материальная помощь на оздоровление

материальная помощь на оздоровление

Гатченко Лена » 09 липня 2014, 13:15

Добрый день! Работник берет часть отпуска продолжительностью 12 календарных дней и хочет получить материальную помощь на оздоровление (колдоговором предусмотрено). Мне кажется что материальная помощь может быть выплачена к части отпуска продолжительностью 14 календарных дней, помогите разобраться со ссылкой на нормативные документы. Заранее благодарна за ответ!!!
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 454
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Звідки: Бердянск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: материальная помощь на оздоровление

Гуль Тетяна » 09 липня 2014, 13:42

в какой сфере вы работаете?
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 300
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: материальная помощь на оздоровление

Гатченко Лена » 09 липня 2014, 14:45

Терцент-бюджет
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 454
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Звідки: Бердянск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: материальная помощь на оздоровление

Гуль Тетяна » 09 липня 2014, 16:18

Ежегодный отпуск по просьбе работника может быть разделен на части при условии, что основная непрерывная его часть будет составлять не менее 14 календарных дней (ст. 12 Закона Украины "Об отпусках").
Работникам заведений здравоохранения и учреждений социальной защиты населения, в том числе и работникам терцентра, помощь на оздоровление выплачивается в соответствии с подпунктом "б" п. 4 постановления КМУ от 30.08.2002 г. N 1298 и п. 5.11 общего приказа Минтруда и социальной политики Украины и МОЗ Украины от 05.10.2005 г. N 308/519 "Об упорядочении Условий оплаты труда работников заведений здравоохранения и учреждений социальной защиты населения". Так, руководителям заведений дано право в пределах фонда оплаты труда, утвержденного в сметах, оказывать работникам материальную помощь, в том числе на оздоровление, в сумме не более чем один должностной оклад на год, кроме материальной помощи на погребение.

Помощь на оздоровление выплачивается согласно приказа руководителя заведения на основании заявления работника, которое он подает при оформлении ежегодного отпуска с выплатой указанной помощи.

В случае разделения отпуска на части в соответствии со ст. 12 Закона Украины "Об отпусках" помощь на оздоровление выплачивается работнику в размере должностного оклада, если основная непрерывная часть отпуска составляет не менее 14 календарных дней (письмо Минздрава и Профсоюза работниов здравоохранения Украины от 23.03.2012 г. № 10.01.67/773, № 03-93).
В случае деления ежегодного отпуска на части, помощь на оздоровление предоставляется только один раз. При этом такая помощь может быть оказана в любой части отпуска.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 300
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: материальная помощь на оздоровление

Elegan » 10 липня 2014, 08:22

Підкажіть, будь ласка!
Якщо науково-педагогічний працівник працює за основним місцем роботи на 1,25 ставки викладача, то в якому розмірі потрібно виплатити йому допомогу на оздоровлення в розмірі 1 посадового окладу, чи в розмірі 1,25 (місячна заробітна плата)?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 10 липня 2014, 08:25
Звідки: Днепропетровск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская Область

Re: материальная помощь на оздоровление

Гуль Тетяна » 10 липня 2014, 08:57

Згідно із ст. 57 Закону України "Про освіту" держава забезпечує виплати педагогічним та науково-педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки.

Виплата допомоги у розмірі посадового окладу провадиться за місцем основної роботи при наданні чергових відпусток згідно з графіком незалежно від тижневого (річного) педагогічного навантаження чи обсягу виконуваних робіт (листи Мінсоцполітики від 30.11.2011 р. № 1079/13/84-11 та від 14.11.2013 р. № 490/13/116-13).
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 300
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: материальная помощь на оздоровление

Гатченко Лена » 10 липня 2014, 12:53

Добрый день! Если работник работает на 0,5 ставки- как составить приказ на выплату материальной помощи на оздоровление: с выплатой материальной помощи на оздоровление в размере должностного оклада или в скобках добавить 0,5 ставки? Заранее благодарна за ответ!!!
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 454
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Звідки: Бердянск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: материальная помощь на оздоровление

Olga_K » 11 липня 2014, 10:29

вообще-то, не более должностного оклада в год, но в коллективном договоре у Вас может быть оговорено о выплате тем работникам. кто работает на неполную ставку. если нет условий-то выплачиваете в размере оклада согласно приказа, подписаного руководителем
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 980
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: материальная помощь на оздоровление

panyutinorada » 14 липня 2014, 10:50

Якщо працює на умовах неповного робочого часу (0,5 ставки), то розмір допомоги на оздоровлення визначають від фактично оплачуваного посадового окладу (неповного), і нагадати про це бухгалтеру
Гатченко Лена написав:в скобках добавить 0,5 ставки
дуже доречно, особливо в сезон масових відпусток працівників.
Звісно до колективного договору має бути внесене положення про виплату МД.
Олена, Ваша установа працює за Умовами № 308/519, то цей працівник на 0,5 ставки - медик ?
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: материальная помощь на оздоровление

Гатченко Лена » 14 липня 2014, 10:59

Добрый день! Мы работаем по 308 пост. Терцентр социального обслуживания и предоставления социальных услуг. Это не медик- в отделении учета бездомных граждан социальный работник.Спасибо за ответ!
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 454
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Звідки: Бердянск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: материальная помощь на оздоровление

kuhmenko » 24 липня 2014, 09:43

Добрий день. При відкликанні відпустки допомога на оздоровлення не повертається. Чим це врегульовано? Підстава - це стаття 12 Закону про відпустки, чи є якесь роз'яснення? Дякую за допомогу.
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 85
З нами з: 22 липня 2014, 09:16
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: материальная помощь на оздоровление

panyutinorada » 25 липня 2014, 10:46

kuhmenko написав:Добрий день. При відкликанні відпустки допомога на оздоровлення не повертається. Чим це врегульовано? Підстава - це стаття 12 Закону про відпустки, чи є якесь роз'яснення? Дякую за допомогу.


Без використання щорічної відпустки допомога на оздоровлення не може бути надана. Водночас, якщо працівник перебував у відпустці один календарний день, то відрахування із заробітної плати проводити не слід, адже це не порушує основне правило, яке обумовлює надання МД до щорічної відпустки.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: материальная помощь на оздоровление

kuhmenko » 25 липня 2014, 14:31

В нашій організації матеріальна допомога надається лише до частини відпустки не менше 14 днів. Виникла ситуація, коли працівнику виплатили відпускні та матдопомогу, але не встиг він піти у відпустку - прийшов наказ на відкликання з відпустки. Як в такому випадку бути з допомогою?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 85
З нами з: 22 липня 2014, 09:16
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: материальная помощь на оздоровление

panyutinorada » 25 липня 2014, 15:38

При відкликанні працівника з відпустки при нарахуванні зарплати за відпрацьований час сторнують суму відпусткових, що припадає на невикористані дні відпустки. Механізм роз'яснено в листі Мінпраці від 09.06.2004 року № 18-311-1.
Оскільки матеріальна допомога на оздоровлення надається тільки до щорічної відпустки, але фактично відпустка використана не була, то і матеріалку доведеться сторнувати.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: материальная помощь на оздоровление

Katia » 29 липня 2014, 11:24

Скажіть будь-ласка при розрахунку відпускних враховується матеріальна допомога на оздоровлення?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 92
З нами з: 06 червня 2014, 09:41
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: материальная помощь на оздоровление

Katia » 29 липня 2014, 11:25

При розрахунку лікарняних враховується метеріальна допомога на оздоровлення?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 92
З нами з: 06 червня 2014, 09:41
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: материальная помощь на оздоровление

kuhmenko » 29 липня 2014, 11:42

Рри розрахунку відпускних матеріальна допомога на оздоровлення не враховується - Порядок 100, підпункт б пункт 4 розділ ІІІ
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 85
З нами з: 22 липня 2014, 09:16
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: материальная помощь на оздоровление

panyutinorada » 29 липня 2014, 11:46

Katia написав:Скажіть будь-ласка при розрахунку відпускних враховується матеріальна допомога на оздоровлення?

МД - одноразова виплата, не бере участі у розрахунку середньої зарплати для оплати відпусткових, на відміну від розрахунку середньоденної зарплати для оплати лікарняного, де матеріалка враховується пропорційно робочим дням.
Востаннє редагувалось panyutinorada в 29 липня 2014, 12:06, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: материальная помощь на оздоровление

kuhmenko » 29 липня 2014, 11:53

Розрахунок середньої заробітної плати для оплати лікарняних здійснюється з урахуванням абзацу другого п.9 Постанови №1266 від 26.09.2001р. Матеріальна допомога на оздоровлення враховується пропорційно відпрацьованому часу в місяці, частину якого особа не працювала з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка по вагітності та пологах, відпустка по догляду за дитиною до 3х років). Якщо ж, наприклад, людина частину місяця була у щорічній відпустці, допомога на оздоровлення враховується в повному обсязі.
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 85
З нами з: 22 липня 2014, 09:16
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: материальная помощь на оздоровление

kuhmenko » 01 серпня 2014, 13:01

Добрий день. Прошу допомоги розібратись з такою ситуацією. Працівник за робочий рік з 15.10.2013 по 14.10.2014 використав 14 календарних днів відпустки в листопаді 2013р. І отримав матдопомогу на оздоровлення. В липні 2014 року він бере залишок відпустки - 16 календарних днів. Чи можна йому в липні надати матеріальну допомогу на оздоровлення? Запитання виникло через роз'яснення в газеті "Оплата праці", в якому сказано, що працівник зараз не може отримати допомогу, оскільки він вже її отримав в 2013 року за цей робочий рік (з 15.10.2013 по 14.10.2014р.) Але ж він її отримав в минулому році, а в цьому календарному році він її не отримував. А матеріальна допомога на оздоровлення надається 1 раз на календарний рік. Дякую.
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 85
З нами з: 22 липня 2014, 09:16
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Далі


Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість