материальная помощь на оздоровление

Re: материальная помощь на оздоровление

panyutinorada » 04 серпня 2014, 15:12

kuhmenko написав:Добрий день. Прошу допомоги розібратись з такою ситуацією. Працівник за робочий рік з 15.10.2013 по 14.10.2014 використав 14 календарних днів відпустки в листопаді 2013р. І отримав матдопомогу на оздоровлення. В липні 2014 року він бере залишок відпустки - 16 календарних днів. Чи можна йому в липні надати матеріальну допомогу на оздоровлення? Запитання виникло через роз'яснення в газеті "Оплата праці", в якому сказано, що працівник зараз не може отримати допомогу, оскільки він вже її отримав в 2013 року за цей робочий рік (з 15.10.2013 по 14.10.2014р.) Але ж він її отримав в минулому році, а в цьому календарному році він її не отримував. А матеріальна допомога на оздоровлення надається 1 раз на календарний рік. Дякую.

А відповідати хто буде в разі отримання працівником двох матеріалок ?
Матеріальна допомога на оздоровлення надається до щорічної відпустки - це перша аксіома. Друга аксіома - щорічна відпустка надається за ВІДПРАЦЬОВАНИЙ РОБОЧИЙ РІК, тобто, якщо у листопаді 2013 року працівником отримана за цей робочий рік матеріалка, то отримати її вдруге він не має права.
Не секрет, що працівники поспішають взяти матеріалку тільки-тільки розпочнеться їх робочий рік, як у Вашій ситуації ( рік розпочався з 15.10.2013, а в листопаді уже заява на матеріалку готова), але працівник кадрової служби повинен стежити за тим, щоб не надати цю виплату двічі.
До речі, в кошторисі установи передбачають отримання кожним працівником однієї МД за звітний податковий рік.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: материальная помощь на оздоровление

Позашкілля » 05 червня 2015, 12:35

Підкажіть будь-ласка як діяти
Ми позашкільний заклад , всі пед працівники-педагоги обовязково при відпустці отримують мат. допомогу на оздоровлення відповідно до ст.57 ЗУ " Про освіту"., а інші спеціалісти мають право отримувати мат доп. за рахунок економії бюджетних коштів. На даний час січень-травень ми маємо економію, але проаналізувавши фонд з.п та враховуючи ріст індексації кожного місяця до кінця року коштів на з.п. не достатньо і з початком бюджетного року будемо просити додатково збільшити фонд з.п. Та всеж таки у відпустку працівники їдуть влітку і пишуть заяву на мат доп., як бути чи можу я виплатити мат доп вказавши у наказі , що за рахунок економії коштів? Дуже дякую за відповідь
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 131
З нами з: 03 лютого 2015, 22:35
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черкасская область

Re: материальная помощь на оздоровление

Жаннна » 16 червня 2015, 19:45

Скажіть будь-ласка допомога на оздоровлення виплачується, коли немає фонду заробітної плати працівникам закладів культури?
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 22
З нами з: 05 квітня 2012, 18:50
Звідки: Млинов
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Ровенская Область

Re: материальная помощь на оздоровление

mamochka » 18 червня 2015, 10:06

якщо в штатному не вказано окремо кошти на матеріальну допомогу - їх оплачувати (освіта)?
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 316
З нами з: 29 січня 2014, 14:18
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: материальная помощь на оздоровление

yaoleg » 18 червня 2015, 12:36

Якщо мат.допомогу не планували її виплачувати не можна.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1990
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Звідки: Вінниця
Дякував (а): 6 раз.
Подякували: 26 раз.
Регіон: Винницкая область

Re: материальная помощь на оздоровление

Наталія9002 » 18 червня 2015, 12:47

У нас така ситуація, допоможіть,будь-ласка: є економія, є наказ на виплату матеріальної допомоги на оздоровлення у "розмірі посадового окладу" для всіх працівників, включаючи тих, хто працює на неповну ставку. В колдоговорі написано "при наявності економії, за наказом директора, на підставі заяви та клопотанням профкому". Як правильно нарахувати посадовий оклад повністю чи за фактичну зайнятість?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 55
З нами з: 05 січня 2015, 15:21
Звідки: Днепропетровск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская Область

Re: материальная помощь на оздоровление

Надєєва » 18 червня 2015, 12:52

Кто работает на 0,5 ставки- мат.помощь выплачиватся соответственно 0,5 ст.
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 353
З нами з: 29 травня 2014, 07:02
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: материальная помощь на оздоровление

yaoleg » 18 червня 2015, 12:53

Дивлячись, що написано в наказі. Якщо написано - виплатити у розмірі посадового окладу, то для тих хто працює повний робочий день, мат.допомогу слід виплачувати повний їхній посадовий оклад.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1990
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Звідки: Вінниця
Дякував (а): 6 раз.
Подякували: 26 раз.
Регіон: Винницкая область

Re: материальная помощь на оздоровление

mamochka » 18 червня 2015, 12:55

yaoleg написав:Якщо мат.допомогу не планували її виплачувати не можна.

а якщо по фонду зарплати є кошти ( виходить таж економія)
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 316
З нами з: 29 січня 2014, 14:18
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: материальная помощь на оздоровление

yaoleg » 18 червня 2015, 18:34

Тут врахуйте, якщо є достатньо коштів ФОП, то виплачуєте ВСІМ працівникам, а не вибраним керівником. Інакше буде корупційна складова.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1990
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Звідки: Вінниця
Дякував (а): 6 раз.
Подякували: 26 раз.
Регіон: Винницкая область

Re: материальная помощь на оздоровление

mamochka » 19 червня 2015, 10:21

в нас освіта - тож для наук.-педагогічних правцівників ця виплата є обов'язковою
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 316
З нами з: 29 січня 2014, 14:18
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: материальная помощь на оздоровление

veta3699 » 09 липня 2015, 09:27

Педпрацівник ДНЗ має навантаження 0,5 ставки.
МД на оздоровлення до щорічної відпустки на повну ставку ? На який документ посилатися ?
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 343
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Звідки: Одесса
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Одесская Область

Re: материальная помощь на оздоровление

veta3699 » 22 липня 2015, 11:57

veta3699 написав:Педпрацівник ДНЗ має навантаження 0,5 ставки.
МД на оздоровлення до щорічної відпустки на повну ставку ? На який документ посилатися ?

Шановні колеги, підкажіть, будь ласка.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 343
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Звідки: Одесса
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Одесская Область

Re: материальная помощь на оздоровление

yaoleg » 22 липня 2015, 12:53

На 0,5 ставки.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1990
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Звідки: Вінниця
Дякував (а): 6 раз.
Подякували: 26 раз.
Регіон: Винницкая область

Re: материальная помощь на оздоровление

admin140 » 22 липня 2015, 21:06

Підскажіть, матеріальна допомога на оздоровлення при неповному тижневому навантаженні виплачується у розмірі ставки чи за кількість годин? Дякую.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 6
З нами з: 24 січня 2014, 18:51
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киев

Re: материальная помощь на оздоровление

бух-нат » 23 липня 2015, 21:03

матеріальна допомога педпрацівникам виплачується в розмірі посадового окладу з підвищенням незалежно чи він працює на 0,5 ст. чи на 1,0 ст.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 19
З нами з: 24 грудня 2013, 22:24
Звідки: Львов
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Львовская область

Re: материальная помощь на оздоровление

veta3699 » 24 липня 2015, 07:19

yaoleg написав:На 0,5 ставки.

бух-нат написав:матеріальна допомога педпрацівникам виплачується в розмірі посадового окладу з підвищенням незалежно чи він працює на 0,5 ст. чи на 1,0 ст.


Отже, думки розділилися.
Будь ласка, колеги, зробіть посилання на норму закону, щоб якось мені визначитися.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 343
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Звідки: Одесса
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Одесская Область

Re: материальная помощь на оздоровление

EVGENIY » 24 липня 2015, 08:38

ПИТАННЯ: Чи має право на отримання допомоги на оздоровлення педпрацівник, який:

- відпрацював менше навчального року;

- працював не на повну ставку або за сумісництвом;

- використав відпустку й після цього звільнився?

ВІДПОВІДЬ: Так, має. Але розглянемо це питання детальніше.

Виплата педагогічним і науково-педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки передбачена Законом № 1060 (абзац десятий частини першої ст. 57).

Зазначена допомога надається працівникам, які обіймають посади педагогічних або науково-педагогічних працівників (за основною посадою), незалежно від тижневого (річного) навчального навантаження чи обсягу виконуваних робіт.

Виплата провадиться за місцем основної роботи вищезазначених працівників при наданні їм чергових відпусток, і розмір виплати від фактично відпрацьованого часу не залежить.

Але зверніть увагу: у випадках виплати компенсації за невикористану відпустку допомога на оздоровлення не виплачується (Лист № 1/9-223).

У той же час зазначимо, що у разі звільнення працівника за його бажанням йому надається невикористана відпустка з подальшим звільненням (ст. З Закону № 504). Датою звільнення у цьому випадку є останній день відпустки.

Таким чином, у ситуації, про яку йдеться у запитанні, працівник має право на одержання допомоги на оздоровлення.Тобто якщо педпрацівникові надається чергова відпустка із подальшим звільненням, права на отримання допомоги на оздоровлення він не позбавляється.

Ця виплата гарантована державою і тому є обов'язковою. Кошти для надання допомоги на оздоровлення плануються кошторисами доходів та видатків.

Перелік документів

1. Закон № 504 - Закон України від 15.11.96 р. № 504/96-ВР “Про відпустки", зі змінами.

2. Закон № 1060 - Закон України від 23.05.91 р. № 1060-XII "Про освіту", зі змінами.

3. Лист № 1/9-223 - лист Міністерства освіти і науки України від 11.06.01 р. № 1/9-223.

Олена Морєва,
бухгалтер-експерт фірми "Баланс-Клуб"

Материал получен из еженедельника "Баланс"
№ 1 , (18.01.2005), стр.46
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 6933
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 8 раз.
Подякували: 59 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: материальная помощь на оздоровление

ррррррр » 27 липня 2015, 15:57

Я вірно зрозуміла що педпрацівники які працюють по сумісництву у нас на 0,2 ставки матдопомогу на оздоровлення отримують лише за основним місцем роботи.?
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 178
З нами з: 04 грудня 2014, 15:53
Звідки: Днепропетровск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская Область

Re: материальная помощь на оздоровление

veta3699 » 28 липня 2015, 07:28

ррррррр написав:Я вірно зрозуміла що педпрацівники які працюють по сумісництву у нас на 0,2 ставки матдопомогу на оздоровлення отримують лише за основним місцем роботи.?


МД для педпрацівників тільки за основним місцем роботи надається.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 343
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Звідки: Одесса
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Одесская Область

Поперед.Далі


Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
cron