Новоприйнятий працівник пішов на лікарняний

Новоприйнятий працівник пішов на лікарняний

Ткачук Софія » 26 лютого 2015, 15:03

29.12.2014р. була прийнята на роботу працівниця, 27.01.2015р вона йде на лікарняний. Вона принесла довідку з Пенсійного фонду, що за останній рік в неї є повних шість місяців для зарахування страхового стажу. На момент настання страхового випадку 27.01.2015 в нашій установі по ній не було сплчено внесків ( заробітна плата була виплачена 28.01.2015р.) Як правильно розрахувати лікарнянний листок? І в неї немає страхового стажу, як оплачувати їй дні тимчасової непрацездатності за рахунок установи 50% по-новому чи 60%-по-старому?
Аватар користувача
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 5
З нами з: 15 січня 2015, 12:26
Звідки: Україна, Ровно
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Новоприйнятий працівник пішов на лікарняний

panyutinorada » 26 лютого 2015, 17:03

Ткачук Софія написав: Як правильно розрахувати лікарнянний листок? І в неї немає страхового стажу, як оплачувати їй дні тимчасової непрацездатності за рахунок установи 50% по-новому чи 60%-по-старому?


За рахунок РД по-старому 60 %, змін до Порядку № 439 ще не внесли.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Новоприйнятий працівник пішов на лікарняний

Гуль Тетяна » 26 лютого 2015, 17:45

Ткачук Софія написав:29.12.2014р. була прийнята на роботу працівниця, 27.01.2015р вона йде на лікарняний. Вона принесла довідку з Пенсійного фонду, що за останній рік в неї є повних шість місяців для зарахування страхового стажу. На момент настання страхового випадку 27.01.2015 в нашій установі по ній не було сплчено внесків ( заробітна плата була виплачена 28.01.2015р.) Як правильно розрахувати лікарнянний листок? І в неї немає страхового стажу, як оплачувати їй дні тимчасової непрацездатності за рахунок установи 50% по-новому чи 60%-по-старому?



Расчетным периодом являются 6 календарных месяцев перед наступлением болезни. Если застрахованное лицо работало меньше 6 месяцев, средний заработок рассчитывают за фактически отработанные календарные месяцы (с 1-го по 1-е число), в которых уплачены страховые взносы (п. 5 Порядка № 1266). Учитывая, что у работника нет полностью отработанного месяца (с первого по первое число) средний заработок исчисляете за фактически отработанное время перед наступлением страхового случая. В вашем случае это будет период с 29.12.2014 г. по 26.01.2015 г. включительно.

Не совсем понятно, что означает, что по ней не было уплачено страховых взносов? Заработная плата за этот период ей начислялась? Если да, то и страховые взносы вы уплатите (уже уплатили 28.01.2015 г.). Даже в первый день работы работник имеет право на оплату больничного исходя из оклада, хотя страховые взносы за него еще не перечислялись работодателем.

Если я что-то не так поняла, то дайте больше подробностей :)
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 300
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Новоприйнятий працівник пішов на лікарняний

Ткачук Софія » 27 лютого 2015, 08:24

panyutinorada написав:
Ткачук Софія написав: Як правильно розрахувати лікарнянний листок? І в неї немає страхового стажу, як оплачувати їй дні тимчасової непрацездатності за рахунок установи 50% по-новому чи 60%-по-старому?


За рахунок РД по-старому 60 %, змін до Порядку № 439 ще не внесли.



Просто я дзвонила до ФСС з ТВП вони вважають, що правильно нараховувати все по-новому Закону№1105, так як Закон має більшу юридичну силу
Аватар користувача
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 5
З нами з: 15 січня 2015, 12:26
Звідки: Україна, Ровно
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Новоприйнятий працівник пішов на лікарняний

kuhmenko » 02 березня 2015, 16:59

Наш ФСС з ТВП теж не приймає заявки з різними % за 5 днів і за рахунок ФСС. Посилаються на п.8 Прикінцевих та перехідних положень Закона 1105
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 85
З нами з: 22 липня 2014, 09:16
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Новоприйнятий працівник пішов на лікарняний

Olga_K » 03 березня 2015, 08:28

kuhmenko написав:Наш ФСС з ТВП теж не приймає заявки з різними % за 5 днів і за рахунок ФСС. Посилаються на п.8 Прикінцевих та перехідних положень Закона 1105

так в заявки ж включаємо тільки ті лікарняні листи, які оплачуються за рахунок ФСС- як ФСС може знати про різні % при нарахуванні л/л? і роз"яснення ФСС надавав про оплату за рахунок ФСС
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 980
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей