Помощь на погребение

Помощь на погребение

Apanasova_Alinka » 09 липня 2015, 11:58

Добрый день. Проконсультируйте меня, пожалуйста, по такому вопросу. Выплачиваем материальную помощь на погребение сотрудника ее дочери, которая также работает на нашем предприятии. Поскольку помощь на погребение работника, не платим никаких налогов. По какому КЭКР платить 2111 или 2730?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 6
З нами з: 13 березня 2015, 09:36
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Помощь на погребение

EVGENIY » 09 липня 2015, 12:38

Хіба у вас в кошторисі таке заплановано?? Допомога на поховання як і декретні надаютсья ФССзТВП на ваш 3711 рахунок, КЕКВ тут не дочого!

Код: Виділити все
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.11.2014 р. N 14126/0/14-14/13

Міністерство соціальної політики в межах своєї компетенції розглянуло звернення газети "Бухгалтерія" щодо призначення матеріального забезпечення працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, у разі їх загибелі та повідомляє.

Законом України від 18.01.2001 р. N 2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (далі - Закон) визначено, що страховий випадок - це подія, з настанням якої виникає право застрахованої особи або членів її сім'ї на отримання матеріального забезпечення або соціальних послуг за цим Законом.

Призов військовозобов'язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації відповідно до ст. 39 Закону України від 25.03.92 р. N 2232-XII "Про військовий обов'язок і військову службу" проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Відповідно до частини другої ст. 39 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" працівникам, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, гарантується збереження місця роботи, посади і середнього заробітку.

Законом України від 20.05.2014 р. N 1275-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації", який набрав чинності з 08.06.2014 р., внесено зміну до ст. 119 КЗпП, якою передбачено, що за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більш як на один рік, зберігаються місце роботи, посада і їм компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, де вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Оскільки на сьогодні відсутній порядок відшкодування компенсаційних виплат з бюджету і норма ст. 119 не може бути реалізована, то продовжують діяти норми щодо збереження середньої заробітної плати не більше одного року, визначені ст. 39 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

Також цей період зараховується до страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю та до стажу державної служби.

Ці зміни застосовуються з першого дня мобілізації, оголошеної Указом Президента України від 17.03.2014 р. N 303 "Про часткову мобілізацію", тобто з 18 березня 2014 р.

Частиною першою ст. 4 Закону передбачено, що право на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, мають застраховані особи. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи і час випробування та день звільнення).

Враховуючи вищевикладене, вважаємо, що у разі загибелі працівника, призваного на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, страхувальник має право призначити допомогу на поховання за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) сім'ї померлого або особі, яка здійснила поховання.

Відповідно до частини четвертої ст. 51 Закону допомога на поховання застрахованої особи призначається та надається сім'ї померлого або особі, яка здійснила поховання, за основним місцем роботи застрахованої особи на підставі свідоцтва про смерть, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів громадянського стану, виконавчим органом сільської, селищної чи міської (крім міст обласного значення) ради.

Підставою для фінансування страхувальника робочим органом відділення Фонду є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок.

На сьогодні розмір допомоги на поховання становить 2200 грн.

Крім того, військовозобов'язані, які були призвані на військову службу під час мобілізації, в особливий період, набувають нового юридичного статусу - військовослужбовці, внаслідок чого на них розповсюджуються пільги, передбачені Законами України "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про соціальний і правовий статус військовослужбовців і членів їх сімей" та іншими нормативно-правовими актами.

 
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 8520
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 102 раз.
Подякували: 1053 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Помощь на погребение

Apanasova_Alinka » 09 липня 2015, 12:44

Это помощь, которую может оказывать руководитель по своему усмотрению, указанная в 745 приказе Министерства культуры и туризма. Выплачиваем мы ее за счет собственных средств.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 6
З нами з: 13 березня 2015, 09:36
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Помощь на погребение

Apanasova_Alinka » 09 липня 2015, 12:45

Работник не являлся военнослужащим.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 6
З нами з: 13 березня 2015, 09:36
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Помощь на погребение

EVGENIY » 09 липня 2015, 14:36

Что то я такого в 745 не нашёл! Нашёл только вот это

б) надавати працівникам матеріальну допомогу, у тому числі на
оздоровлення, у сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік,
крім матеріальної допомоги на поховання;
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 8520
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 102 раз.
Подякували: 1053 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Помощь на погребение

Apanasova_Alinka » 09 липня 2015, 15:00

в 745 говорится, что помимо прочих, может предоставляться помощь на погребение. А в Баланс Бюджет расписано как ее оказать (прилагаю скан). С Казначейством возник спор какой КЕКР указать
Для перегляду та завантаження файлів реєструйтеся на сайті.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 6
З нами з: 13 березня 2015, 09:36
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Помощь на погребение

EVGENIY » 09 липня 2015, 15:38

Apanasova_Alinka написав:в 745 говорится, что помимо прочих, может предоставляться помощь на погребение. А в Баланс Бюджет расписано как ее оказать (прилагаю скан). С Казначейством возник спор какой КЕКР указать

Мне кажется в балансе описывают ситуацию не для бюджетников!!! В 745 кроме того что я привёл выше больше нигде нет помощи на погребение!!!
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 8520
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 102 раз.
Подякували: 1053 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Помощь на погребение

Apanasova_Alinka » 09 липня 2015, 15:45

так журнал Баланс Бюджет
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 6
З нами з: 13 березня 2015, 09:36
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Помощь на погребение

Apanasova_Alinka » 09 липня 2015, 15:47

также достоверно знаю, что бюджетные учреждения района выплачивают помощь на погребение по КЕКР 2730
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 6
З нами з: 13 березня 2015, 09:36
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Помощь на погребение

EVGENIY » 09 липня 2015, 16:19

Apanasova_Alinka написав:также достоверно знаю, что бюджетные учреждения района выплачивают помощь на погребение по КЕКР 2730

А чо тогда казначейство одним пропускает по 2730, а к вам пристало?? :52:
Вопрос спорный тут не угадаешь :( Нужно писать письма для розьяснений, а розьяснить могут по разному :46:
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 8520
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 102 раз.
Подякували: 1053 раз.
Регіон: Харьковская область




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість