Встановлення доплат за роботу в шкідливих та важких умовах праці

Встановлення доплат за роботу в шкідливих та важких умовах праці

Bux6109 » 12 грудня 2016, 23:01

Добрий день! Допоможіть, будь-ласка, розібратись! Маємо чи право в закладі охорони здоров'я встановити доплату за роботу в шкідливих та важких умовах праці для працівників кухні за підсумками проведення атестації робочих міст? Згідно Положення про оцінку умов праці (Постанови Держпраці СРСР від 03.10.1986 № 387/22-78 - постанова чинна) маємо, але в Умовах оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення такої категорії працівників для встановлення зазначеної доплати немає.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 134
З нами з: 20 листопада 2013, 10:34
Звідки: Донецк
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 5 раз.
Регіон: Донецкая Область

Re: Встановлення доплат за роботу в шкідливих та важких умовах праці

Володимир Будз » 14 грудня 2016, 17:02

Bux6109 написав:Добрий день! Допоможіть, будь-ласка, розібратись! Маємо чи право в закладі охорони здоров'я встановити доплату за роботу в шкідливих та важких умовах праці для працівників кухні за підсумками проведення атестації робочих міст? Згідно Положення про оцінку умов праці (Постанови Держпраці СРСР від 03.10.1986 № 387/22-78 - постанова чинна) маємо, але в Умовах оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення такої категорії працівників для встановлення зазначеної доплати немає.

Доплата за роботу в шкідливих та важких умовах праці встановлюється робітникам, зайнятим на роботі зі шкідливими та важкими умовами праці, за результатами атестації робочих місць у розмірі до 12 % посадового окладу (тарифної ставки) на підставі п.п. 3.4.5 Умов № 308/519. Перелік робіт зі шкідливими та важкими умовами праці, за роботу на яких установлюється доплата, наведено в додатку 6 до Умов № 308/519.
Інакше кажучи, доплата за роботу в шкідливих та важких умовах праці встановлюється:
за результатами атестації робочих місць. Нагадаємо, що атестація робочих місць здійснюється згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою КМУ від 01.08.92 р. № 442, а також Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Мінпраці від 01.09.92 р. № 41;
робітникам, зайнятим на роботі зі шкідливими та важкими умовами праці. Зазначимо, що згідно з Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78. Охорона здоров’я, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.03.2002 р. № 117, до робочих посад належать тільки такі посади, як: дезінфектор, молодша медична сестра (з догляду за хворими, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця тощо), фасувальник медичних виробів;
чітко при виконанні робіт, перелік яких наведено в додатку 6 до Умов № 308/519.
Таким чином, для того, щоб установити доплату за роботу в шкідливих та важких умовах праці, необхідно, щоб виконувалися всі три наведені умови.
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 45
З нами з: 23 жовтня 2015, 09:20
Дякував (а): 4 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Встановлення доплат за роботу в шкідливих та важких умовах праці

Bux6109 » 14 грудня 2016, 21:14

Дякую, Володимире!
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 134
З нами з: 20 листопада 2013, 10:34
Звідки: Донецк
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 5 раз.
Регіон: Донецкая Область

Re: Встановлення доплат за роботу в шкідливих та важких умовах праці

Vesnyhka » 15 грудня 2016, 11:29

Добрий день! Допоможіть, будь-ласка, розібратись!
1. Чи маємо право в центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді встановити доплату-підвищення окладу на 15% за роботу в шкідливих та важких умовах праці для фахівців із соціальної роботи БЕЗ ПРОВЕДЕННЯ атестації робочих міст? Згідно Наказу № 308/519 Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення  право на підвищення існує.

2. Чи враховувати це підвищення окладу при розрахунку вислуги років фахівцям іх соціальної роботи?

ДЯКУЮ!!!!
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 6
З нами з: 12 січня 2015, 11:38
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 1 раз.

Re: Встановлення доплат за роботу в шкідливих та важких умовах праці

Володимир Будз » 15 грудня 2016, 17:51

Vesnyhka написав:Добрий день! Допоможіть, будь-ласка, розібратись!
1. Чи маємо право в центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді встановити доплату-підвищення окладу на 15% за роботу в шкідливих та важких умовах праці для фахівців із соціальної роботи БЕЗ ПРОВЕДЕННЯ атестації робочих міст? Згідно Наказу № 308/519 Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення  право на підвищення існує.

2. Чи враховувати це підвищення окладу при розрахунку вислуги років фахівцям іх соціальної роботи?

ДЯКУЮ!!!!

Фахівці із соціальної роботи Центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді згідно з п. 2.6 додатка 3 до Умов № 308/519 мають право на підвищення на 15% посадових окладів у зв'язку із шкідливими та важкими умовами праці, враховуючи особливий характер їх праці (робота з сім'ями, в яких є особи, які звільнились з місць позбавлення волі, алкозалежні, наркозалежні, ВІЛ-інфіковані, особи, які скоюють насильство в сім'ї, тобто з соціально небезпечними). При цьому їх робочі місця атестації не потребують. Про це зазначили фахівці Мінсоцполітики у листі від 27.05.2013 р. № 384/13/84-14, див. газета "Бюджетна бухгалтерія", 2014, №  10. Конкретний перелік посад працівників, яким посадові оклади (тарифні ставки) підвищуються у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці затверджується керівником закладу, установи за погодженням з профспілковим комітетом у залежності від функціональних обов'язків та обсягу роботи у шкідливих та важких умовах праці (п. 12 п.п. 2.4.5 Умов № 308/519).
Що стосується другого запитання. Надбавка за вислугу років працівникам установ соціального захисту, у тому числі фахівцям із соціальної роботи, встановлюється відповідно до Порядку № 239 (наказ Мінсоцполітики від 15.06.2011 р. № 239 ). Пунктом 6 цього Порядку передбачено, що "вислужна" надбавка обчислюється виходячи з посадового  окладу  з   урахуванням   підвищень   працівника без урахування інших надбавок і доплат.
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 45
З нами з: 23 жовтня 2015, 09:20
Дякував (а): 4 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Харьковская область




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей