Страховий стаж для лікарняних

Страховий стаж для лікарняних

Уокер » 25 серпня 2015, 09:38

Працює у нас пенсіонер по інвалідності 2 групи з 2013 року. До цього находився на пенсії не працював 2 роки. До виходу на пенсію по інвалідності працівник мав безперервний стаж 10 років. Який процент лікарняних повинен отримувати працівник- інвалід 2 гр. по лікарняному в серпні 2015 року? Обовязково потрібна довідка з пенсійного фонду для розрахунку лікарняних?

"Страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а за періоди до його запровадження - у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше."
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 27
З нами з: 05 лютого 2015, 14:02
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Херсонская область

Re: Страховий стаж для лікарняних

EVGENIY » 26 серпня 2015, 14:45

Запитання 8:

В якому розумінні в Законі № 2240 вживається поняття «страховий стаж» та як його правильно визначити?

Відповідь:

Відповідно до частини першої та другої статті 7 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240 (далі – Закон) страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.

Період отримання виплат за окремими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а до впровадження такої системи – у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Враховуючи, що до 01 січня 2011 року персоніфікований облік застрахованих осіб за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, не здійснювався, тому визначення страхового стажу застрахованої особи за період з 28.02.2001 по 31.12.2010 необхідно здійснювати за даними зазначеними у трудовій книжці, а у разі її відсутності на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, а також архівними установами.

В свою чергу, до введення в дію Закону у страховий стаж зараховується загальний трудовий стаж особи обчислений відповідно до Правил обчислення загального трудового стажу для призначення працівникам допомоги по тимчасовій непрацездатності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.1998 № 1658.
http://vd.fse.gov.ua/subject/faq/
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 8518
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 102 раз.
Подякували: 1052 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Страховий стаж для лікарняних

Уокер » 28 серпня 2015, 15:40

Большое спасибо, EVGENIY! :10:
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 27
З нами з: 05 лютого 2015, 14:02
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Херсонская область

Re: Страховий стаж для лікарняних

TANYA85 » 24 вересня 2015, 15:40

Підкажіть будь-ласка, який відсоток оплати при розрахунку лікарняного по догляду за хворою дитиною ( в працівника стаж 5 років 3 місяці).
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 24
З нами з: 13 лютого 2013, 13:36
Звідки: Винница
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Винницкая Область

Re: Страховий стаж для лікарняних

ЛІДІЯ Кулешник » 20 жовтня 2015, 07:02

у працівника станом на 01.10.2015 стаж по трудовій рівно 3 роки, лікарняний відкритий 15 жовтня, але в минулому році заробітня плата за 2 місяці була менше мінімальної ( тобто не був сплачений мінімальний страховий внесок) який брати відсоток для оплати лікарняного 50%- стаж до 3-х років чи 60% - ві 3 до 5 років
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 130
З нами з: 11 вересня 2015, 08:31
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Львовская область

Re: Страховий стаж для лікарняних

irina.skripka » 20 жовтня 2015, 08:11

TANYA85 написав:Підкажіть будь-ласка, який відсоток оплати при розрахунку лікарняного по догляду за хворою дитиною ( в працівника стаж 5 років 3 місяці).


лікарняний по догляду за хворою дитиною повністю оплачується за рахунок ФСС в розмірі 100%, причому, якщо дитині від 3х до 14х років, то оплачується 14 к.д., якщо дитина до 3х років, то оплачується весь лікарняний
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 223
З нами з: 28 травня 2014, 23:15
Звідки: Чернігів
Дякував (а): 26 раз.
Подякували: 6 раз.
Регіон: Черниговская область

Re: Страховий стаж для лікарняних

veta3699 » 20 жовтня 2015, 08:54

який відсоток оплати при розрахунку лікарняного по догляду за хворою дитиною ( в працівника стаж 5 років 3 місяці).

лікарняний по догляду за хворою дитиною повністю оплачується за рахунок ФСС в розмірі 100%, причому, якщо дитині від 3х до 14х років, то оплачується 14 к.д., якщо дитина до 3х років, то оплачується весь лікарняний

Стаж 5 років 3 місяці - 70 % згідно ст. 24 Закону № 1105.
irina.skripka, звідки взялося 100% ?
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 354
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Звідки: Одесса
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 4 раз.
Регіон: Одесская Область

Re: Страховий стаж для лікарняних

irina.skripka » 20 жовтня 2015, 14:18

veta3699 написав:
який відсоток оплати при розрахунку лікарняного по догляду за хворою дитиною ( в працівника стаж 5 років 3 місяці).

лікарняний по догляду за хворою дитиною повністю оплачується за рахунок ФСС в розмірі 100%, причому, якщо дитині від 3х до 14х років, то оплачується 14 к.д., якщо дитина до 3х років, то оплачується весь лікарняний

Стаж 5 років 3 місяці - 70 % згідно ст. 24 Закону № 1105.
irina.skripka, звідки взялося 100% ?

упс(... перечитала Закон, Вы правы!
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 223
З нами з: 28 травня 2014, 23:15
Звідки: Чернігів
Дякував (а): 26 раз.
Подякували: 6 раз.
Регіон: Черниговская область

Re: Страховий стаж для лікарняних

veta3699 » 21 жовтня 2015, 08:57

у працівника станом на 01.10.2015 стаж по трудовій рівно 3 роки, лікарняний відкритий 15 жовтня, але в минулому році заробітня плата за 2 місяці була менше мінімальної ( тобто не був сплачений мінімальний страховий внесок) який брати відсоток для оплати лікарняного 50%- стаж до 3-х років чи 60% - ві 3 до 5 років

50%
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 354
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Звідки: Одесса
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 4 раз.
Регіон: Одесская Область

Re: Страховий стаж для лікарняних

ЛІДІЯ Кулешник » 21 жовтня 2015, 10:54

veta3699 написав:
у працівника станом на 01.10.2015 стаж по трудовій рівно 3 роки, лікарняний відкритий 15 жовтня, але в минулому році заробітня плата за 2 місяці була менше мінімальної ( тобто не був сплачений мінімальний страховий внесок) який брати відсоток для оплати лікарняного 50%- стаж до 3-х років чи 60% - ві 3 до 5 років

50%

дякую ви підтвердили мою думку))
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 130
З нами з: 11 вересня 2015, 08:31
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Львовская область

Re: Страховий стаж для лікарняних

Султана » 22 жовтня 2015, 15:01

Допоможіть будь ласка, який брати відсоток для оплати лікарняного, якщо в працівника більше 8 років загального стажу по трудовій, потім 3 роки працівник ніде не працював, і в нашій організації він працює менше 6 місяців... Брати 100 % чи я помиляюсь?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 32
З нами з: 13 жовтня 2015, 20:24
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черниговская область

Re: Страховий стаж для лікарняних

Гуль Тетяна » 22 жовтня 2015, 15:51

Султана написав:Допоможіть будь ласка, який брати відсоток для оплати лікарняного, якщо в працівника більше 8 років загального стажу по трудовій, потім 3 роки працівник ніде не працював, і в нашій організації він працює менше 6 місяців... Брати 100 % чи я помиляюсь?

Если по состоянию на 01.01.2011 г. по данным трудовой книжки стаж работника более 8 лет, то можете смело брать 100 %.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Страховий стаж для лікарняних

adrenalin » 16 березня 2016, 21:19

який відсоток отлачується по лікарняному листу по догляду за дитиною,якщо у працівника стаж 2роки,але дитина має посвідчення ЧАЄС???
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 16 березня 2016, 15:46
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Житомирская область




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей