Груднева премія для розрахунку курсів???

Груднева премія для розрахунку курсів???

ivalki » 19 квітня 2016, 09:48

Добрий день! Звертаються до вас передплатники журналу "Оплата праці" з питанням:
В січні 2016р. працівник був направлений  на курси підвищення кваліфікації.За період курсів йому зберігається середня зарплата за  два останні місяці.
До розрахунку  попадають листопад 2015р.-1812 грн.(відпрацьовано 26р.д.)
                                      грудень 2015р.-220 грн.(відпрацьовано 4 р.д.),решта відпустка без збереження зарплати, крім того нараховано місячну премію-1000 грн.,згідно Постанови №1013 від 9/12/15р.(тобто, яка виплачена для обнулення індексації).
Оскільки премія включається до розрахунку середньої зарплати, то слід її включати в повному розмірі, чи згідно відпрацьованим дням, тобто 1000:27х4=148,15+220=368,15 грн.?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 89
З нами з: 09 квітня 2014, 12:22
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Груднева премія для розрахунку курсів???

Гуль Тетяна » 20 квітня 2016, 14:11

Щодо врахування премій при обчисленні середньої заробітної плати, виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, то пунктом 3 Порядку № 100 визначено, що премії включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату. У разі, коли число робочих днів у розрахунковому періоді (два календарні місяці) відпрацьовано не повністю, премії враховуються пропорційно часу, відпрацьованому в розрахунковому періоді.
Якщо премії виплачуються місяць в місяць, і вони вже обчислені пропорційно відпрацьованому часу, то у такому випадку премії включаються в заробіток у фактично нарахованому розмірі.
Якщо премія у поточному місяці виплачується за попередній місяць, або премія надається у фіксованому розмірі, а число робочих днів розрахункового періоду відпрацьовано не повністю, то премії під час обчислення середньої заробітної плати за останні два місяці враховуються пропорційно часу, відпрацьованому в розрахунковому періоді.
Саме на такому способі наголошувало Мінсоцполітики у своїх листах від 13.09.2010 р. N 804/13/84-10, від 18.04.2012 р. N 283/13/155-12.

Тобто в першу чергу вам потрібно візначити суму премії, яка прийме участь у розрахунку середньої заробітної плати. Як я зрозуміла, греднева премія виплачена у фіксованому розмірі. Тому її треба включили у розрахунок пропорційно відпрацьованим дням у розрахунковому періоді. Розрахунки будуть такими:
1000 грн. : (робочі дні за графіком роботі листопада + робочі дні за графіком роботи грудня) : (відпрацьовані дні листопада + відпрацьовані дні грудня)
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість