ЄСВ з виплати на поховання

ЄСВ з виплати на поховання

azalia-natalia » 10 березня 2015, 14:18

Добрий день! Потрібно чи нараховувати ЄСВ на допомогу на поховання, яка буде виплачуватися родичам померлої робітниці?
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 11
З нами з: 18 квітня 2015, 12:58
Звідки: Родинское
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Донецкая Область

Re: ЄСВ з виплати на поховання

Надєєва » 10 березня 2015, 14:50

.agonie. написав:Добрий день! Потрібно чи нараховувати ЄСВ на допомогу на поховання, яка буде виплачуватися родичам померлої робітниці?


Перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджено постановою КМУ від 22.12.10 р. № 1170 (далі - Перелік). Згідно з пунктом 14 розділу I Переліку матеріальна допомога разового характеру, що надається окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання, не є базою для нарахування та утримання ЄСВ.
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 353
З нами з: 29 травня 2014, 07:02
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ЄСВ з виплати на поховання

azalia-natalia » 10 березня 2015, 14:53

Дякую за відповідь! Але в постанові надано, як я розумію: Матеріальна допомога разового характеру, що надається
окремим працівникам ...на оплату ... поховання. А ми будимо виплачувати родині, не це підставою для оподаткування?
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 11
З нами з: 18 квітня 2015, 12:58
Звідки: Родинское
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Донецкая Область

Re: ЄСВ з виплати на поховання

Надєєва » 10 березня 2015, 15:39

.agonie. написав:, А ми будимо виплачувати родині, не це підставою для оподаткування?

Які види матеріальної допомоги оподатковуються ЄСВ?
При нарахуванні внеску бухгалтер керується Законом про ЄСВ, п. 1 ч. 1 ст. 7 якого говорить, що внесок нараховується на суму заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
При справлянні внеску слід керуватися Iнструкцією №21-5, котра, своєю чергою, відсилає до Iнструкції №5, яка розподіляє матеріальну допомогу на два види:
1) матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників (наприклад, на оздоровлення, у зв'язку з екологічним становищем), згідно з пп. 2.3.3. Така виплата належить до фонду оплати праці;
2) матеріальна допомога разового характеру, що надається підприємством окремим працівникам у зв'язку з сімейними обставинами (наприклад, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання), згідно з п. 3.31. Ця виплата не належать до фонду оплати праці.

Підсумуємо: виплати, що не включаються до ФОП, не оподатковуються ЄСВ.
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 353
З нами з: 29 травня 2014, 07:02
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ЄСВ з виплати на поховання

azalia-natalia » 11 березня 2015, 09:53

А якщо допомога на поховання виплачується за рахунок Фонду соціального страхування, я так розумію ЄСВ теж не нараховується?
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 11
З нами з: 18 квітня 2015, 12:58
Звідки: Родинское
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Донецкая Область

Re: ЄСВ з виплати на поховання

Надєєва » 11 березня 2015, 10:02

.agonie. написав:А якщо допомога на поховання виплачується за рахунок Фонду соціального страхування, я так розумію ЄСВ теж не нараховується?

Ні, не нараховується. Допомога виплачується в повному обсязі.
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 353
З нами з: 29 травня 2014, 07:02
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ЄСВ з виплати на поховання

azalia-natalia » 11 березня 2015, 10:05

Дякую!!!
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 11
З нами з: 18 квітня 2015, 12:58
Звідки: Родинское
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Донецкая Область

Re: ЄСВ з виплати на поховання

rayrada » 16 червня 2015, 10:09

Підкажіть, будь-ласка, чи утримується прибутковий податок з матеріальної допомоги на лікування чи ін., якщо вона виплачується згідно прийнятого положення про надання матеріальної допомоги жителям району та фінансується з місцевого бюджету згіно програми, що прийнята на сесії районної ради
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 142
З нами з: 17 жовтня 2013, 08:23
Звідки: Днепропетровск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская Область

Re: ЄСВ з виплати на поховання

EVGENIY » 17 червня 2015, 15:06

rayrada написав:Підкажіть, будь-ласка, чи утримується прибутковий податок з матеріальної допомоги на лікування чи ін., якщо вона виплачується згідно прийнятого положення про надання матеріальної допомоги жителям району та фінансується з місцевого бюджету згіно програми, що прийнята на сесії районної ради

Вам мабудь краще звернутись до податківців, адже на перший погляд підпадає под ось цю статтю та ПДФО не утримується, але тут все ж таки мова про отримання від благодійних організацій чи буде це торкатися вас чи ні краще в ДФС спитати!

Код: Виділити все
165.1.19. кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку, у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, за рахунок коштів благодійної організації або його роботодавця, в тому числі в частині витрат роботодавця на обов'язковий профілактичний огляд працівника згідно із Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб" та на вакцинацію працівника, спрямовану на профілактику захворювань в період загрози епідемій відповідно до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" за наявності відповідних підтвердних документів, крім витрат, що компенсуються виплатами з фонду загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування;
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 6920
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 8 раз.
Подякували: 49 раз.
Регіон: Харьковская область



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість