Розрахункові

Розрахункові

taisa.smirnova.75 » 11 липня 2014, 09:40

Як правильно розрахувати компенсацію за невикористану відпустку, якщо працівника прийняли на роботу 12.05.2014, а звілинили 16.06.2014, наказ на звільнення надійшов в бухгалтерію 10.07.2014. Які місяці брати в розрахонок?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 10
З нами з: 27 травня 2014, 15:08
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Розрахункові

Olga_K » 11 липня 2014, 10:38

есть письмо Минсоцполитики от 08.05.13 № 498/13/84-13 и в "оплате труда" №20 от 24.10.13 как раз такая ситуация: среднедневна з/пл = оклад * 12мес / (365-10)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 980
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Розрахункові

panyutinorada » 14 липня 2014, 09:50

taisa.smirnova.75 написав:Як правильно розрахувати компенсацію за невикористану відпустку, якщо працівника прийняли на роботу 12.05.2014, а звілинили 16.06.2014, наказ на звільнення надійшов в бухгалтерію 10.07.2014. Які місяці брати в розрахонок?

Якщо у працівника відсутній розрахунковий період ( немає жодного відпрацьованого календарного місяця з першого по перше число ), середня зарплата обчислюється відповідно до абз.3 п.4 Порядку № 100, виходячи з установленого йому окладу на червень 2014 року.
А лист Мінсоцполітики щодо виплати компенсації за невикористану відпустку від 27.03.2013 року № 321/13/84-13 підтверджує це ще раз.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Розрахункові

panyutinorada » 25 грудня 2014, 15:13

У працівниці у грудні 2014 відпустка, а прийнята вона на роботу 02.12.2013 року, тобто відпрацювала усі робочі дні грудня 2013 року, адже 01.12.2013 - це загальний вихідний, неділя.
У статті " Бюджетної бухгалтерії " № 21 від 03.06.2013 року " Розраховуємо середню зарплату за час відпустки " на стор.21 наведений схожий на мій приклад № 4, де вказано, якщо 02.12.13 - перший робочий день для всіх працівників установи, то грудень 2013 року враховується як повністю відпрацьований місяць, розрахунковий період грудень 2013 року - листопад 2014 року.

Моє питання : в якому нормативно - правовому акті можна про цей нюанс прочитати, щоб бути впевненою, що дійсно для працівниці, прийнятої 02.12.2013 року, грудень входить до розрахункового періоду, якщо відпустка у грудні 2014 року ?
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Розрахункові

Olga_K » 26 грудня 2014, 13:27

по-моєму такого нормативного акту немає. є тільки роз"яснення спеціалістів Мінсоцполітики. можете порівняти середньоденний заробіток з урахуванням грудня і без цього місяця, а тоді виберіть менший (доплатити потім не така заморочка, як утримати). я завжди дотримуюсь такої позиції ( краще недоплатити). зараз стільки різних взаємовиключаючих пояснень... якщо візьмете для розрахунку період без грудня-то пояснити це можна тим, що взято період з першого числа.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 980
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Розрахункові

Трохименко Людмила » 29 грудня 2014, 16:20

Добрый день!
Действительно, в нормативно-правовом документе об этом прямо нигде не сказано.
По мнению Минсоцполитики (это ведомство вправе нам с вами разъяснять, как пользоваться Порядками № 1266 и № 100), только при расчете больничных месяц, в котором работник был принят на работу с первого рабочего дня месяца, но не с первого календарного дня, нельзя включать в расчетный период (см. письма Минтруда от 19.10.2007 г. № 595/020/99-07, от 16.12.2008 г. № 621/18/99-08 // «Оплата труда», 2009, № 4, с. 6).
Для оплаты ежегодного отпуска и отпуска в связи с беременностью и родами расчет производим в календарных днях. И если в расчетный период вошел месяц, в котором работник был принят на работу не с первого календарного дня, но с первого рабочего (месяц отработан полностью), то при подсчете количества календарных дней в расчетном периоде нужно такой месяц учитывать как полный.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 226
З нами з: 03 лютого 2014, 07:54
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Розрахункові

panyutinorada » 05 січня 2015, 11:23

Доброго дня, дякую за відповіді, вітаю з Новим роком та Різдвом Христовим !!! Бажаю мирного неба та всіляких гараздів !!!
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Розрахункові

ppl92 » 14 серпня 2015, 13:04

Добрий день. Працівницю прийнято 06.06.2015 р. звільняється 23.08.2015р. Період для розрахунку буде тільки липень 2015р.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 47
З нами з: 21 липня 2014, 08:24
Звідки: Днепропетровск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская Область



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість