ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

Kruglik Igor » 23 травня 2017, 11:37

Допоможіть у вирішенні ситуації: працівник викладач була у відпустці по догляду за дитиною до 3 років з 2014 по 13.07.2017р. і має невикористану відпустку терміном 56 к.д.. Як розрахувати відпускні ? Виходячи з окладу який мав би бути станом на вихід працівника ? а дні як порахувати?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 3
З нами з: 23 травня 2017, 11:26
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

FIRUZA » 23 травня 2017, 12:05

Окремі періоди в розрахунку відпускних Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років. Час, коли працівниця не працювала, оскільки перебувала в такій відпустці, не враховують при визначенні загальної кількості календарних днів у розрахунковому періоді на підставі абз. 6 п. 2 Порядку № 100. А як же тоді розрахувати суму відпускних, якщо працівниця йде в щорічну відпустку відразу після відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років? Легко! Якщо працівниця в розрахунковому періоді не мала заробітку не зі своєї вини, розрахунок середньої зарплати роблять, виходячи з установлених їй у трудовому договорі тарифної ставки, місячного окладу. Причому Мінпраці уточнює: середню заробітну плату необхідно обчислювати, виходячи з тарифної ставки (окладу), встановленої на день виходу в щорічну відпустку. Див. лист від 22.12.2005 р. № 717/018/84-05. Приклад 5. Працівниця підприємства відразу після закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку йде в щорічну відпустку тривалістю 20 календарних днів. Щорічна відпустка надана з 08.05.2017 р. Розмір місячного окладу працівниці — 3400,00 грн. Розрахунковий період — травень 2016 року — квітень 2017 року. Розрахуємо середньоденну зарплату: (3400,00 x 12) : (365 - 11) = 115,25 (грн.). Визначимо суму відпускних: 115,25 х 20 = 2305,00 (грн.). Ми розібралися із ситуацією, коли працівниця не працювала у відпустці для догляду за дитиною.

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/articles/oplat ... ladi-rozr/
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 8
З нами з: 31 серпня 2016, 09:33
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Донецкая область

Re: ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

Kruglik Igor » 23 травня 2017, 15:29

Тобто якщо в неї оклад 2912 х12 місяців : (365-11) =98,71 грн х 56 к.д. відпустки. Правильно я зрозумів?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 3
З нами з: 23 травня 2017, 11:26
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

Kat_Rom » 22 грудня 2017, 14:23

Добрий день. Підскажіть будь-ласка чи правильно я розумію. Керівник заборонив переносити, накопичувати відпустки . Тобто людина має їх використати в цей же рік.
Питання. Якщо людина працює з 2.05 17. Пів року офіційної роботи в неї припадає на 2.11.2017. Тобто з 2.11.2017 і по 2.05.2018 вона має відгуляти відпустку в 14  календарних і в 10 календарних днів ??
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 22 грудня 2017, 14:06
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

Nadin » 21 лютого 2018, 10:25

Доброго дня, чи треба при розрахунку відпускних за лютий 2018року, включати надбавку за січень, яка нарахована у лютому?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 75
З нами з: 18 лютого 2015, 10:02
Дякував (а): 4 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

Olga_K » 22 лютого 2018, 11:43

Kat_Rom написав:Добрий день. Підскажіть будь-ласка чи правильно я розумію. Керівник заборонив переносити, накопичувати відпустки . Тобто людина має їх використати в цей же рік.
Питання. Якщо людина працює з 2.05 17. Пів року офіційної роботи в неї припадає на 2.11.2017. Тобто з 2.11.2017 і по 2.05.2018 вона має відгуляти відпустку в 14  календарних і в 10 календарних днів ??

через 6 міс (тобто з 02.11.17) має право на відпустку в повному розмірі. за згодою керівництва можна розділити відпустку на частини, але 14к.д. повинно бути неперервно. можна використати декілька днів (наприклад 2, згодом 3 і т.п.), але щоб залишилось 14к.д., я маю на увазі, що ці 14к.д. можна використати у будь-який час, але без розриву. якщо обумовлено використання відпустки протягом  періоду, за який надається, то 10днів можна використати разом з тими 14днями або в інший час за погодженням
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1209
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 104 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

Olga_K » 22 лютого 2018, 11:54

Nadin написав:Доброго дня, чи треба при розрахунку відпускних за лютий 2018року, включати надбавку за січень, яка нарахована у лютому?

ЛИСТ Мінсоцполітики від 09.12.2011 р. N 1105/13/81-11
"...Відповідно до Порядку лише премії включаються в заробітну плату того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю, всі інші виплати мають враховуватись в ті місяці, за які їх здійснено.
Отже, при обчисленні середньої заробітної плати для оплати відпусток середній заробіток, який виплачувався у липні ц. р. за час щорічної відпустки, яка надавалась у серпні 2011 року, має враховуватись як виплати серпня 2011 року."
Виходить, що надбавку враховуєте до доходу січня. Правда, нарахування відпускних часто проводять, ще не знаючи всіх наказів про різні доплати за минулий період-тоді при нарахуванні з/пл необхідно буде переглянути нарахування відпускних і за необхідності перерахувати с/денний заробіток
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1209
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 104 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

Nadin » 23 лютого 2018, 08:27

Дякую, Вам.
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 75
З нами з: 18 лютого 2015, 10:02
Дякував (а): 4 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

lyulyl » 23 лютого 2018, 09:00

Доброго ранку! Корегування відпускних? Розрахунковий період березень 2017 року-лютий 2018 року, З 01.01.2017 року працівниця обіймала іншу посаду потім рацівницю перевели у серпні 2017 року на іншу посаду. Законодавчо підвищення посадових окладів по двом посадам відбулось 01.01.2017р. та 01.01.2018 року коригування відпускних проодити по заробітні платі за період серпень2017 року-грудень 2017 року?????
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 41
З нами з: 25 вересня 2014, 11:49
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

AlisaAlaya » 02 березня 2018, 14:13

Доброго дня. При розрахунку відпускних за відпустку з січня по травень..2018 року ми беремо 353 календарних дні (365-12)? Бо ж ввели нове свято (25 грудня), і 2 травня входить в розрахунок... Правильно, всі так рахують?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 70
З нами з: 15 січня 2013, 17:22
Звідки: Харків
Дякував (а): 10 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

НСемак » 15 червня 2018, 07:43

Добрий день! Допоможіть, будь ласка, як правильно розрахувати відпускні, якщо начальник знаходився у відпустці, а спеціаліст отримував доплату в розмірі 50% його окладу. Чи потрібно включати цю доплату до розрахунку відпускних?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 4
З нами з: 30 травня 2018, 09:38
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Николаевская область

Re: ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

Людмила » 19 червня 2018, 13:55

Доброго дня! працівника прийнято на роботу 03.01.2018 , він хоче взяти відпустку з 02.07.2018р. на 24 к.дні, розрахунковий період лютий -червень? і відпускні не корегуємо?
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 238
З нами з: 04 лютого 2014, 08:06
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 1 раз.

Re: ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

Євген Л.О. » 09 липня 2018, 18:54

Підкажіть будь ласка працівник не відпрацювавши 6 місяців на новому місці роботи хоче піти  у відпустку.Чи може він це зробити?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 10
З нами з: 17 травня 2017, 15:08
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черниговская область

Re: ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

yaoleg » 09 липня 2018, 21:56

Євген Л.О., так, він може взяти відпустку за фактично відпрацьований час.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2328
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Звідки: Вінниця
Дякував (а): 21 раз.
Подякували: 256 раз.
Регіон: Винницкая область

Re: ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

Євген Л.О. » 10 липня 2018, 07:10

Дякую.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 10
З нами з: 17 травня 2017, 15:08
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черниговская область

Re: ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

mil » 13 липня 2018, 09:24

Підкажіть будь-ласка, якщо вчителя прийняли на роботу 01 вересня 2017 року, а пійшов у відпустку він 25 червня 2018 року - це відпустка наперед.?????
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 13
З нами з: 11 січня 2018, 13:59
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черниговская область

Re: ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

yaoleg » 16 липня 2018, 07:15

mil, після відпрацювання 6 місяці відпустку можна брати повної тривалості, а у Вашому випадку відпустка становить 56 днів. Тому цю відпустку не можна вважати такою що вона дається наперед, адже після виходу працівника із відпустки вже буде серпень місяць.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2328
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Звідки: Вінниця
Дякував (а): 21 раз.
Подякували: 256 раз.
Регіон: Винницкая область

Re: ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

Oleg1971 » 02 серпня 2018, 13:22

Працівник за контрактом працював з 03 січня 2018 року в органі місцевого самоврядування. Контракт кожного разу підписувався на 1 місяць (всього 6 контрактів). По закінченню терміну працівникові виплачувалась компенсація за невикористані дні відпустки. З липня 2018 року працівника прийнято за результатами конкурсу на посаду в цьому ж органі місцевого самоврядування. Чи має він  право отримати чергову відпустку у 2018 році?
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 236
З нами з: 18 грудня 2017, 08:33
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 108 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

EVGENIY » 02 серпня 2018, 13:29

Oleg1971 написав:Працівник за контрактом працював з 03 січня 2018 року в органі місцевого самоврядування. Контракт кожного разу підписувався на 1 місяць (всього 6 контрактів). По закінченню терміну працівникові виплачувалась компенсація за невикористані дні відпустки. З липня 2018 року працівника прийнято за результатами конкурсу на посаду в цьому ж органі місцевого самоврядування. Чи має він  право отримати чергову відпустку у 2018 році?

Працівник має право на відпустку вже після того як відпрацював два тижні! Відпрацював місяць то вже має право на два дні відпустки! А от на відпустку повної тривалості має право лише через 6 місяців!
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 7515
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 45 раз.
Подякували: 469 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА

Pacific » 03 серпня 2018, 12:50

працівника прийнято на роботу 03.01.2018 р. Бере відпустку за факт.відпрацьований час 14 к.д. із 20 серпня 2018 року, а потім хоче добрати в грудні (сімейні обставини). Коли буде брати відпустку в грудні то період роботи буде з 03.01.18-03.01.19 . А коли йтиме у відпустку в 2019 році то період роботи з 03.01.2019-03.01.2020? Цеж якось наперед, чи можна так?
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 47
З нами з: 14 січня 2013, 20:23
Звідки: Одесская область
Дякував (а): 6 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Одесская область

Далі



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей