Відпускні і матеріалка. Ситуація із звільненням

Відпускні і матеріалка. Ситуація із звільненням

Готка » 23 травня 2015, 21:28

Таке питання. Працівник влаштувався на роботу в грудні 2013 року. Кількість днів відпустки що надається установою 30 кал.днів. В липні працівник йде у відпустку на 30 днів (в наказі пишемо за відпрацьований період з грудня 14р по грудень 15р). Плюс до відпустки матеріалка на оздоровлення. А в серпні працівник звільнився. Чи повинен він повертати частину відпускних і матеріалки?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 44
З нами з: 07 червня 2014, 17:13
Звідки: Днепропетровск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская Область

Re: Відпускні і матеріалка. Ситуація із звільненням

Радистка_Кэт » 23 травня 2015, 22:10

С годами непонятно - наверное, декабрь 2014?

Материалку возвращать не надо - это 100%. По отпуску - посмотрите, не подпадает ли он под требования статьи 22:

Стаття 22. Відрахування із заробітної плати за час відпустки

У разі звільнення працівника до закінчення робочого року, за
який він уже одержав відпустку повної тривалості, для покриття
його заборгованості власник або уповноважений ним орган провадить
відрахування із заробітної плати за дні відпустки, що були надані
в рахунок невідпрацьованої частини робочого року.

Відрахування, передбачене частиною першою цієї статті, не
провадиться, якщо працівник звільняється з роботи у зв'язку з:

1) призовом або прийняттям (вступом) на військову службу,
направленням на альтернативну (невійськову) службу;
2) переведенням працівника за його згодою на інше
підприємство або переходом на виборну посаду у випадках,
передбачених законами України;
3) відмовою від переведення на роботу в іншу місцевість разом
з підприємством, а також відмовою від продовження роботи у зв'язку
з істотною зміною умов праці;
4) змінами в організації виробництва та праці, в тому числі
ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства,
скороченням чисельності або штату працівників;
5) виявленням невідповідності працівника займаній посаді або
виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану
здоров'я, що перешкоджають продовженню даної роботи;
6) нез'явленням на роботу понад чотири місяці підряд
внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки у
зв'язку з вагітністю та пологами, якщо законодавством не
встановлено більш тривалий термін збереження місця роботи (посади)
при певному захворюванні;
7) поновленням на роботі працівника, який раніше виконував цю
роботу;
8) направленням на навчання;
9) виходом на пенсію.

Відрахування із заробітної плати за невідпрацьовані дні
відпустки у разі смерті працівника не провадиться.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2214
З нами з: 20 вересня 2012, 19:18
Звідки: Киев
Дякував (а): 43 раз.
Подякували: 21 раз.
Регіон: Киев




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість