re: Оплата лікарняного за новим законодавством

Nana » 15 січня 2015, 15:53

Lana1000 написав:
Ева написав:Я сегодня еще пересмотрела инфу на этом форуме и нашла розъяснения от спецов Factor. В примере рассматривался б/л с 25.12.14 по 5.01.15. Рекомендации специалиста: до 30.12.14 оплачивать по старому законодательству, а далее платить по- новому. У меня вопрос: почему до 30.12.14, если Закон вступил в силу с 01.01.15г.?Т.ч не буду торопиться с исполнением, благо, что и больничные у нас сейчас не выписывают, т.к. обещанных бланков до сих пор нет.

Дайте, пожалуйста, ссылку на разъяснения.


Знайшла сьогодні відповідь на поставлене мною питання на форумі для кадровиків. Один зі спеціалістів відповіла : "визначаєте розмір оплати на дату настання страхового випадку. Тобто якщо листок непрацездатності видано у грудні, то оплачуєте у розмірах, зазначених у ЗУ № 2240-ІІІ."
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 6
З нами з: 29 травня 2014, 10:17
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Оплата лікарняного за новим законодавством

Olga_K » 15 січня 2015, 16:50

як можна розраховувати по-старому, якщо той Закон на 01.01.2015 вже не дійсний?
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 980
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Оплата лікарняного за новим законодавством

Lana1000 » 15 січня 2015, 20:51

Nana написав:
Lana1000 написав:
Ева написав:Я сегодня еще пересмотрела инфу на этом форуме и нашла розъяснения от спецов Factor. В примере рассматривался б/л с 25.12.14 по 5.01.15. Рекомендации специалиста: до 30.12.14 оплачивать по старому законодательству, а далее платить по- новому. У меня вопрос: почему до 30.12.14, если Закон вступил в силу с 01.01.15г.?Т.ч не буду торопиться с исполнением, благо, что и больничные у нас сейчас не выписывают, т.к. обещанных бланков до сих пор нет.

Дайте, пожалуйста, ссылку на разъяснения.


Знайшла сьогодні відповідь на поставлене мною питання на форумі для кадровиків. Один зі спеціалістів відповіла : "визначаєте розмір оплати на дату настання страхового випадку. Тобто якщо листок непрацездатності видано у грудні, то оплачуєте у розмірах, зазначених у ЗУ № 2240-ІІІ."

видано в грудні - это открыт или закрыт?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 46
З нами з: 05 червня 2013, 12:56
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Одесская область

Re: Оплата лікарняного за новим законодавством

Nana » 16 січня 2015, 08:02

Окрім знайденої відповіді на форумі для кадровиків консультувалися з відділенням ФСС у нашому місті. Отримали відповідь: для лікарняних закритих в кінці грудня, або на початку січня діятиме закон, що втратив чинність. Для лікарняних виданих, в січні діє новий закон, що вступив в дію з 01.01.2015 року.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 6
З нами з: 29 травня 2014, 10:17
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Оплата лікарняного за новим законодавством

panyutinorada » 16 січня 2015, 16:42

Станом на сьогодні коментарів Мінсоцполітики щодо цього питання ще нема. Відділення ФССзТВП чекає роз'яснень. Деякі пункти закону вводяться в дію з 01.04.2014 року.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Оплата лікарняного за новим законодавством

Lana1000 » 16 січня 2015, 18:22

panyutinorada написав:Станом на сьогодні коментарів Мінсоцполітики щодо цього питання ще нема. Відділення ФССзТВП чекає роз'яснень. Деякі пункти закону вводяться в дію з 01.04.2014 року.

Вы имели в виду с 01.01.2015?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 46
З нами з: 05 червня 2013, 12:56
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Одесская область

Re: Оплата лікарняного за новим законодавством

panyutinorada » 20 січня 2015, 10:15

Даруйте, помилилась, я мала на увазі, що деякі пункти Закону 77-VIII набирають чинності з 01.04.2015 року, а не з 01.01.2015 року.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Оплата лікарняного за новим законодавством

panyutinorada » 20 січня 2015, 10:31

Доброго дня, Nana, ще один нюанс щодо Вашого запитання.
Закон 2240 втратив чинність з 01.01.2015 року.
А от постанова № 439 від 06.05.2001 року наразі чинна, так що оплачувати лікарняний за рахунок РД з 22.12.2014 по 26.12.2014 року за перші п'ять робочих днів потрібно, виходячи з 80 % страхового стажу. Адже законотворці Законом 77-VIII внесли зміни до Закону 2240 щодо визначення відсотку страхового стажу, а от вводити аналогічні зміни до постанови КМУ № 439 не квапляться.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Оплата лікарняного за новим законодавством

Olga_K » 21 січня 2015, 08:27

у відділеннях ФСС є лист ФСС від 17.01.2015 № 24-17-92 з роз"ясненнями по нарахуваннях лікарняних листків:
- п.1 по страх.випадках, які настали до 31.12.2014 включно необхідно керуватись нормами Закону від 18.01.2001 № 2240
-п.2. для страх.випадків, які настали з 01.01.2015 необхідно застосовувати норми Закону №1105
п.4. застраховані особи, які протягом 12 місяців перед настанням страх.випадку мають страх.стаж менше 6міс. мають право на матеріальне забезпечення в розрахунку за місяць не вище мін.заробітної плати, а допомога по вагітності та пологах-не вище двократного розміру мінімальної та не менше за розмір мінімальної зарплати.
Для того, щоб мати це роз"яснення в повному розмірі зверніться до своїх відділень ФСС. на сайті ФСС я не знайшла цього листа-він для внутрішнього користування
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 980
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Далі


Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість