Виплата компенсації за невик. відпустку,якщо праців. помер

Виплата компенсації за невик. відпустку,якщо праців. помер

Софія Ткачук » 04 березня 2014, 09:20

Як виплатити компенсацію за невикористану відпустку у випадку, коли трудові відносини припинені у зв'язку смерті працівника. Згідно ЗУ "Про відпустки" компенсація виплачується спадкоємцям, але спадкоємці будуть визначені лише через півроку, як виплачувати компенсацію?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 25
З нами з: 04 березня 2014, 09:10

Re: Виплата компенсації за невик. відпустку,якщо праців. пом

Гуль Тетяна » 04 березня 2014, 10:53

Круг лиц, которые имеют право на получение заработной платы, умершего работника был рассмотрен Минюстом в письме от 02.07.2007 г. № Ш-10310. В нем было разъяснено, что с 01.01.2004 г. вступил в силу Гражданский кодекс Украины от 16.01.2003 г. № 435-IV (далее - ГКУ). И особенности наследования сумм заработной платы, пенсии, стипендии, алиментов, помощи в связи с временной потерей трудоспособности, других социальных выплат, которые принадлежали наследодателю (т.е. умершему работнику), но не были получены им при жизни, определяет ст. 1227 указанного Кодекса. Согласно данной статьи ГКУ такие суммы, по общему правилу, не включаются в состав наследства, а должны быть выплачены членам его семьи.
Круг лиц, относящихся к членам семьи, определен в ст. 3 Семейного кодекса Украины от 10.01.2002 г. № 2947-III (далее - СКУ). Так, в семью включаются лица, которые одновременно:
— совместно проживают;
— связаны совместным бытом;
— имеют взаимные права и обязанности;
— находятся в браке или объединены кровным родством, усыновлением, а также прочими основаниями, не запрещенными законом и не противоречащими моральным устоям общества.
При этом супруги считаются семьей и в случае, если жена и муж не проживают вместе в связи с обучением, работой, лечением, необходимостью ухода за родителями, детьми и по другим уважительным причинам.
Членом семьи своих родителей является ребенок даже в том случае, когда он не проживает с ними. При этом согласно ч. 1 ст. 6 СКУ правовой статус ребенка имеет лицо, не достигшее совершеннолетия (18 лет).
Верховный Суд Украины в решении «О приобретении статуса члена семьи» от 26.12.2007 г. отмечал, что в случае если лицо, являющееся дочерью (сыном) наследодателя, на момент возникновения задолженности по зарплате перед умершим работником является совершеннолетним, при этом не связано с ним общим бытом и проживает отдельно, такое лицо не имеет права на получение сумм зарплаты, которые принадлежали наследодателю, но не были получены им при жизни.
Таким образом, в состав семьи следует относить жену (мужа) умершего лица, а также его детей, не достигших совершеннолетия, независимо от того, проживали они совместно с умершим или нет. Совершеннолетние дети считаются членами семьи при условии совместного проживания с родителями. Кроме того, к числу членов семьи могут быть отнесены лица, связанные с умершим лицом кровным родством или на других основаниях, установленных законом (иждивение и др.), при условии, что выполняются такие требования, как совместное проживание, ведение совместного быта и наличие общих прав и обязанностей.
Для получения причитающихся выплат такое лицо должно обратиться к работодателю с соответствующим заявлением и всеми подтверждающими документами. К ним относятся:
— паспорт или другой документ, удостоверяющий лицо и место регистрации;
— копия свидетельства о смерти;
— копия свидетельства о браке или паспорт с отметкой о регистрации брака (для другого из супругов умершего);
— копия свидетельства о рождении (об усыновлении) (в случае обращения ребенка умершего работника).
Другие члены семьи должны подтвердить свое нахождение в кровном родстве и факт совместного проживания с умершим. Для документального подтверждения совместного проживания используется справка из ЖЭКа.

На практике возможен также случай, когда никто из родственников не обратится за зарплатой (в том числе и компенсацией за неиспользованный отпуск) умершего. В таком случае эта сумма будет включена в состав наследства. Если членов семьи так и не удастся обнаружить в разумный срок, целесообразно заработную плату умершего внести на депозит государственного нотариуса по месту открытия наследства, после чего долг предприятия по выплате зарплаты умершего будет выполнен (ст. 537 ГКУ). Разумным сроком условно можно считать срок для принятия наследства — шесть месяцев со времени открытия наследства (дня смерти работника) (ст. 1270 ГКУ).
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 300
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків

Re: Виплата компенсації за невик. відпустку,якщо праців. пом

Katia » 16 вересня 2015, 13:05

Скажіть якщо після смерті виплачується компенсація за не використанну відпустку, якими податками вона обкладається?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 92
З нами з: 06 червня 2014, 09:41

Re: Виплата компенсації за невик. відпустку,якщо праців. пом

EVGENIY » 16 вересня 2015, 14:41

Katia написав:Скажіть якщо після смерті виплачується компенсація за не використанну відпустку, якими податками вона обкладається?

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Питання:

Чи є базою нарахування ЄВ виплати, які нараховані померлому працівнику за період, який закінчується днем його смерті?

Відповідь:

Відповідно до абзацу другого п. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", зі змінами та доповненнями (далі - Закон N 2464), платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців).

Базою нарахування ЄВ для зазначених платників відповідно до п. 1 частини першої ст. 7 Закону N 2464 є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та сума винагороди фізичній особі за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Наказ (розпорядження) керівника підприємства про розірвання трудового договору з померлим працівником видається на підставі копії свідоцтва про смерть, в якому зазначено дату смерті працівника. Датою припинення трудових відносин є дата смерті працівника, яка не співпадає з датою видання наказу, оскільки оформлення припинення трудових відносин відбувається вже після їх фактичного припинення.

Таким чином, на виплати, які нараховані померлому працівнику за період, який закінчується днем його смерті, ЄВ нараховується та сплачується на загальних підставах.
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 6837
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Регіон: Харьковская область

Re: Виплата компенсації за невик. відпустку,якщо праців. пом

Katia » 18 вересня 2015, 09:41

В пенсійному фонді сказали, що всі нарахування після смерті працівника, ЄСВ не обкладаються, і у звіті не показується. Як бути?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 92
З нами з: 06 червня 2014, 09:41

Re: Виплата компенсації за невик. відпустку,якщо праців. пом

Katia » 18 вересня 2015, 09:42

Код: Виділити все
[quote="EVGENIY"][quote="Katia"]Скажіть якщо після смерті виплачується компенсація за не використанну відпустку, якими податками вона обкладається?[/quote]
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИЙ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ РЕСУРС "ЗІР"

ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Питання:

Чи є базою нарахування ЄВ виплати, які нараховані померлому працівнику за період, який закінчується днем його смерті?

Відповідь:

Відповідно до абзацу другого п. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", зі змінами та доповненнями (далі - Закон N 2464), платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців).

Базою нарахування ЄВ для зазначених платників відповідно до п. 1 частини першої ст. 7 Закону N 2464 є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та сума винагороди фізичній особі за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Наказ (розпорядження) керівника підприємства про розірвання трудового договору з померлим працівником видається на підставі копії свідоцтва про смерть, в якому зазначено дату смерті працівника. Датою припинення трудових відносин є дата смерті працівника, яка не співпадає з датою видання наказу, оскільки оформлення припинення трудових відносин відбувається вже після їх фактичного припинення.

Таким чином, на виплати, які нараховані померлому працівнику за період, який закінчується днем його смерті, ЄВ нараховується та сплачується на загальних підставах.[/quote]


В пенсійному фонді сказали, що всі нарахування після смерті працівника, ЄСВ не обкладаються, і у звіті не показується. Як бути?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 92
З нами з: 06 червня 2014, 09:41

Re: Виплата компенсації за невик. відпустку,якщо праців. пом

EVGENIY » 18 вересня 2015, 12:40

Katia написав:В пенсійному фонді сказали, що всі нарахування після смерті працівника, ЄСВ не обкладаються, і у звіті не показується. Як бути?

Скорее всего ПФУ не понял ваш вопрос и ответил на скорую руку, вот есть их письмо
https://buhgalter.com.ua/zakonodavstvo/ ... koristanu/
Читаем:
Водночас, згідно з частиною другою ст. 7 Закону для осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 6837
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Регіон: Харьковская область

Re: Виплата компенсації за невик. відпустку,якщо праців. помер

Syrovetska » 08 червня 2017, 13:13

Підкажіть будь ласка як правильно виплатити компенсацію за невикористану відпустку, лікарняні та допомогу на поховання? Чи можна на картку померлого працівника?
Чи потрібно родичам писати заяву на допомогу по похованню з ФСС з ТВП?
і якими податками обкладається допомога по похованюю?

Начиталась багато форумів, але інформація на жаль застаріла. Прошу підкажіть!)
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 34
З нами з: 11 січня 2016, 09:53
Регіон: Киевская область




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей