Відпускка одинокій матері

Відпускка одинокій матері

knopochka_mala » 27 листопада 2014, 14:53

Як нараховується додаткова відпустка одинокій матері (вдова), має 2 дітей до 18 років. Дякую
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 21
З нами з: 15 серпня 2014, 14:10
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Відпускка одинокій матері

Гуль Тетяна » 27 листопада 2014, 17:15

Начисляется так же как и обычные отпускные: согласно Порядку № 100.
Согласно ст. 19 Закона Украины «Об отпусках» от 15.11.96 г. № 504/96-ВР ежегодно дополнительный оплачиваемый отпуск продолжительностью 10 календарных дней без учета праздничных и нерабочих дней (ст. 73 Кодекса законов о труде Украины) предоставляется работающим:
— женщине, имеющей двоих и более детей в возрасте до 15 лет;
— женщине, имеющей ребенка-инвалида;
— женщине, усыновившей ребенка;
одинокой матери;
— отцу, воспитывающему ребенка без матери (в том числе и в случае продолжительного пребывания матери в лечебном заведении);
— лицу, взявшему ребенка под опеку;
— одному из приемных родителей.
При наличии нескольких оснований для предоставления такого отпуска его общая продолжительность не может превышать 17 календарных дней.

Таким образом, если детям нет еще 15 лет, то работница имеет право на дополнительный социальный отпуск по 2 основаниям продолжительностью 17 календарных дней как одинокая мать и как мать двоих детей возрастом до 15 лет.
Если же возраст хотя бы одного ребенка превышает 15 лет, продожительность такого отпуска (как одинокой матери) составляет 10 календарных дней.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Відпускка одинокій матері

Тетяна2106 » 28 вересня 2015, 13:01

Доброго дня . У нашого спеціаліста є три не використані соціальні (відпустка одинокій матері) відпустки. Чи може вона використати всі три у поточному році. Дякую
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 12
З нами з: 25 вересня 2015, 16:40
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Житомирская область

Re: Відпускка одинокій матері

Olga_K » 28 вересня 2015, 15:49

а чому б і ні, якщо адміністрація згодна на такий період її відсутності
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1245
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 119 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Відпускка одинокій матері

Тетяна2106 » 29 вересня 2015, 07:23

Керівництво не проти, але чи правильно це буде, мені все попадаєють розяснення що соціальний відпуск один раз на рік , а не використану соц відпустку компенсують при звільненнію.Спеціаліст у нас працює уже 15 років і звільнятися не збирається . як бути. Можливо хтось зустрічав розяснення щодо моєї ситуації. Дуже важко потім повертати ці кошти . Дякую.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 12
З нами з: 25 вересня 2015, 16:40
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Житомирская область

Re: Відпускка одинокій матері

EVGENIY » 29 вересня 2015, 09:09

Тетяна2106 написав:Керівництво не проти, але чи правильно це буде, мені все попадаєють розяснення що соціальний відпуск один раз на рік , а не використану соц відпустку компенсують при звільненнію.Спеціаліст у нас працює уже 15 років і звільнятися не збирається . як бути. Можливо хтось зустрічав розяснення щодо моєї ситуації. Дуже важко потім повертати ці кошти . Дякую.

Код: Виділити все
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.02.2008 р. N 33/13/116-08

Щодо виплати компенсації за невикористані дні щорічної відпустки

У Департаменті з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто Ваше звернення і повідомляємо.

Згідно зі статтею 2 Закону України "Про відпустки" право на відпустки забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про відпустки" щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарні дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (ст. 24 цього Закону).

Статтею 4 Закону України "Про відпустки" встановлено види відпусток і визначено, які саме відпустки відносяться до щорічних:

основна відпустка (ст. 6 цього Закону);

додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці (ст. 7 цього Закону);

додаткова відпустка за особливий характер праці (ст. 8 цього Закону);

інші додаткові відпустки, передбачені законодавством.

Враховуючи зазначене, якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на щорічну відпустку за кілька попередніх років (у т. ч. і за 2, 3, 4 чи більше років), він має право використати їх, а в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні щорічних відпусток, визначених пунктом 1 частини першої ст. 4 Закону України "Про відпустки". Законодавством не передбачено терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, воно не містить заборони надавати щорічні відпустки у разі їх невикористання.

Згідно з частиною третьою статті 24 Закону України "Про відпустки" у разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за невикористані ним дні щорічних відпусток за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник.

Пунктом 8 частини сьомої статті 10 Закону України "Про відпустки" передбачено працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошову компенсацію, надаються за їх бажанням щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві.

Якщо працівник, переведений на роботу на інше підприємство, повністю або частково не використав щорічні основну та додаткові відпустки і не одержав за них грошову компенсацію, то до стажу роботи, що дає право на щорічні основну та додаткові відпустки, зараховується час, за який він не використав ці відпустки за попереднім місцем роботи (частина третя статті 9 Закону України "Про відпустки").

Відповідно до зазначеного працівник, який був переведений на роботу на інше підприємство, і грошова компенсація за невикористані ним дні щорічних відпусток була перерахована на рахунок цього підприємства, має право на використання щорічної відпустки повної тривалості, а у разі звільнення - на отримання грошової компенсації.

При цьому середня заробітна плата для оплати часу щорічної відпустки працівникові, який пропрацював на підприємстві, установі, організації менше року, обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи на підприємстві, куди перейшов працівник, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка (пункт 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100).

Враховуючи зазначене, нарахована за попереднім місцем роботи компенсація за невикористані дні щорічних відпусток і перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник, не виплачується. Розрахунок відпускних провадиться у зазначеному вище порядку.

Частиною шостою ст. 20 Закону України "Про відпустки" визначено, що додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, надаються понад щорічні відпустки, передбачені статтями 6, 7 і 8 Закону "Про відпустки", а також понад щорічні відпустки, встановлені іншими законами та нормативно-правовими актами, і переносяться на інший період або продовжуються у порядку, визначеному статтею 11 цього Закону.

Зазначена відпустка не належить до виду щорічних, вона належить до виду соціальних відпусток. Тому додаткова відпустка, встановлена ст. 19 Закону України "Про відпустки", надається за календарний рік, а не за відпрацьований робочий рік, працівник може використати її незалежно від дати народження дитини - до чи після.

У разі коли працівник з якихось причин не скористався своїм правом на таку відпустку у році досягнення дитиною певного віку або ж за кілька попередніх років, він має право на її одержання, а при звільненні йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні відпусток.

Законодавством не передбачено терміну давності, після якого втрачається право на додаткову відпустку працівникам, які мають дітей.

 

Директор Департаменту 
О. Товстенко 
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 8310
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 82 раз.
Подякували: 893 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Відпускка одинокій матері

Тетяна2106 » 29 вересня 2015, 11:26

Дякую.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 12
З нами з: 25 вересня 2015, 16:40
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Житомирская область

Re: Відпускка одинокій матері

Гатченко Лена » 05 лютого 2016, 14:51

Добрый день! Работница имеет двоих детей до 15 лет. В июле 2015г. она развелась, теперь получается она стала одинокой матерью. Чтоб воспользоваться доп.отпуском на детей она должна предоставить копии свидетельства о рождении детей и о расторжении брака; документы о том, что отец не принимает участия в воспитании ребенка. Если она в 2016г. берет отпуск за 2013, 2014 годы нужны ли эти документы, она ведь еще была замужем? А за 2015г. точно уже должна предоставить.
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 463
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Звідки: Бердянск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 17 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Відпускка одинокій матері

panyutinorada » 10 лютого 2016, 13:46

Если она в 2016г. берет отпуск за 2013, 2014 годы

За 2013 і 2014 роки використовує працівниця додаткову відпустку, як працююча жінка, яка має дітей до 15 років.
А далі, щоб отримувати таку відпустку, потрібно доводити, що батько не бере участі у вихованні дітей.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 5 раз.

Re: Відпускка одинокій матері

Гатченко Лена » 10 лютого 2016, 13:47

panyutinorada написав:
Если она в 2016г. берет отпуск за 2013, 2014 годы

За 2013 і 2014 роки використовує працівниця додаткову відпустку, як працююча жінка, яка має дітей до 15 років.
А далі, щоб отримувати таку відпустку, потрібно доводити, що батько не бере участі у вихованні дітей.


СПАСИБО!
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 463
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Звідки: Бердянск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 17 раз.
Регіон: Запорожская область
Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей