Застосування ПСП до зарплати фізособи-підприємця

Застосування ПСП до зарплати фізособи-підприємця

Julia_V » 06 червня 2014, 14:32

Чи має право фізособа-підприємець на застосування податкової соціальної пільги до заробітної плати на підприємстві, на якому працює згідно з трудовим договором? В інтернеті знайшла дві протилежні відповіді.
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 60
З нами з: 30 квітня 2014, 08:40
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Застосування ПСП до зарплати фізособи-підприємця

Гуль Тетяна » 10 червня 2014, 14:59

Julia_V написав:Чи має право фізособа-підприємець на застосування податкової соціальної пільги до заробітної плати на підприємстві, на якому працює згідно з трудовим договором? В інтернеті знайшла дві протилежні відповіді.


В п.п. 169.2.3 НКУ приведен исчерпывающий перечень выплат, к которым НСЛ не применяется. К ним относятся:
— доходы иные, нежели заработная плата;
— заработная плата, получаемая налогоплательщиком в течение отчетного налогового месяца одновременно с доходами в виде стипендии, денежного или имущественного (вещественного) обеспечения учащихся, студентов, аспирантов, ординаторов, адъюнктов, военнослужащих, которые выплачиваются из бюджета;
— доход самозанятого лица от осуществления им предпринимательской деятельности, а также другой независимой профессиональной деятельности.

Таким образом, для работников, которые являются предпринимателями, каких-либо ограничений по применению НСЛ к их заработной плате разделом IV НКУ не предусмотрено. Согласно п.п. 169.2.3 НКУ НСЛ не может применяться только к предпринимательскому доходу такого налогоплательщика. Таким образом, работник, который зарегистрирован как физическое лицо — предприниматель, вправе претендовать на НСЛ на общих основаниях
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 300
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Застосування ПСП до зарплати фізособи-підприємця

Julia_V » 10 червня 2014, 15:03

Спасибо большое за ответ!
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 60
З нами з: 30 квітня 2014, 08:40
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Застосування ПСП до зарплати фізособи-підприємця

panyutinorada » 11 червня 2014, 12:38

Працівник, який є приватним підприємцем, з 01.01.2011 року має право на ПСП. На відміну від Закону № 889-IV " Про податок з доходів фізичних осіб " від 22.05.2003 року , Податковий кодекс не містить заборони щодо застосування ПСП до доходу у вигляді зарплати фізичної особи, яка одночасно зареєстрована підприємцем.
Однак такий працівник, як і інші платники податку, має право на ПСП , якщо сума зарплати , яка дає право на загальну ПСП у 2014 році, дорівнює 1710,00 грн.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Застосування ПСП до зарплати фізособи-підприємця

Гуль Тетяна » 11 червня 2014, 13:15

Добавлю. Чтобы воспользоваться правом на НСЛ, такой работник должен подать соответствующее заявление и подтверждающие документы (если он претендует на повышеный размер НСЛ).
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 300
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Застосування ПСП до зарплати фізособи-підприємця

panyutinorada » 11 червня 2014, 14:56

ПСП починає застосовуватися до нарахованого доходу у вигляді заробітної плати працівника, який одночасно зареєстрований підприємцем із дня отримання роботодавцем зазначеної заяви та документів, що підтверджують право на більшу ПСП , ніж загальна.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Застосування ПСП до зарплати фізособи-підприємця

Julia_V » 11 червня 2014, 15:09

Спасибо за ответы!
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 60
З нами з: 30 квітня 2014, 08:40
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Застосування ПСП до зарплати фізособи-підприємця

byxga1ter » 13 червня 2014, 15:03

panyutinorada написав:Працівник, який є приватним підприємцем, з 01.01.2011 року має право на ПСП. На відміну від Закону № 889-IV " Про податок з доходів фізичних осіб " від 22.05.2003 року , Податковий кодекс не містить заборони щодо застосування ПСП до доходу у вигляді зарплати фізичної особи, яка одночасно зареєстрована підприємцем.
Однак такий працівник, як і інші платники податку, має право на ПСП , якщо сума зарплати , яка дає право на загальну ПСП у 2014 році, дорівнює 1710,00 грн.


Доброго дня, Ваша правда: з 01.01.2011 року Закон № 889-IV " Про податок з доходів фізичних осіб " втратив чинність, але Закон України № 1275-VII "ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ" від 20.05.2014, згідно статті 169.2.3. - Податкова соціальна пільга не може бути застосована до: доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.
То як буде правильно ?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 04 січня 2013, 13:22
Звідки: Любар
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Житомирская Область

Re: Застосування ПСП до зарплати фізособи-підприємця

panyutinorada » 16 червня 2014, 07:53

Добрий ранок, для доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності ПСП не застосовується , а до доходу цієї самої особи у вигляді заробітної плати - так.
У Податковому розрахунку за ф.№ 1 ДФ ознака доходу для доходу у вигляді заробітної плати " 101 " , а для доходу , виплаченому самозайнятій особі - ознака доходу - " 157 ".
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Застосування ПСП до зарплати фізособи-підприємця

rusya » 04 липня 2014, 14:35

підскажіть, працівник прийнятий на 1,0 ст завідувача ВОБ у сільській раді, має двох неповнолітніх дітей до 18 років, розлучена та виховує дітей сама, крім того оформлена як фізична особа-підприєцець. Дохід не перевищує 3420 грн. (як матері двох дітей) В такому випадку чи має вона право на застосування загальної чи підвищеної ПСП. раніше для працівників ФОП ПСП не застосовувалася
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 18
З нами з: 29 травня 2014, 07:01
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Застосування ПСП до зарплати фізособи-підприємця

panyutinorada » 07 липня 2014, 12:11

rusya написав: має двох неповнолітніх дітей до 18 років, розлучена та виховує дітей сама, оформлена як фізична особа-підприєцець. Дохід не перевищує 3420 грн. (як матері двох дітей) В такому випадку чи має вона право на застосування загальної чи підвищеної ПСП. раніше для працівників ФОП ПСП не застосовувалася

Раніше - це до 01.01 2011 року. На відміну від Закону № 889 Податковий кодекс не містить заборони щодо застосування ПСП до доходу у вигляді зарплати фізичної особи, яка одночасно зареєстрована підприємцем.
Працівниця має право на застосування ПСП з двох і більше підстав . Підпунктом 169.3.1. п.169.3 ст. 169 Кодексу зазначено ( за наявності двох і більше підстав ) застосування однієї ПСП , з підстави, що передбачає її найбільший розмір.
Відповідно до пп.169.1.2 п.169.1 ст.169 платник податку , який утримує двох дітей до 18 років має право на ПСП 609,00 грн. в розрахунку на кожну дитину(609,00*2 =1218,00).
Водночас платник податку , який є одинокою матірю, має право на ПСП в розмірі 150% суми пільги, визначеної пп.169.1.1 п.169.1 ст.169 ПК, тобто 913,50 грн. у розахунку на кожну дитину (913,50*2 =1827,00)
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість